Sağlık

Nisan ayında neden milyonlarca insan Medicaid’den dışlanabilir?

Saç dökülmesi: Diyet takviyeleri etkili tedavi olabilir, çalışma önerileri

  • 5,3 milyon ila 14,2 milyon arasında insan, pandemi sırasında sağlanan hükümlerin süresi dolduğundan önümüzdeki yıl içinde Medicaid korumasını kaybedebilir.
  • Bu, birçok düşük gelirli birey ve diğerleri için tıbbi bakımı etkileyebilir.
  • Uzmanlar, bazı yeni sigortasız kişilerin acil servislerde tedavi edilmesi veya karşılanamayan reçeteli ilaçlardan vazgeçmesi gerekebileceğini söylüyor.

Milyonlarca Medicaid üyesinin, COVID-19 halk sağlığı acil durumu sırasında eyaletlerin insanları programdan atmasını önlemek için tasarlanmış bir hükmün sona erdiği Nisan ayından itibaren sigorta kapsamını kaybetmesi bekleniyor.

Bu, birçok düşük gelirli birey ve diğerleri için tıbbi bakımı etkileyecektir, çünkü bazı yeni sigortasız kişiler acil servislerde tedavi görmek veya karşılanamayan reçeteli ilaçlardan vazgeçmek zorunda kalacaklardır.

Buna ek olarak, hastaneler – özellikle kırsal kesimdekiler – sigortasız hasta dalgasını tedavi etme maliyetlerini karşıladıkları için borçta bir artış görebilirler.

Milyonlarca hasta Medicaid kapsamını kaybettiği için toplum sağlığı merkezleri de etkilenecektir. Bu, merkezlerin gelirlerini ve tıbbi olarak yetersiz hizmet alan topluluklara hizmet verme yeteneklerini etkileyecektir.

Medicaid’e Sürekli Kayıt Nedir?

Mart 2020’de kabul edilen Ailelerin İlk Koronavirüs Müdahale Yasası (FFCRA) uyarınca, eyaletlerin çoğu üyeyi sürekli olarak Medicaid’e kayıtlı tutması gerekiyordu. Buna karşılık, bu ve diğer düzenlemeleri yürürlüğe koyan eyaletler, gelişmiş federal fon aldı.

Daha önce eyaletler, gelirleri de dahil olmak üzere üyelerin uygunluğunu düzenli olarak yeniden değerlendiriyordu. Kişiler, bu yeniden tanımlama sırasında uygunluk şartlarını hala karşılıyorsa, sigorta kapsamları devam edecektir.

Kaiser Family Foundation’ın bildirdiğine göre, pandemi başladığından beri Medicaid/CHIP kaydı 19,8 milyon kişi artarak 90 milyona ulaştı. Bu, esas olarak sürekli olgunluk düzenlemelerinden kaynaklanıyordu.

CHIP, Medicaid’e hak kazanmak için çok fazla para kazanan ailelerin çocuklarına uygun fiyatlı sağlık sigortası sağlayan federal çocuk sağlık sigortası programıdır.

Washington, DC’deki George Washington Üniversitesi Milken Enstitüsü Halk Sağlığı Okulu’nda sağlık hukuku ve politikası profesörü olan JD Sara Rosenbaum, birçok kişinin pandemi sırasında işlerini kaybettikleri için Medicaid’e ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“Ve sürekli kayıt düzenlemeleri nedeniyle, programa kabul edildikten sonra kaldınız” dedi. “Yani ilk kez, düşük gelirli birçok insan, işveren piyasasında alıştığımız bir şeye sahipti – istikrarlı bir güvenlik.”

Devam eden kayıt olmadan, bir kişinin Medicaid korumasını kaybetmesine neden olabilecek bir dizi neden olabilir, örneğin: B. Maaş artışı veya geçici bir yarı zamanlı işin kabulü nedeniyle gelirdeki dalgalanmalar.

İdari sorunlar, bir kişinin Medicaid’den atılmasına da neden olabilir, bu “idari kayıp” olarak bilinen bir olgudur.

Bu, örneğin bir üye veya devlet yeniden atama sürecinde bir hata yaparsa veya bir kişi yeni bir adrese taşındığı için önemli bildirimleri kaçırırsa olabilir.

