Oyun Haberleri

İşte tamamen Slav bir siberpunk gizlilik-aksiyon oyunu

İşte tamamen Slav bir siberpunk gizlilik-aksiyon oyunu

Bağımsız stüdyo Red Square Games, Polonyalı yazar Michał Gołkowski’nin kurgusuna dayanan bir izometrik nişancı/hacker/spor ayakkabı oyunu SlavicPunk: Oldtimer’ı duyurdu. Pek çok sorunu olan ve olağan çete çeşitlerine ve yozlaşmış şirket yöneticilerine karşı çıkan korkutucu bir sitcom babası bıyığı olan özel bir dedektifi oynuyorsunuz.

SlavicPunk: Oldtimer, “sağlam savaş ve hareket sistemlerinin yanı sıra modüler bir silah yükseltme sistemi” vaat ediyor. Gizlilik kesinlikle bir seçenektir, ancak karavan sırasında arkadan vurulan veya bıçaklanan tüm insanlar göz önüne alındığında ölümcül olmayan gizlilik olmayabilir. Bir dizi silah ve sibernetik yükseltmenin yanı sıra, geliştiricilerin “kendi yüksek teknoloji yazım sistemimiz” olarak tanımladığı “Battlehacking” özelliğine sahip olacak.

Oyuncuların gizlice girmeleri ve/veya ateş ederek geçmeleri gereken tehlikeli alanlar arasında, şehri keşfetmeye, yan görevleri bulmaya ve çalınan verileri ve şehrinizi mahvetmekten sorumlu şirketi içeren olay örgüsünü ilerletmeye başladığınız huzur dolu anlar olacak.

Kulağa oldukça genel bir hikaye gibi geliyor, ancak umut verici olan şey, uçan arabaların ve hologram striptizcilerin olduğu distopik sokakların olağan görüntülerinin yanı sıra, uşanka giyen ve yüksek yerine kaz adımları yapan bir neon kızı tasvir eden tabela gibi kültürel olarak daha spesifik unsurlar olması. tekmeler Bana sadece izometrik Peripeteia’yı hatırlatıyor ve Ghost in the Shell’den Binbaşı Motoko Kusanagi yerine gelmiş geçmiş en boz adamı oynuyorsunuz.

Kızıl Meydan, geliştiricilerin kendilerine “birkaç on yıl içinde dünya nasıl görünecekti? Varsayımsal bir Orta ve Doğu Avrupa şehri ve sakinleri, örneğin Blade Runner’ın Los Angeles’ından veya Akira’nın Neo Tokyo’sundan nasıl farklı olurdu?” ‘.

“Bu bilmeceyi yanıtlama girişimleri, oyunun sanatsal seçimleri üzerinde muazzam bir etkiye sahip oldu; bunlara fütürist-esque ve aşırı modası geçmiş teknolojilerin bir karışımı, komünizm sonrası ülkelere özgü gaddar, acımasız mimari, karakterin öyle değil. – bariz ahlaki seçimler ve çoğu zaman kabaca derme çatma, çek-ve-tak karakteri ve mal ve servetin eşit olmayan dağılımıyla başa çıkmak zorunda kalan insanlarla dolu bir ortamın atmosferi ve çoğu zaman bir sonrakine geçmek için zekalarına ve tamamen şanslarına güvenen akıllarını kaybetmeden maaş çeki.”

OKU  Sony, Destiny 2: Lightfall Soundtrack Early'den Örnekler Yayınlıyor, DLC'nin Müziğini Öne Çıkarıyor

Kızıl Meydan aynı ortamda SibirPunk adlı bir masa üstü RPG üzerinde çalışıyor ve Kickstarter-ama-only-for-games platformu Gamefound aracılığıyla kitlesel fon sağlamayı planlıyor. (yeni sekmede açılır). SlavicPunk: Oldtimer’ın 2023’ün ikinci çeyreğinde Steam aracılığıyla piyasaya sürülmesi planlanıyor (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.