Oyun Haberleri

ALS’li Twitch Yayıncısı Sadece Gözlerini Kullanarak Oyun Oynar ve İçerik Oluşturur

twitchstreamer_ALS

A Seğirme ALS ile yaşayan yayıncı, oyun içi karakterleri kontrol etmek için sadece gözlerini kullanarak oyun akışı yapıyor. Artık pek çok farklı oyuncu türünün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilen oyunlar ile bu özel Twitch yayıncısı, bu tür yeniliklerin önemini gösteriyor.


Son yıllarda, stüdyolar yeni oyunlar geliştirmeye yaklaştığında erişilebilirlik önemli bir yeni odak noktası haline geldi. Stüdyolar ve geliştiriciler, çeşitli farklı insanların oynayabileceği oyunlar yapmanın önemini anlamaya başladılar. Oyun deneyimini daha kapsayıcı hale getirmenin bir yolu olarak, yakın tarihli oyunlar erişilebilirlikte ilerleme yolunda büyük adımlar attı. Bizden geriye kalanlar yenilikleriyle ödüller kazanıyor. Bu iyileştirmeler, video oyunlarını çok daha geniş bir kitleye ulaştırarak, söz konusu oyuncular olduğunda oyun dünyasını daha zengin ve daha çeşitli hale getiriyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Hasan Piker’in Topluluğu Türkiye-Suriye Deprem Yardımı İçin 1 Milyon Dolar Topladı

YvMHawking olarak bilinen bir Twitch yayıncısı, canlı oyun yayınlarıyla oyunlarda erişilebilirliğin ne kadar inanılmaz ilerlediğini gözler önüne seriyor. YvMHawking, ALS’ye sahip olmasına rağmen sadece bir göz izleyici ile oyun oynayabiliyor, videolarını düzenleyebiliyor ve hatta kendi RPG’lerini yapabiliyor. Oyun şirketlerinin, yakın zamanda duyurulan PlayStation’ın erişilebilir denetleyicisi gibi, denetleyicilerle daha fazla erişilebilirlik oluşturmak için çalıştığı çeşitli yollar var ve ister oyun ister video düzenleme için olsun, bir göz izleyicinin ne kadar çok yönlü olabileceğini görmek harika.

OKU  Zahmeti bir kenara bırakın: Call of Duty: Modern Warfare 3 Zombies, herhangi bir çok oyunculu silahın kilidini dakikalar içinde açmanıza olanak tanır

Bu yazının yazıldığı sırada YvMHawking’in Twitch’te on binin biraz üzerinde takipçisi var ve düzenli olarak haftada dört kez yayın yapıyor. Görünüşe göre YvMHawking’in şu anki tercihi oyun şövalye çevrimiçi2004’te piyasaya sürülen MMORPG. Erişilebilirlik seçeneklerinin birçok büyük sürüm için yeni standart olmasıyla birlikte, göz izleyici gibi araçların bir standart kullanamayan oyuncular için eski oyunları çalışır hale getirebileceğini görmek de güzel. denetleyici.

Neyse ki, erişilebilirlik nihayet birçok oyun stüdyosu ve geliştiricisi için beklenen norm haline geliyor. Farklı oyuncu türlerine hitap eden seçenekler oluşturmak ve uygulamak, daha büyük bir oyun topluluğu oluşturmaya yardımcı olur. Video oyunlarının amacı saatlerce keyif almaktır ve herkes bunu kendi başına deneyimleyebilmelidir. Erişilebilirlik seçenekleri ister lansman sırasında verilir, ister daha sonra güncellemelerde eklenir, birçok stüdyo artık oyunların nasıl daha düşünceli bir şekilde geliştirileceğini öğreniyor ve bu da oyun oynamayı daha da büyük bir ölçekte geliştirmeye yardımcı oluyor.

DAHA FAZLA BİLGİ: The Last Of Us Part 1, Oyunlarda Erişilebilirliği Nasıl Geliştiriyor?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.