Oyun Haberleri

Mükemmel pikselli 4K OLED oyun monitörünüz Nisan’da geliyor

Dough Spectrum 4K

Dough, yeni bir 32 inç 4K OLED oyun monitörü planlarını açıkça ortaya koydu ve bu yeni ekranda Nisan 2024’te piyasaya sürülecek. Yaklaşan Spectrum Black 4K, bu yılın Eylül ayı civarında piyasaya sürülecek olan 27 inç 1440p Spectrum Black ile birlikte geliştiriliyor.

Şirketin 2560 x 1440 versiyonu için kullandığı 27 inç LG W-OLED paneliyle neler yaptığını görmekten heyecan duyuyoruz, ancak standart bir oyun monitörü boyutunda 4K ekranın en üstün piksel aralığını elde ettik. için bekliyordum.

Ve bunun ortaya çıkması uzun zaman aldı. Nitekim Dough, geçen hafta haberdar olduğu yaklaşmakta olan OLED panelleri için bir yol haritası paylaştı ve bu 4K OLED’ler, gelecek yılın 3. Çeyreği/yaz lansmanı etrafında gruplandı.

İlginç bir şekilde, ilk olarak Samsung’un QD-OLED 4K’sı olduğu bildirildi ve Dough bir sonraki ekranı için Nisan ayında beklenen bir lansman tarihi talep ettiğinden, üreticileri değiştiriyor ve kullandığı LG ekranları yerine Sammy panelini tercih ediyor gibi görünebilir. şimdiye.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Başlık Hücresi – Sütun 0 Hamur Spektrumu Siyah 4K
Boyut31,5 inç
en boy oranı16:9
Panel teknolojisioled
yerel çözünürlük3840×2160
Piksel aralığı0,1816
Parlaklık150 cd/m² tipik | 450 cd/m² zirve | 1000 cd/m² pik (HDR, %3)
HDRHDR10 | VESA DisplayHDR Gerçek Siyah 400
renk derinliği10-bit
Cevap0,03ms (GtG
Yenileme hızı48 – 240Hz
Fiyat1.099 $ mat | 1.299 $ cam

Ancak Dough’un sağladığı alt piksel karşılaştırma görüntüleri, bunun beyaz alt pikseller ve Samsung’un kullanmadığı yan yana bir düzen ile bir QD-OLED olmayacağını açıkça ortaya koyuyor. Bu, geçen hafta gördüğümüz Q3 tahmininden çok daha önce çıkan 4K LG W-OLED paneline bakmamız gerektiği anlamına geliyor.

Şirket, aynı anakartı ve 27 inçlik Spectrum Black’in diğer bazı bileşenlerini yeniden kullandığından, 32 inçlik ekran için Nisan sürümüne sadık kalması gerektiğine inanıyor.

OKU  Oyuncular, iki beta haftasonunda Diablo 4'te toplu olarak 7000 yıldan fazla zaman geçirdiler

Spectrum Black 4K’nın biri mat, diğeri parlak cam ekranlı iki versiyonu olacak ve yakında çıkacak olan 1440p OLED ile aynı Gorilla Glass kaplamayı kullanacak.

Parlak bir kaplamanın bir OLED paneli için yarattığı farkın büyük hayranlarıyız. İki ultra geniş Alienware OLED ile yarattığı fark çok büyük ve teknolojinin alamet-i farikası olan aşırı kontrast ve derin siyahları gerçekten etkiliyor.

İlginç bir şekilde Dough, bu yıl Spectrum Black’ten başlayarak OLED monitörlerine Black Frame Insertion (BFI) özelliğini sunuyor. 32 inçlik 4K da hızlı tempolu oyunlarda akıcı hareketin algılanmasına yardımcı olacağı düşüncesiyle bunu kullanacak. OLED panelinin 0,03 ms tepkisi ve 240 Hz yenileme göz önüne alındığında, BFI kullanıyor olması garip gelebilir. Geleneksel olarak bu, daha yavaş LCD panellerin hareket halindeyken net olmasına yardımcı olmak için kullanılan bir teknolojiydi.

Dough, teknolojiyi iş başında gösterdi ve videolarda farkı görmek için gerçekten mücadele ettiğimi söylemeliyim. Ama hey, her küçük yardım sanırım.

Dough’s ekranlarında her zaman olduğu gibi, mat versiyon için 1.099 $ ve parlak cam seçeneği için 1.299 $ olan nihai perakende fiyatından daha düşük bir ön sipariş modeliyle satışa başlıyor. Ancak aynı zamanda Dough Spectrum Black 4K, İngiltere, Fransa, İtalya ve Almanya’da Amazon’da, kendi ülkesinde Digital Switzerland’da ve ABD’de B&H ve Best Buy’da satışa sunulacak.

Herhangi bir ürün için gerçekte ne aldığınızı bilmeden önce asla ön sipariş vermenin büyük hayranları değiliz, ancak Dough’dan gördüğümüz tüm gerçek monitörlerden etkilendiğimizi söyleyeceğim.

OKU  Age of Empires 2, keşişlerin kalıntılarda saklanmasını ve onları düşürdüklerinde ölmesini nihayet durdurduğu için tüm zamanların yama notlarını alıyor

Bununla birlikte, piyasaya sürüldüğünde gönderilmeyen ürünler ve bazı müşterilerin hiçbir zaman monitör veya geri ödeme almadıklarını iddia etmesiyle, şirketin ön sipariş modeliyle ilgili belirli miktarda tartışma yaşandı. Dough, bu sorunların şu anda giderildiğini söylüyor, ancak kendi mağazası dışındaki diğer perakendecilere dağıtım yoluyla daha geleneksel bir pazarlama yolu izlediği göz önüne alındığında, tarihsel sorunlarla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, bunlara bakmanızı tavsiye ederim. piyasaya sürüldüğünde tam fiyatlı perakendeciler.

resim


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller.
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Çabuk bağırmak.
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü.
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.