Oyun Haberleri

MrBeast Burger, MrBeast’e karşı 100 milyon doları aşkın davayla tepki gösterdi

MrBeast

Geçen hafta, dünyanın en popüler YouTuber’ı Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson’ın bu yılın başlarında aleyhine dava açtığı ortaya çıktı. kendi “iğrenç” burger markası: Virtual Dining Concepts (VDC) şirketi tarafından işletilen MrBeast Burgers. VDC, yaptığı açıklamada geri döndü takım elbise “haksızdı”MrBeast’in “açgözlülüğünü sözüne ve gerçeğe göre yücelten” bir zorba olduğunu ve şimdi karşı dava açıldıhem burgerlerin “mükemmel” olduğunu iddia ederek hem de dokuz rakamlı bir tazminat, yani 100 milyon doların üzerinde bir tazminat talep ediyor.

Karşı dava, ilk olarak Variety tarafından bildirildi, New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi’nde dosyalandı ve MrBeast’in yalnızca sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmediğini, aynı zamanda kasıtlı olarak “haksız müdahaleye” girdiğini iddia ediyor (yasal terminoloji, konunun bir haksız fiil, bir hukuk hatası içerdiği anlamına gelir). MrBeast’in, VDC’nin MrBeast Burger’ı çok hızlı bir şekilde genişletmeye çalıştığı yönündeki iddiasının aksine, “kendi parasal çıkarlarına hizmet etmek için” orijinal anlaşmayı yeniden müzakere etmeye çalışmadan önce, erken başarının ardından daha hızlı genişleme için baskı yapanın MrBeast’in şirketi olduğunu söylüyor. ” ve markanın daha fazla sahipliğini elde edin.

VDC’nin davası, “Bu dava, şöhretinin sözünün önemli olmadığı anlamına geldiğine inanan bir sosyal medya ünlüsü hakkındadır,” diyor VDC’nin davası, “gerçeklerin önemli olmadığı ve sözleşmeden doğan yükümlülüklerinden herhangi bir sonuç çıkmadan dönebileceği ve ihlal edebileceği. .”

MrBeast’in iddialarını aferin bir köfte gibi tersine çeviren VDC, MrBeast Burger’ın itibarını “gerçek olmayan” ifadelerle, bağlı restoranlarla “parçalanan” ilişkilerle zedeleyenin ve markaya “muazzam mali zarara” neden olanın kendisi olduğunu söylüyor. Bunu, VDC’nin “markam için korkunç olsa bile durmama izin vermeyeceğini”, “genç canavar kötü bir anlaşma imzaladı” ve “bazen gençken imzalarsın” dediği YouTuber’ın artık silinmiş tweet’leriyle örneklendiriyor. [a] boktan anlaşma” (MrBeast 25 yaşında).

OKU  Atomic Heart, Sovyet dönemi çizgi filmlerinden birinde ırkçı karikatür kullandığı için eleştirildi

Tüm bunlar, VDC’ye göre, “kanıtlara ve Donaldson’ın MrBeast Burger’ın değerine ilişkin kendi ifadelerine göre, dokuz rakamlı aralıkta.”

Belirli bir çekişme noktası, söz konusu gıdanın müşteri yorumlarıdır. Donaldson’ın kıyafeti, diğer birçok şeyin yanı sıra burgerleri “iğrenç” ve “yenmez” olarak nitelendiren, genellikle görünüşte çiğ gıdaların fotoğraflarının eşlik ettiği incelemelere atıfta bulundu. VDC, bu incelemelerin gerçek olduğunu kabul ediyor, ancak müşterilerin “çok küçük bir azınlığı” olduklarını ve incelemelerin çoğunun son derece olumlu olduğunu söylüyor: “Müşteri incelemelerinin %70’i, UberEats ve DoorDash’te 5 yıldızlı puanları içeriyordu”.

Hatta MrBeast’in YouTube karakterinde kişisel bir kaydırma için bile yer var. ahlaki açıdan karmaşık hayırsever numaralar: göz ameliyatları için ödeme yapmak ve sonuçların bir videosunu “İlk Defa Görülen 1.000 Kör Kişi” başlığı altında yayınlamak gibi şeyler. VDC’nin avukatları, MrBeast’in hilesinin tamamen “yanlış bir şekilde ortaya çıktığı gibi, onun kârdan çok hayır işleriyle ilgilendiğini öne süren bir kişilik yaratmakla ilgili olduğunu” söylüyor.

Bu, sonuna kadar gidecek gibi görünüyor, çünkü MrBeast Burger, VDC’nin devam etmek isteyeceği son derece karlı bir girişim, MrBeast ise mahkemeden her şeyi kapatmasına izin vermesini istiyor (yıldız o zamandan beri taşındı) Feastables adı verilen atıştırmalıkların tanıtımına yönelik). Dava için tarih belirlenmedi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.