Moda

Nepo Baby Chic ile Kanal Hailey Bieber

Nepo Baby Chic ile Kanal Hailey Bieber

“Nepo bebeği” olarak adlandırılmaya uygun tepki nedir? Terim, Hollywood’un parlak gençlerinin çoğunluğunun etkili ebeveynlerden geldiğine dair pek de şaşırtıcı olmayan toplu ifşanın ardından çevrimiçi olarak icat edildi. Sonra, New York dergi Tinsel Kasabasının en büyük sözde suçlularının tulumlu olduğu Aralık ayı kapağı için bütün bir Nepo doğum koğuşunu yeniden yarattı. Kapak sayfası mı? “Annesinin gözleri var. ve ajan’. Dakota Johnson, Maude Apatow, Lily-Rose Depp ve daha fazlası küresel ölçekte küçük düşürüldü – ama gerçekten ünlü oluyorlar sınıf dışı? Bir alkış tsunamisi oldu.

Kendini “OG Nepo Baby” ilan eden Jamie-Lee Curtis, 288 kelimelik bir Instagram yazısı yayınladı ve yeni terimin “azaltmak, küçük düşürmek ve incitmek” için tasarlandığını iddia etti. Politikacı John McCain’in kızı Meghan McCain, yorumlarda bir dizi kırmızı kalp emojisiyle oyuncuyu desteklemekte gecikmedi. Ancak Curtis’in açıklaması: “Pek çoğumuz var. Zanaatımıza adanmış. Soyumuzla gurur duyuyorum. Var olma hakkımıza olan inancımız güçlü” ifadesi sağır kulaklara takıldı: Gen-Z, kendi kendine yaratılan bir başarı öyküsünü tercih ediyor gibi görünüyor.

İntikam almak için sosyal medya yazılarına gerek yok; Bunun yerine neden terimi popüler hale getirmiyorsunuz? Hailey Bieber, etiketi göğsünde gururla taşıyor ve kesintisiz enerjide en üst düzeye hizmet ediyor.

Hailey Bieber, Los Angeles’ta, 2023

Rachpoot/Bauer-Griffin/GC görüntüleri

Cuma günü, aktör Stephen Baldwin’in kızı ve genç gönül yarası Justin Bieber’ın karısı – ve dolayısıyla çifte Nepo suçlusu – Los Angeles’ta, loafer’lar, hafif yıkanmış kot pantolon ve bir açıklama kemeri ile eşleştirilmiş beyaz kısa bir tişört üzerinde bu terimi giyerken görüldü. . It kızı, bazen sloganlı bir tişörtün her şeyi söylediğini kanıtladı ve Nepo atalarını anımsatan aynı “bakmak için fazla zengin” enerjisini aşıladı. Özgünlük, 2020’lerin havasıdır; Clapback tişörtü, gerçek bir 21. yüzyıl küçümsemesidir.

Paris Hilton, Los Angeles’taki Guy’s Club’a geldi

David Keeler/İrtibat

Ancak 2000’lerde, o kadar da bilinçaltı olmayan bir moda mesajını savunan otel varisi Paris Hilton’du. Sloganlı tişörtleri, her yönü gösteren oklarla “benimle yatmak istiyor”, “genç milyoner” ve hem kendileri hem de arkadaşları hakkında alay edilen basit ama etkili “hareket sürtük” gibi mesajlar taşıyordu. onların eleştirmenleri. Bununla birlikte, en tartışmalı olanın hiç de gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Paris Hilton, 2005 Las Vegas’taki lansman sırasında Chic by Nicky Hilton giyiyor

Christina Elliott/FilmMagic

Güvenlik duvarları, SS23

Estrop/Getty Images

Hilton, 2005 yılında kız kardeşi Nicky’nin giyim hattını tanıtan bir etkinlikte podyumda yürürken üzerinde “Stop Desperate” yazan beyaz bir atlet giymişti. Netizenler daha sonra “yoksul olmayı bırak” okumak için görüntüyü photoshopladı. Hilton efsaneyi çürütmek için Instagram’a gitti. Sosyal medya yıldızı 2021’de “Okuduğunuz her şeye inanmayın” demişti. Ancak ikonik durumu yaşamaya devam etti. Vetements’in SS23 koleksiyonu için kreatif direktör Guram Gvasalia, bu sefer “Zengin olmayı bırak” çağrısıyla podyuma neredeyse tıpatıp aynısı bir parça gönderdi.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Martha Stewart kendisinin bir internet seks sembolü olduğunu biliyor ve bundan kesinlikle hoşlanıyor