Oyun Haberleri

Microsoft’un COD anlaşmalarıyla yaptığı cazibe saldırısının AB ile sonuçlandığı bildirildi

An image of a man in a protective facemask walking past a Microsoft logo.

Microsoft son zamanlarda gözyaşı döktü ve herkese modası geçmiş gibi 10 yıllık Call of Duty sözleşmeleri teklif etti. Nintendo ve Nvidia, son aylarda ABD teknoloji devi ile anlaşmalar imzaladı ve COD’nin bu şirketlerin platformlarında görünmeye devam etmesini sağladı. (yeni sekmede açılır) Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması en az on yıl sürecek. Microsoft, geçmişte aynı anlaşmayı Sony ve Steam’e de teklif etti, ancak bu ikisi, Microsoft’un satın alımını durdurmaktan daha azına razı olmayacağı için ve ikincisi, Gabe Newell’in gerçekten görmediği için bunu reddetti. nokta (yeni sekmede açılır).

Ancak bunun AB için yeterli olabileceği ortaya çıktı. Reuters’e üç kaynak söyledi (yeni sekmede açılır) Microsoft’un anlaşma çılgınlığı, muhtemelen Activision satın alımını çevreleyen “AB’nin antitröst endişelerini gidermek için” yeterli olacak ve Avrupalı ​​düzenleyicilerin gelecekte bir noktada anlaşmaya yeşil ışık yakmasının önünü açacak. Tabii ki, Sony’nin bunu değiştirmek için şimdi ile o zaman arasında elinden gelen her şeyi yapması muhtemeldir.

Çok sayıdaki COD anlaşmaları, Microsoft’un dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicileri, Activision’ın sayısız mülkünün sorumlu bir koruyucusu olduğuna güvenilebileceğine ikna etme girişiminin bir parçası olmuştur. Sony’nin anlaşmayla ilgili şikayetlerinin çoğu ve düzenleyicilerin endişeleri, Microsoft’un yatıştırmaya istekli olduğu bir korku olan Microsoft’un rakiplerinin COD’ye erişimini kesme olasılığı etrafında dönüyor. AB söz konusu olduğunda, işe yaramış gibi görünüyor.

Sony’nin bir bütün olarak anlaşmanın daha geniş sonuçlarından ziyade, özellikle COD hakkında bu kadar yaygara yapmaktan pişman olup olmayacağını merak etmeliyim. Sony’nin COD konusunda endişeli olduğuna inanmadığımdan değil, ancak her zaman kampanyasını seriye dayandırmayı seçtiğini düşündüm çünkü bu seri hemen tanınabilirdi, bu, ana akım basında yer alacak ve PlayStation’dan olası ayrılışı olası bir şeydi. Sony hayranlarını ürkütüyor. Ancak, Reuters’in kaynakları haklıysa, Microsoft’a düzeltmesi oldukça kolay bir düzenleme sorunu sundu: Tek yapması gereken, insanların endişelenmesini durdurmak için Sony ve Nvidia ile yapılanlar gibi sözleşmeler yapmak.

Ancak mücadele henüz bitmedi, AB dır-dir edinimi dalgalandırmak için ayarlayın. Microsoft’un ABD Federal Ticaret Komisyonu’nu yatıştırması gerekiyor (yeni sekmede açılır) ve Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi, ikincisi Activision’ın dağılmasını önerdi. (yeni sekmede açılır) Microsoft’un onu almasına izin verilmeden önce. Bu nihai bir karar değildi; her iki düzenleyici de görünüşe göre AB’nin olduğu gibi ikna edilebilirdi, ancak Microsoft’un bunu aşmak için hâlâ işi var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Elden Ring Teorisi İddia Ediyor Durum Etki Simgeleri Referans Hikaye İçeriği