Sağlık

Kadın Orgazmı Nedir?

kadın orgazmı nasıl olur

Kadın orgazmı, kısa süreli aşırı bir zevk duygusudur. İstemsiz uterin, anal ve sirkumvajinal kas kasılmalarına neden olur. Bilim adamları, orgazmdan sorumlu hormonların pelvik sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu kanıtladılar. Rahim bir kastır ve aktivitesi sırt ve karın kaslarıyla bağlantılıdır, bu da gerilmeyi önleyebilir ve ağır kaldırmayı destekleyebilir.

Kadın Orgazmı Nasıl Olur?

Erkek penisinin beyne giden tek bir yolu varken, kadın genital yolunun birden fazla yolu vardır. Klitoris, vajinal açıklığın santimetre yukarısında yer alan küçük, çakıl şeklinde bir nubbindir. Bir kadının orgazmının vücudu bir erkeğinkinden farklıdır. Farklı erkekler ve kadınlar farklı nedenlerle orgazm yaşarlar. Aslında, bazı erkekler ve kadınlar, partnerin türüne ve orgazmın aktivitesine bağlı olarak farklı orgazmlar yaşarlar.

Kadın orgazmı nedir? Nasıl hissedilir

Kadın orgazmı sırasında yüksek sayıda kasılma yaşamaktadır.

Kadın Orgazm Sırasında Ne Hisseder?

Bir kadının vücudu bir keman gibidir ve orgazma neden olan sadece organları değildir. Bir orgazma eşlik eden psikolojik değişiklikler, derecelendirme ölçekleri kullanılarak ölçülür. Birçok kadın, orgazm sırasında ve sonrasında kendinden geçme ve rahatlama hissettiklerini anlatır. Aşağıdaki makalede, bir kadının orgazmını etkileyen faktörleri keşfedecek ve nedenlerini ve etkilerini tartışacağız.

Araştırmalar, kadın orgazmının değişen hormonlar ve duygular da dahil olmak üzere birçok fizyolojik faktörün sonucu olduğunu gösteriyor. Ayrıca orgazm sırasında dişiler bazı damarlardaki kan akışını azaltabilir ve genital organlara kan akışını engelleyebilir. Orgazm başlangıcı ayrıca cinsel organları çevreleyen dokularda artan basınç ve şişmeye yol açar. Bu, kan akışının azalmasına ve her iki eş için de daha yoğun cinsel zevke neden olur.

Kaynaklar :

Orgazm Nedir

Vajina

OKU  Saç dökülmesi: Diyet takviyeleri etkili tedavi olabilir, çalışma önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir