Oyun Haberleri

Maxis, bir sonraki Sims oyununun ‘bir MMO olmadığını’ açıklıyor

Maxis, bir sonraki Sims oyununun 'bir MMO olmadığını' açıklıyor

Merakla beklenen bebekler güncellemesinin de duyurulduğu bir başka Behind the Sims canlı yayınında Maxis, Simler 5 (kod adı “Rene Projesi”). Maxis, Project Rene’nin daha yıllar alacağı konusunda hala çok net, ancak çok oyunculuda rekoru doğrudan kırmak istedi. The Sims 5, zaten alay edildiği gibi çok oyunculu olacak, ancak kesinlikle bir MMO değil. Üzgünüz, Sims Online umutluları.

Bir sonraki Sims oyununun bir tür çok oyunculu içereceği söylendiği, ancak bunun ötesinde hiçbir ayrıntı olmadığı düşünülürse, bu yersiz bir açıklama değil. Bir Sims Online’ın yeniden canlanma olasılığını bir tehdit ya da dilek olarak görseniz de, onu yatıştırabilirsiniz. Maxis, çok oyunculu modun kapsamı da dahil olmak üzere bir sonraki oyun hakkında biraz konuşmak için oyun direktörü Grant Rodiek’i getirdi.

Rodiek, “Unutulmaması gereken bir şey, Project Rene’nin bir MMO olmadığıdır” diyor. “Yaptığınız her şeyin her zaman diğer insanlarla olduğu bu halka açık, paylaşılan alan değil.”

Rodiek, Project Rene’nin hem geleneksel bir Sims tek oyunculu deneyimi hem de çevrimiçi yaratım elde etmeye çalıştığını açıklıyor. “Oyuncularımızın, tek oyunculu modda hikayeleri ve fikirleri keşfettikleri o samimi, kişisel deneyimi yaşamak istediklerini biliyoruz, ancak arkadaşlarınızla paylaşıp oluşturduğunuz başkalarıyla yapabileceğiniz gerçekten harika şeyler de var.”

Bunun nasıl görüneceğine dair çok hızlı bir bakış daha yakaladık. İsimler bulanık olsa da, kimin neyi hareket ettirdiğini göstermek için renkli isim etiketleriyle bir evde hareket eden birkaç mobilya parçası görmeliyiz.

Rodiek, tek oyunculudan çok oyunculuya geçişin, ister tek başınıza oynama havasında olun, ister arkadaşlarınızı biraz kooperatif dekorasyon için davet edin, her zaman sizin şartlarınıza göre olacağını açıklamakta büyüktü. Bu co-op kontrolünün Canlı Moda kadar uzanıp uzanmayacağına gelince, Maxis açıkça söylemedi.

OKU  K-pop tarafından desteklenen bir Aramızda benzeri, Aramızda'nın eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı

Aksi takdirde Rodiek, bir sonraki Sims oyununun mobil ve PC sürümleri arasındaki çapraz kaydetme işlevlerinden bahsetti ve bir cihazda dekorasyon yapabileceğinizi veya oynayabileceğinizi ve ardından diğerine geçebileceğinizi belirtti. Otobüs yolculuğunuzda yeni bir sim oluşturun ve belki de eve, masanıza döndüğünüzde nesiller mücadelenize devam edin.

Maxis, Project Rene’nin daire özelleştirme ve inşa/satın alma modu araçlarını kontrol eden küçük oyuncu gruplarıyla hâlâ erken oyun testlerinden geçtiğini söylüyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde oyun geliştikçe bunun gibi ufak tefek şeyler duymaya devam edeceğiz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.