COVID-19 halk sağlığı acil durumunun Mayıs ayında sona ermesi planlandığından, sürekli Medicaid kaydının sağlanmasının 31 Mart’ta sona ermesi planlanıyor.

Sonuç olarak, 1 Nisan’dan itibaren eyaletler Medicaid revizyonlarını işleme koymaya ve artık hak kazanmayan üyeleri devre dışı bırakmaya başlayabilir. Üye uygunluğunu doğrulamak için 14 ayınız var.

OKU  Yüksek tansiyon, bazı insanlarda nevrotik davranışa katkıda bulunabilir

Üyeler, yeniden değerlendirme süreciyle ilgili durumlarına ilişkin bildirim aldıktan sonra, istenen bilgileri sağlamak için belirli günleri vardır. Üyeler bu süre içinde yanıt vermezlerse Medicaid kapsamlarını kaybedebilirler.

Kaç kişi sigorta kapsamını kaybedecek?

KFF, sürekli kayıt sona erdikten sonraki 12 ay boyunca 5,3 milyon ila 14,2 milyon kişinin Medicaid korumasını kaybedeceğini tahmin ediyor.

Bu, Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanı’nın (HHS) tahmininden daha düşük, bu da 15 milyon kadar insanın Medicaid veya CHIP kapsamını kaybedeceğini gösteriyor.

Bakanlığın tahminlerine göre, yaklaşık 6,8 milyon kişi, halen uygun durumda olmasına rağmen kaydı silinecek.

Indianapolis’teki Indiana Üniversitesi’nde din bilimleri profesörü olan PhD David Craig, etkinin büyük olasılıkla eyalete göre değişeceğini söyledi.

“Medicaid farklı eyaletlerde çok farklı şekilde yürütülüyor” dedi, “yani kurallara bağlı olarak [in certain states] çalışırken, insanların karşılaşacağı daha büyük engeller olabilir.”

Bazı grupların diğerlerinden daha fazla etkilenmesi muhtemeldir.

Craig, “COVID sonrası normale dönmekle ilgiliydi,” dedi, “ancak Medicaid’de normalleşme pek çok insan için işe yaramadı.”

Özellikle evsiz veya sabit bir adresi olmayan kişiler, gelirleri hakkında bilgi vermeleri gerektiğine dair bildirim almayabilir. Ek olarak, sürekli kayıt yürürlükteyken Medicaid’e gelen kişiler, yeniden belirleme sürecinin nasıl çalıştığını bile bilmiyor olabilir.

Rosenbaum, Massachusetts ve Vermont gibi bazı eyaletlerin insanları Medicaid programında tutmakla diğerlerinden daha fazla ilgilenebileceğini söyledi. Bunlar, devam eden kaydın sona erdiğini üyelere bildirmek için daha proaktif olacaktır.

“Fakat herkes, hatta gerçekten vicdanlı bir grup devlet görevlisi bile, ancak bu kadarını yapabilir” dedi. “Başlamak zorunda olma sorunu da var. [administrative] Üç yıllık bir aradan sonra makineler çok karmaşık.”

Genel olarak Rosenbaum, en azından kısa vadede, kaç kişinin sigorta kapsamını kaybedebileceğine ilişkin tahminlerin hafife alındığını düşünüyor.

“Belki bir veya iki yıl içinde net kayıp o kadar büyük olmayacak,” dedi, “ama bu arada birçok insanın uçup gittiğini göreceğiz.” [Medicaid]ve sonra sağlık hizmetlerine erişimleri olmadığında geri gelin.”

Craig, “Eczanede veya doktorun muayenehanesinde ortaya çıkan ve öğrendikleri her ne olursa olsun,” dedi Craig, “eyaletlerin ve toplum kuruluşlarının insanları sürekli kaydın sona erdiğini bildirme çabalarına rağmen, “maalesef önemli sayıda insan zor yoldan öğreniyor. “kapak yok.

İnsanlar nasıl etkilenecek?

Pandemi öncesi verilere göre, çok sayıda insan Medicaid kapsamını kaybettikten sonra muhtemelen bir süre daha sigortasız kalacak.

2016-2019 verilerini kullanan KFF tarafından hazırlanan bir rapor, Medicaid/CHIP’i devre dışı bırakan kişilerin yaklaşık üçte ikisinin ertesi yıl sigorta açığı olduğunu ortaya çıkardı.

