Oyun Haberleri

Bing’in AI görüntü oluşturucusu, sanatçıların sanatına erişimini “sınırlandırmasına” olanak tanır, ancak doğrudan engellemesine izin vermez

A dinosaur putting on lipstick.

Microsoft Bing bize kendi Dall E tabanlı yapay zeka görüntü oluşturucusunu getirdi, ancak şirketin telif hakkı ihlaline karşı koruma sözü vermesi dışında sanatçılar için pek bir koruma yok gibi görünüyor. limit şikayette bulunmaları halinde sanatçıların çalışmalarına erişim.

Bu sabah Windows 11 arama çubuğumda Bing Image Creator’ın zaten reklamının yapıldığını fark ettim ve bunun son zamanlarda yeniden canlanan dinozor takıntımı hedef aldığına dair garip bir his var. Jurassic World Evolution 2 oynadığımı biliyor (yeni sekmede açılır)her neyse ve beni “benzersiz dinozor resimleri” oluşturmaya teşvik ediyor, bu nedenle başlık resmi – T-Rex’in dudakları olabileceğini biliyor muydunuz? (yeni sekmede açılır)?

Ama bir saniye, bu ifade biraz tuhaf. Eşsiz dinozor görüntüleri… Neye karşı benzersiz olmayan dinozor resimleri? Çünkü benzersiz olmayan bir dinozor görüntüsü, başka birinin dinozor görüntüsü olacaktır.

O halde çalıntı bir resim.

Bing Image Creator SSS’de (yeni sekmede açılır), Microsoft’un “sorumlu yapay zekayı ele aldığı” konusunda ayrıntılara giriyor, ancak sanatçı koruma beyanı neredeyse sonradan akla gelen bir şey gibi geliyor. Microsoft’un intihali ele almasına adanmış tek bir cümle var:

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

“Yaşayan sanatçıların rapor vermesine izin vereceğiz” (yeni sekmede açılır) adlarıyla ilişkili görüntülerin oluşturulmasını sınırladığımız için adları bize.”

Bing resim aramasından alıntı olduğu varsayımına rağmen, referans resimlerin nereden kaynaklandığı hakkında ayrıntılara girmez.

OKU  Genshin Impact Leak, İlk Baizhu Kiti Ayrıntılarını Ortaya Çıkardı

Ancak Bing, müstehcen içeriğe sert bir şekilde yaklaşıyor ve istismar amaçlı görüntülerin, vahşetin ve benzerlerinin oluşturulmasını engellemenin tüm yollarını sarsıyor.

Görünüşe göre topluluk, düzenlemenin katılığından memnun değil.

Bir Reddit gönderisi (yeni sekmede açılır) kullanıcı tarafından ClinicalIllusionist kısa süre önce ortaya çıktı ve “Bing’in Görüntü Oluşturucusuna yeni eriştim ve ‘Bing’in yeni Görüntü Oluşturucusunu deneyen heyecanlı bir Redditçi’nin görüntüsünü oluşturmaya çalıştığı için zaten yasaklandı.” Bu bana çok riskli gelmiyor, ancak sanırım bu, üreticinin “heyecanlı bir Reddit kullanıcısı” temsiline bağlı.

x246ab kullanıcısı ayrıca “Benim için tek bir görüntü üretmesini yasal olarak sağlayamadım. Kelimenin tam anlamıyla ‘Amerikan Bayrağı’ yaptı ve ‘Hayır, bunu gözden geçirecek birine ihtiyacımız var’ gibiydi.”

En azından, Bing’in oluşturucusunun uygunsuz kullanımına karşı önlem aldığını söyleyebiliriz, ancak sanatçıların limite göre rapor politikasından pek memnun olmayacağını tahmin ediyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.