Oyun Haberleri

Konami, MGS3 remake’in seslendirmesiyle resmen mümkün olan en sıkıcı şeyi yapıyor

Metal Gear Solid 3 art by Yoji Shinkawa

Konami’nin Amerika iletişim başkanı Tommy Williams, The Verge’e Metal Gear Solid 3’ün yeniden yapımının orijinal oyunun ses hatlarını herhangi bir değişiklik olmaksızın yeniden kullanacağını doğruladı.

Konami’nin oyunun ses oyunculuğuyla ilgili planlarının tam olarak ne olduğunu anlamak, oyun geçen haftaki PlayStation Showcase’de – aylarca süren söylentilerden sonra – duyurulduğu için biraz zordu. O sırada Konami, oyunun MGS3’ten “orijinal ses karakterlerinin başrolde olacağını” söyledi;

Konami’nin “Metal Gear Solid Δ: Snake Eater’daki hikaye ve karakter sesleri orijinal oyundan aynı kalıyor” dediği daha sonraki bir tweet, şirketin kesinlikle orijinalin sesini yeniden yapımda kullanmak üzere çekeceğini gösteriyor gibiydi, ancak hala yorum ve/veya umut için biraz yer vardı. Ama ne yazık ki, Konami şimdi bir sürü sonik deja vu’ya hazırlanmamız gerektiğini onayladı.

Adil olmak gerekirse, MGS3’ün Japonca seslendirme kadrosunun birkaç üyesi, oyunun piyasaya sürülmesiyle şu an arasında öldü, bu da Konami’ye uygun değiştirmeleri bulmak gibi istenmeyen bir iş verirdi, bu nedenle şirketin en az direnç yolunu seçmesi anlaşılabilir. Ayrıca, Konami’nin Kojima’nın katılımı olmadan MGS’yi halletmesine gerçekten güvenmeyen hayranlar için, remake’in ses kadrosunda yaratıcı girdi eksikliğinin iyi bir haber olacağını hayal ediyorum.

Dürüst olmak gerekirse, onların güvensizliğini paylaşıyorum – muhtemelen yeniden yapımdan çok orijinal oyunun PC’ye gelmesi beni daha çok heyecanlandırıyor – ancak yeniden yapımların orijinal formata dini olarak bağlı kalma noktasını görmek için her zaman mücadele ediyorum. İlk MGS3 zaten PC’de olacaksa, hayranlara daha önce parlak 4K’da yaşadıkları bir deneyimi sunmaktansa çitleri aşıp yeniden yapımla yeni bir şey denemenin her zaman daha iyi olduğunu düşünürüm.

Ancak Konami, MGS2 tarzı hızlı bir tane çekmiyorsa ve Erdemli Misyon’dan sonra Naked Snake’in yerini birdenbire Kiefer Sutherland (ses olarak değil, karakter olarak ideal olarak David Hayter tarafından seslendiriliyor) almazsa, sanırım olmayacak.

OKU  Bu yengeç ruhuna benzer, bir tabancayı fırlatmanıza ve yeterince sahip olduğunuzda patronu bir kez vurmanıza olanak tanır

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.