Oyun Haberleri

Bu perili daktilo, ironik bir şekilde, son zamanlarda gördüğümüz AI için en az ürkütücü kullanım.

Arvind Sanjeev

Chatbot’lar, neredeyse hatırlayabildiğim kadarıyla internet deneyiminin temelini oluşturuyor. Çocukken onlarla oynadığımı, onlara söyletebileceğiniz aptalca şeylere kıkırdadığımı ama kaçınılmaz olarak oldukça çabuk sıkıldığımı hatırlıyorum. O zamanlar yeniydiler, ancak bağlamı hatırlayamadılar ve hızla tekrarlandılar. Yine de, sohbet botlarıyla uğraşmak, korkunç dünya çapındaki ağda bir çocuk için bulunabilecek en güvenli eğlence biçimlerinden biriydi.

Teknoloji ve internet geliştikçe uzak bir hafızada kaybolmak yerine, sohbet robotları ve yapay zeka bunun yerine seviye atladı (yeni sekmede açılır), özellikle son zamanlarda. Chatbot’lar, Microsoft gibi büyük şirketler tarafından Bing deneyimini geliştirmeye yardımcı olmak için kullanılıyor. (yeni sekmede açılır)ve Meta, Zuck’ın Dragon Age’den daha havalı olduğunu iddia ediyor (yeni sekmede açılır), biraz gerçek Solas enerjisi veriyor. Çok daha havalı projelerde, bir tamirci, bir sohbet robotunu, sorgulanmayı çok daha hak eden tekin olmayan bir daktiloya dönüştürdü.

Ars Technica olarak (yeni sekmede açılır) notlar, bu harika proje tarafından oluşturuldu Arvind Sanjeev (yeni sekmede açılır) elektrikli bir Brother AX-325 daktilo ve OpenAI’nin GPT-3 destekli ChatGPT yazılımı kullanılarak. Klavye sinyalleri, hayalet baskı için tuş vuruşlarını okuyabilen ve yazabilen bir sürücü kullanılarak bir Arduino’ya pompalanır.

Bu, bilgileri GPT-3 API ile arayüz oluşturan bir Raspberry Pi’ye gönderir. Daktilonun ürkütücü bir şekilde kendi kendine yazdığı sohbet içeriğini geri gönderir, tuşlar sanki ele geçirilmiş gibi bir klavye gibi hareket eder. Sanjeev bu yaratımı eğlenceli bir şekilde Ghostwriter olarak adlandırdı ve buna şu adresten bir göz atabilirsiniz: twitter dizisi (yeni sekmede açılır) gelişimini daha fazla açıkladığı yer.

Mükemmel çevre birimleri

(İmaj kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi (yeni sekmede açılır): oyun için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi (yeni sekmede açılır): PC’nizin en iyi arkadaşı…
En iyi oyuncu kulaklığı (yeni sekmede açılır): oyun içi sesi görmezden gelme

OKU  Kullanılamaz Starfield modu, her geminin reaktörünü Tank Motoru Thomas'a dönüştürerek onları korkunç bir kozanın içine hapseder; yaratıcı, 'Hayat her zaman adil değildir' diyor

Bu fiziksel chatbot, aptalca bir konuşma yapmaktan daha fazlasını yapabilir. Gelişmiş AI’ların gücü sayesinde, verilen metin üzerinde de tahminde bulunabilir. Bu, bir cümleyi, bir şiiri veya bir hikayeyi bitirmeye yardımcı olmak veya daha büyük olasılıkla yapay zekanın herhangi bir zamanda neler bulabileceğini görmek anlamına gelebilir.

Bu üzerinde biraz kontrol sahibi olmak için Sanjeev, Ghostwriter’in yaratıcılık seviyesini ayarlamak için kullanabileceğiniz bir çift düğme ekledi. Ayarlara yanıt veren çok sevimli küçük bir LED ekranın her iki yanında oturuyorlar. Ancak bu, AI’yı Ghostwriter’dan çıkarmakla ilgili değil, daha çok insanlara yeni bir şey yaratmak için onunla nasıl etkileşim kuracağımızı seçme yeteneği vermekle ilgili.

Sanjeev, bir dizi tweet’te “Bir dakikanızı ayırarak nefes almanıza ve makinelerle oluşturduğumuz yeni yaratıcı ilişki üzerine düşünmenize izin veren dikkatli bir müdahale yaratmak istedim” diye açıklıyor. “Eski bir daktilonun sakin, meditatif arayüzü, tüm dijital dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırıyor ve bizi kağıt ve mürekkep aracılığıyla duygusal bir yolculuğa çıkarıyor.”

Sanjeev aynı zamanda kişisel web sitesinde ve blogunda kapsamlı bir eğitim listesi bulunan hevesli bir yaratıcıdır. (yeni sekmede açılır). Bu proje veya düşünce tarzı, yaratıcı dürtülerinizi tetiklediyse, bir göz atmaya değer.

Daha fazla gör

Ghostwriter, bir Raspberry Pi’nin arkasına inşa edilmiş bir başka harika proje ve son derece havalı bir fikir. Yapay zeka hızla ilerlerken, yapabileceği harika şeylerden bazılarını görmeye başlıyoruz, ancak iş sanat dünyasına gelince, bazı yoğun etik sorunları da beraberinde getiriyor. (yeni sekmede açılır). Ghostwriter gibi projeler, yapay zekanın iyi amaçlarla kullanıldığında neler yapabileceğini harika bir şekilde hatırlatır, ancak belki de onu ödevinizi yazmak için kullanmayın. (yeni sekmede açılır) henüz.

OKU  PS Plus Premium, Persona 5 Royal Deneme Sürümünü Ekliyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.