Oyun Haberleri

Minecraft Modu, Bloklara İlginç ve Nadir Eşyaları Düşürme Şansı Veriyor

Screenshot from Minecraft showing a series of items on the ground waiting to be collected.

yeni minecraft mod yayınlandı, bu da oyuncular blokları kazdıklarında, bazı oldukça nadir eşyalar da dahil olmak üzere, blokların normalde vermeyeceği öğeleri kazanma şansına sahip olmalarını sağlıyor. Oyun tarihindeki en başarılı sürümlerden biri olan ve hatta oyuncular için ideal bir Noel hediyesi olan Mojang’ın korumalı alan oyunu, sınırsız yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarma yeteneği ile dünya çapında milyonlarca insan için yüzlerce saatlik eğlence sağladı.

Madencilik temel unsurlardan biri iken, minecraft, bu nedenle oyunun adının ilk yarısı, iş işçiliği kısmına gelince gerçekten kendine geliyor. Hayranlar, on yıldan fazla bir süredir hayal gücünden yaratılan ayrıntılı yapılar, gerçek dünyadan binaların rekonstrüksiyonları veya bazı delice karmaşık redstone düzenekleri gibi projelerinden yalnızca bazılarını sergilemeye çok hevesli. İnsanların yaratıcılığının sonu yok. Ve sonra, yalnızca oyunun ömrünü artıran topluluk modları var.

İLGİLİ: Minecraft Modu, Oyuncuların Oyun İçinde Kendi Biralarını Yapmalarını Sağlıyor

PCGamesN tarafından tespit edildiği üzere, CurseForge kullanıcısı GamerPotion, için bir değişiklik yayınladı. minecraft “DarkMining” olarak adlandırılır. Temelde mod, daha ilginç veya nadir öğelerin kırık bloklardan düşmesi için bir şans vererek vanilya oyununun öğe düşürme özelliğini geliştirir. Bir görüntü, oyuncuların modu kullanarak madencilik yaptıklarında neler bekleyebileceklerine dair kolayca bir genel bakış sunar. Örneğin, standart bir kir bloğunu kırmak, nadir bir demir külçe düşürme şansına sahipken, taş bir blok lapis lazuli düşürebilir. Netherrack’in çıkarıldığında pancar vermesi muhtemel olduğundan, yiyecek kazanma şansı da vardır.

OKU  İşte Aliens: Dark Descent hikaye fragmanında yapmamaları gereken şeyleri yapan uzay şirketleri

Minecraft'tan blokları ve bunlardan düşebilecek nadir öğeleri gösteren resim.

Çok nadir olsa da, kumdan veya topraktan elmas elde etmek bile mümkündür. Oyunu oynayan herkes elmasların bir olduğunu bilir. Minecraft’ıngüçlü zırh setleri de dahil olmak üzere bazı ilginç öğelerin işlenmesine izin veren en çok aranan mineraller. “DarkMining” kullanmak, artık elmasları derin, karanlık mağaralarda aramak zorunda kalmadan madencilik yapmak için daha büyük fırsatlar olduğu anlamına gelir. Yine, bir toprak blokta bir tane bulmak nadirdir, kuşkusuz, ancak bazı farklı blok düşüşleri elde etme şansı için modu kurmaya değer gibi görünüyor.

Modding gerçekten bazı şeyleri değiştirebilir minecraft, bazı özel modlar onu neredeyse tamamen farklı bir oyuna dönüştürüyor. Tabii ki, vanilya deneyimi, oyuncuları bloklu dünyada uzun süre meşgul edecek kadar büyük, ancak özel içeriğin eklenmesi bunun nedenlerinden sadece biri. minecraft bu güne kadar güçlü olmaya devam ediyor.

minecraft 3DS, Mobil, PC, PS3, PS4, Switch, Wii U, Xbox 360 ve Xbox One’da mevcuttur.

DAHA: Minecraft: Ender Dragon’u Yenmek İçin 6 İpucu

Kaynak: PCGamesN, CurseForge

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.