Oyun Haberleri

Görünüşe göre Call of Duty’nin hile karşıtı özelliği masum oyuncuları kalıcı olarak yasaklıyor

call of duty: warzone 2 proximity chat

Call of Duty oyuncuları, Activision’ın tescilli Ricochet anti-hilesinden kaynaklanan yanlış pozitifler nedeniyle oyundan men edildiklerini söylüyorlar. Şimdi, ne düşündüğünüzü biliyorum: kitaptaki en eski hikaye, John Q. Aimbot’un yazdığı tam da buydu. istemek eli meşhur kurabiye kavanozuna yakalanmış halde.

Bununla birlikte, bu iddiaların çokluğu ve aralarında paylaşılan ortak ayrıntılar, bir şeylerin ters gittiğine inanmama neden oluyor ve bu ödeme yapan müşteriler, Activision Blizzard’ın şu ana kadar katı tepkisi yüzünden hüsrana uğradı. Şirket, yayınlanmak üzere bir yorum talebine zamanında yanıt vermedi, ancak yanıt alırsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Mike Kuğu (yeni sekmede açılır)Eski bir Microsoft çalışanı ve kendini sıradan bir oyuncu olarak tanımlayan 5 Aralık’ta Modern Warfare 2 ile olan deneyimini anlatan bir blog yazısı yayınladı. Swanson, MW2 oynarken bir dizi çökmeyle karşılaştığını ve o akşam daha fazla oynamaktan vazgeçtiğini anlatıyor. Ertesi gün oyunu oynamaya çalışan Swanson, hesabının yasaklanmış olduğunu gördü. Ayrıca, Swanson’ın yanı sıra diğer bazı davacıların Call of Duty’yi yalnızca tek oyunculu olarak oynadıklarını söylediklerini de belirtmekte fayda var.

Activision’a itiraz etme girişimleri, Activision’ın “yetkisiz yazılım” ve “oyun verilerinin manipüle edildiğini” keşfettiğini iddia etmesiyle, inceleme yasağının sürdürülmesine neden oldu.

Swanson ayrıca okuyucuları, Necron242 kullanıcısı tarafından MW2’nin yüksek puan alan Steam incelemesine yönlendiriyor. (yeni sekmede açılır), ve bu hesap, Swanson’s ile birçok ortak ayrıntıyı paylaşıyor. Necron ayrıca, bir çökmeyle sonuçlanan kısa bir oyun oturumunun ardından “oyun verilerini manipüle ettikleri” için yasaklandıklarını da söylüyor. En önemlisi, Necron’un incelemesi, dört saatlik oyun süresi günlüğe kaydedilmesine rağmen MW2’yi başarıyla geri ödediklerini gösteriyor. Steam’in geri ödeme penceresi, oyun oynandıktan sonraki iki saat ve satın alma tarihinden sonraki iki hafta içindedir, yani Necron, Valve tarafından sürdürülen bir itirazda bulundu.

Necron, daha sonra kendi incelemelerine yaptığı bir yorumda, “Durumu Steam’e açıkladım ve Activision Blizzard ile yazışmaları dahil ettim” dedi. “Başkalarının başına gelen bu haberi onlara da gönderdim”

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve yanıtı #688: 8 Mayıs Pazartesi

Diğer oyuncuların hikayelerinde benzer geçişler buldum. Bender99342 kullanıcılarından gelen bu Reddit konuları (yeni sekmede açılır) ve jbop15 (yeni sekmede açılır) benzer şekilde düşük oyun sürelerini Swanson ve Necron’a bildirin ve yorumlar ayrıca hatalı yasaklamalardan ve reddedilen itirazlardan şikayet eden daha da fazla kullanıcı içeriyor. Better Business Bureau’daki Activision Blizzard sayfası (yeni sekmede açılır) web sitesi yanlış yasaklamalarla ilgili şikayetlerle dolu ve Modern Warfare 2 ve Activision alt dizinlerinde oyunun lansmanına kadar uzanan başka hesaplar var.

Bender ve jbop’un gönderileri, Activision’ın oyun dosyalarını manipüle eden veya hile yazılımı kullanan bir kullanıcı için dahili kodu gibi görünen “Caserma-Rhino” nedeniyle belirli bir nedenle yasak hakkında bilgi veren oyun içi mesajın ekran görüntülerini ve hızlı terimin aranması, hatalı yasaklamalardan şikayet eden kafası karışmış kullanıcıların daha fazla örneğiyle sonuçlanır.

Oyuncuların harici hileler kullandıkları için yanlışlıkla işaretlenmelerinin birkaç nedeni olabilir. Hem Mike Swanson hem de Necron 242, GeForce Experience, MSI Afterburner ve Razer Synapse gibi çevre birimleri yazılımlarının Ricochet anti-cheat tarafından yanlışlıkla işaretlenebileceğini söylüyor.

Modern Warfare 2’nin belgelenmiş kararlılık sorunları da bir faktör olabilir. Swanson, “Bir geliştirici olarak, benim kişisel teorim, sık sık meydana gelen çökmelerin (ve bozuk dosyalarla ilgili hataların), Ricochet hile önleme yazılımı tarafından yanlışlıkla oyuncular tarafından yapılan kasıtlı manipülasyonlar olarak işaretlendiğidir.” Necron242 ve diğer birçok kullanıcı, yasaklanmadan kısa bir süre önce MW2 kurulumlarını onarmaya veya doğrulamaya çalıştıklarını bildirdi.

Activision Blizzard’dan resmi bir açıklama yok, görünüşe göre oyuncuların tek çaresi, kurulumlarını doğrularken veya çevre birimleri yazılımını kullanırken ekstra bir doz dikkatli olmak, ancak bu pek de garanti değil. Halihazırda etkilenenlere gelince, Steam’de MW2 satın alan kişiler, Activision Blizzard ile seçeneklerini tükettikten sonra Valve’den geri ödeme talep etme şansına sahipken, Battle.net oyuncularının böyle bir seçeneği yok. Bu arada Mike Swanson, Discord aracılığıyla Activision Blizzard’a karşı bir toplu dava davası için davacıları organize etmeye çalışıyor. (yeni sekmede açılır).

OKU  Ah canım, ChatGPT bir kez daha internete göz atabilir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir