Oyun Haberleri

Nvidia’nın parlak yeni RTX 4060 Ti GPU’su zaten MSRP’nin altında satılıyor

Nvidia RTX 4060 Ti graphics card

Nvidia’nın parlak yeni RTX 4060 Ti grafik kartı yalnızca birkaç gün önce piyasaya sürüldü. Ancak bazı perakendeciler bunu zaten Nvidia’nın resmi tavsiye fiyatının altında sunuyor.

Kimse çok heyecanlanmadan önce, tasarruf oldukça zayıf. Ve şimdiye kadar, Almanya ve Birleşik Krallık’ta yalnızca aşağıdaki MSRP kartlarının kanıtlarını gördük. Şimdilik, 399 $ ABD MSRP tutuyor gibi görünüyor. Ama bu uzun sürmeyecek, değil mi?

Her neyse, kayıt için şu anda Birleşik Krallık’ta Overclockçulardan 379 £ karşılığında bir RTX 4060 Ti alabilirsiniz. Bu, resmi 389 sterlinlik MSRP’den 10 sterlin daha düşük.

Bir yangın satışı pek mümkün değil. Ve 4060 Ti, 379 £ ile tamamen hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Ancak böylesine yeni bir GPU’nun zaten tavsiye edilen fiyatın altında listelenmesi gerçeğinde sembolik bir önem var.

Ne de olsa, GPU’ların tamamen kavramsal hale gelen MSRP’lerden iki veya üç kat daha fazla satılması çok uzun zaman önce değildi.

Almanya’da Videocardz, RTX 4060 Ti’nin lansman gününde 419 Euro’ya gittiğini fark etti, bu da kartın 439 Euro’luk MSRP’sinin yaklaşık 20 Euro altındaydı. Bu liste o zamandan beri 429 € ‘ya kadar yükseldi. Ama bu hala MSRP’nin altında bir bıyık.

Muhtemelen, bunların hiçbiri şaşırtıcı değil. 4060 Ti, eski 3060 Ti’ye göre yetersiz bir performans artışı sunuyor, yalnızca 8 GB VRAM’e sahip ve RTX 40 serisinin imza özelliklerinden biri olan Çerçeve Oluşturma, Ada’nın bu düşük kaliteli sürümünde biraz sorunlu görünüyor Lovelace mimarisi.

Tüm bunlar, 399 dolarlık resmi fiyat noktasında 4060 Ti için heyecanlanmanın çok zor olduğu anlamına geliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, Nvidia’nın yeni RTX 40 GPU’larının çoğu tam bir patlamadan çıktı.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı: Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD: Oyuna diğerlerinden önce girin

OKU  Destiny 2'nin The Final Shape genişletmesi yeni Arc, Solar ve Void süperlerini ekleyecek

RTX 4060 Ti’yi düz 4060 olarak yeniden adlandırdıysanız ve yakında piyasaya sürülecek olan gerçek 4060’ın 299 $ fiyatını koruduysanız, o zaman ilginç bir kartınız olur. Aynı şey RTX 4070 için de geçerli. Bu GPU’nun adı RTX 4060 Ti ise ve fiyatı 399$ ise, pekala, elinizde başka bir kazanan olur.

Olduğu gibi, RTX 4090’ın altındaki hemen hemen her Ada Lovelace GPU, 1.600 dolarlık bir grafik kartı için oldukça tuhaf bir şekilde iyi bir değer gibi görünüyor, aşırı fiyatlı ve yetersiz görünüyor.

Yazık, çünkü Ada Lovelace mimarisi inkar edilemeyecek kadar parlak. Teknolojide yanlış olan bir şey yok, Nvidia’nın çeşitli sürümlerini fiyatlandırması ve konumlandırması çok hayal kırıklığı yaratıyor.

Her neyse, önceki RTX 30 serisi lansmanında olduğu gibi, bir MSRP kartı için en ufak bir umut için sıraya girmeyi unutun. Geniş mevcudiyet, kartların tükendiğine dair herhangi bir belirti olmaması ve fiyatların şimdiden yumuşamaya başlamasıyla, bu yeni Ada Lovelace panoları raflarda birikiyor ve hiçbir yere gitmiyor gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.