Rapora göre, kaydı silinen 10 kişiden yaklaşık dördü sonunda bir yıl içinde Medicaid/CHIP’e (“kayıt” olarak da bilinir) yeniden kaydoldu.

OKU  İnmeden kurtulanlar yüksek demans riski altındadır

Medicaid’den ayrılan pek çok kişinin, aşağıdakiler gibi başka teminatlar alması beklenir: B. işveren tarafından finanse edilen bir sigorta.

Ek olarak, bazı kişiler, Sağlık Sigortası Pazarı aracılığıyla satın alınan bir sağlık planının aylık maliyetini dengelemeye yardımcı olmak için prim vergi kredisi almaya hak kazanır.

Bununla birlikte, HHS, sigorta kapsamını kaybeden 383.000 kişinin Medicaid’e hak kazanmak için çok yüksek, ancak Marketplace vergi kredisi almak için çok düşük gelire sahip olacağını tahmin ediyor.

Rosenbaum ve diğerlerini endişelendiren şeylerden biri, sigorta kapsamının kaybolmasının, örneğin bir uzmandan tedavi görmek isteyen kişiler üzerinde yaratacağı etkidir; B. Diyabet, kalp hastalığı veya depresyon gibi kronik rahatsızlıkları olan kişiler.

“Şanslıysanız ve birincil bakım kaynağınız bir toplum sağlık merkezindeyse, muhtemelen hala orada birinci basamak sağlık hizmeti alabilirsiniz” dedi, “ancak bir uzman gerektiren bir durumunuz varsa, şansınız olmayabilir. .”

Sigorta kapsamını kaybeden kişiler ayrıca göz bakımı, diş bakımı veya reçeteli ilaçları karşılayamayabilir.

Craig, devam eden kayıtlardan elde edilen olumlu şeylerden birinin, son üç yılda birçok insanın bir GP ile ilişki geliştirebilmesi ve düzenli bakım alabilmesi olduğunu söyledi.

“Peki, hem sigorta kapsamınızı hem de doktorunuzla kurduğunuz ilişkiyi kaybettiğinizde ne olur?” dedi. “Bu sadece sağlığınızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda aidiyet duygunuzu ve güvenlik duygunuzu da etkiler – bakıma ihtiyacınız olduğunda iflas konusunda endişelenmemek gibi.”

Sipersiz yakalanmayın

Minneapolis’teki Minnesota Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’nda sağlık politikası profesörü olan PhD Lynn Blewett, Medicaid üyelerine sürekli kaydın sonunda nasıl ilerleyecekleri konusunda çeşitli ipuçları verdi.

Eyaletin doğru adresinize sahip olduğundan emin olun.

Devletlerin Medicaid üyeleriyle ne yapmaları gerektiği ve bunu ne zaman yapmaları gerektiği konusunda iletişim kurmak için farklı planları vardır.

Ancak süreçten bağımsız olarak Blewett, eyalet Medicaid ofisinizle iletişime geçmenin ve yakın zamanda değiştiyse adresinizi ve telefon numaranızı güncellemenin önemli olduğunu söyledi. Bu şekilde önemli bildirimler alacaksınız.

Bir mektup alırsanız, hızlı hareket edin.

Blewett, “Bir mektup alırsan hemen aç,” dedi, “çünkü haberin devam ettiğinden emin olmak için yanıt vermen için bir süre sınırı olacak.”

Medicaid sigortanızın sona erdiğini fark ederseniz, mümkün olan en kısa sürede yeni sigorta kapsamı arayın.

Blewett, Medicaid kapsamı sona eren birçok kişinin işveren destekli sigorta veya pazar yeri planları için sübvansiyonlu bir prim için uygun olduğunu söyledi.

İşvereniniz (eğer teklif edilmişse) veya HealthCare.gov pazarı aracılığıyla bir sağlık sigortası planına kaydolmak için sınırlı bir süreniz vardır.

“Formu nasıl dolduracağınızı bulmakta sorun yaşıyorsanız [Marketplace] Formlar, kayıt seçeneklerinizi belirlemenize yardımcı olabilecek gezginlere sahiptir,” dedi Blewett.

Bölgenizde başvurunuzda size yardımcı olabilecek bir aracı, komisyoncu veya asistan bulmak için HealthCare.gov çevrimiçi dizininde arama yapın.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

Kilo vermek için Ozempic: maliyetler, sigorta kapsamı ve finansal riskler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir