Oyun Haberleri

Nvidia’nın RTX 3060’ı yeni Steam Anketi kralı ama şüpheli bir şeyler oluyor

Zotac RTX 3060 on a bright background.

Işın izleme gerçek gözetlemeler içindir. Kanıt için en son Steam Donanım Anketinden başkasına bakmayın (yeni sekmede açılır), ışın izleme özellikli bir GPU’yu ilk kez tabloların en üstüne yerleştirir. Söz konusu GPU? Nvidia RTX 3060’tan başkası yok (yeni sekmede açılır)artık ankete katılan Steam kullanıcıları arasında en popüler grafik kartı.

Nvidia’nın dört buçuk yıl önce piyasaya sürülen ilk RTX GPU’ları göz önüne alındığında bu kaçınılmaz görünüyorsa ve çok yakında tüm yeni grafik kartları donanım ışın izleme hızlandırmasına sahip olacaksa, bir sorun var. Bu özel Steam Anketi biraz kuşkulu görünüyor.

RTX 3060’ı son aylarda takip ederseniz, ankette pazar payının zaman içinde kademeli olarak arttığını göreceksiniz. Geçen yıl Kasım’da kullanıcıların %3,41’iydi, bir sonraki ay %3,88’di, ardından Şubat’ta %4,36’ya ulaşmadan önce Ocak’ta %3,67’ye düştü ve ardından… kaboom…’daki tüm Steam kullanıcılarının %10,67’si Mart.

RTX 2060 (yeni sekmede açılır) Mart ayında da oldukça büyük bir sıçrama gördü, önceki dört ay boyunca oldukça düz bir seviyede oturdu. Artık çoğu pazarda satışta olmayan eski bir GPU olduğu düşünüldüğünde, bu pek mantıklı görünmüyor.

AMD ayrıca, Mart ayında genel GPU pazar payında ani bir düşüş gördü ve Şubat ayındaki %14.9’dan %10.8’e düştü.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

Genel olarak, bu bir ay içinde çok büyük bir değişiklik ve makul görünmüyor. Verileri daha derine inin ve belirli bir istatistik ortaya çıkar. Mart ayında, işletim sistemi dili olarak Basitleştirilmiş Çince bildiren ankete katılan Steam kullanıcılarının oranı %27,08’den %52,7’ye fırladı.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #679: 29 Nisan Cumartesi

Bu, yine, oldukça tuhaf ve olası olmayan bir senaryo gibi görünüyor. Sanki Çinli oyun kafelerinden oluşan bir orduya birdenbire internet erişimi verilmiş gibi.

Her neyse, muhtemelen burada ne olduğundan asla emin olamayacağız. Bazıları bunun eski madencilik kartlarının aniden serbest bırakılmasını yansıttığını iddia edebilir. Ancak RTX 3060 madencilikte gerçekten büyük müydü?

Kesin olan bir şey var. Daha önce şüpheli görünen Steam anketleri gördük. Bu nedenle, bunların herhangi birinin son derece doğru olduğunu varsaymadan önce, sayıların oturması için birkaç ay beklemenizi tavsiye ederiz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.