Oyun Haberleri

Minecraft Hayranı Redstone Kullanarak Yılanın Dev Bir Versiyonunu Yapıyor

A Nokia phone with the game Snake playing in the background, and the Minecraft logo at the top.

A minecraft Mojang oyununda oldukça ayrıntılı ve karmaşık makineler yaratmasıyla tanınan mod yapımcısı, Mojang’ın dev bir versiyonunu oluşturmayı başardı. Yılan2000’li yılların başında özellikle eski Nokia telefonlarında fenomen haline gelen klasik mobil başlık. Oyun alanındaki en büyük haritalardan birini ve yaratıcı çıkış için sonsuz potansiyeli içeren, minecraft bu noktada on yıldan çok daha eski olmasına rağmen yavaşlama belirtisi göstermiyor.


Bu devam eden popülaritenin çoğu, devasa yapılardan redstone düzeneklerine ve bir minecraft Toto’nun “Africa” ​​adlı eserini yeniden yaratan oyuncu. Tabii ki, geliştiricinin kendisi, sık güncellemeler ve uygulamaya konulan yeni fikirlerle oyunu ilgi odağında tutmak için çok çalışıyor, ancak kalbin büyük bir kısmı topluluğun yaratıcılığında yatıyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Minecraft Modder, Oyuna Lanetli Kusan Bebek Ekliyor

Daha önce oynayan herkes minecraft yapı mekaniğinin gücünü bilir ve çoğunluk, özellikle yeni gelenler basit bir temel oluşturarak oyuna başlarken, bu kolayca daha karmaşık yapılara yol açabilir. Reddit kullanıcısı mattbatwings2 kısa bir süre önce en son projelerinin bir klibini yükledi; Yılan üretim yeri minecraft sadece redstone kullanarak. Klip, oyunun OG oyunuyla aynı şekilde çalıştığını gösteriyor. Klasik Nokia başlığına aşina olan herkes benzerlikleri hemen görecektir. Orijinali oldukça basit bir olaydı, ancak akıllı telefon öncesi teknolojinin ilk günlerinde, cep telefonlarında oyun oynamanın zirvesiydi. Yorumlarda sorulduğunda, mattbatwings2 yapıyı tamamlamanın “açık ve kapalı” birkaç hafta sürdüğünü söyledi.

OKU  Elden Ring Oyuncusu Godskin Duo'yu Tek Vuruşta Yendi

Yılanı sadece redstone ile yaptım. Minecraft’tan

Bu aynı zamanda, kullanıcının bu kadar ayrıntılı bir şey inşa etmeyi başardığı ilk sefer değil. Geçmişte, MS Paint’i yeniden oluşturdukları biliniyordu. minecraft sadece 24 saat içinde kendi sürümlerini oluşturun Tetrisve kısa bir süre önce, sanal alan başlığında bir 3B oluşturucu oluşturmayı bile başardılar. Açıkçası, mattbatwings2, sofistike redstone yapıları söz konusu olduğunda çok fazla beceriye ve özveriye sahiptir.

yapacak çok şey var minecraftve pek çok insan konu oyun olduğunda can sıkıntısını gidermenin ideal yolu olduğunu düşünür. Bunca yıldan sonra hala güçlenmesi şaşırtıcı değil ve eğer topluluk bu kadar ayrıntılı ve benzersiz fikirleri pompalamaya devam ederse, dünyanın ilerlemeye hazır olması uzun zaman alacak. minecraft.

minecraft şu anda Mobil, PC, PS4, Switch ve Xbox One için kullanılabilir.

DAHA: Minecraft: Kıdemli Oyuncular İçin En İyi 10 Oynanış Mücadelesi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.