Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #655: 5 Nisan Çarşamba

Today

Bugünün Wordle’ını çevir (yeni sekmede açılır) ve faydalı ipuçlarımız, rehberlerimiz ve püf noktalarımızla ondan sonraki her birini bir kazanan haline getirin. Biraz yardım isterseniz hemen aşağıda bekleyen 5 Nisan (655) oyunu için bir ipucu var ve daha önemli bir şeye ihtiyacınız varsa, hemen ardından Wordle cevabını bulacaksınız.

Tek bir sarıyı tek bir yeşile çevirmek asla ilerleme gibi gelmiyor ama ilk iki tahminim için göstermem gereken tek şey buydu. Neyse ki, bugünkü Wordle’daki üçüncü vuruşum çok daha verimli geçti ve dördüncüsü sonunda günü kazandı.

Kelime ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

5 Nisan Çarşamba için bir Wordle ipucu

Bugünün cevabı, bir nesneyi bir şeye vurma veya zorla kırma eylemini tanımlamak için kullanılan terimdir. Hulk bu kelimeyi söylemeyi (ve yapmayı) sever.

Bugünkü Wordle’de çift harf var mı?

Evet, bugünkü bulmacada bir harf tekrarlanıyor.

Wordle yardımı: Wordle’u her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle’ı iyi oynamak, her gün küçük bir zafer kazanmak gibidir; keyif aldığınız bir oyunda hak edilmiş bir galibiyet serisini kim sevmez ki? Günlük kelime oyununda yeniyseniz veya bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu paylaşacağım:

 • Açılış kelimenizde benzersiz ünsüzlerin ve ünlülerin dengeli bir karışımını istiyorsunuz.
 • Sağlam bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Cevap birden fazla harf içerebilir.

Günün sonuna kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yoktur. Bir sonraki tahmininiz için cevabı veya taktiksel bir kelimeyi bulmakta zorlanıyorsanız, ona daha sonra geri dönmenizde bir sakınca yoktur.

Bugünün Wordle yanıtı

(İmaj kredisi: Gelecek)

#655 Wordle cevabı nedir?

Kazandığından emin olalım. 5 Nisan (655) Sözünün cevabı şudur: PARAMPARÇA ETMEK.

Önceki cevaplar

Son 10 Wordle yanıtı

Önceki Wordle çözümlerini bilmek, mevcut olasılıkları ortadan kaldırmakta yardımcı olabilir. Bir kelimenin tekrarlanması pek olası değildir ve tahminleriniz için ilham bulabilir ya da sizden kaçabilecek başlangıç ​​kelimeleri bulabilirsiniz.

İşte bazı yeni Wordle cevapları:

 • 4 Nisan: ORAN
 • 3 Nisan: BİTKİ ÖRTÜSÜ
 • 2 Nisan: STOKLAMAK
 • 1 Nisan: MART
 • 31 Mart: HER
 • 30 Mart: EKMEK
 • Mart 29: BESET
 • 28 Mart: ACELE ETMEK
 • 27 Mart: GUANO
 • 26 Mart: ÇÖZÜN

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün altı sıra beş kutu verir ve sizin işiniz, içerdiği harfleri eleyerek veya onaylayarak hangi beş harfli kelimenin saklandığını bulmaktır.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #707: 27 Mayıs Cumartesi

Güçlü bir kelime ile başlayarak (yeni sekmede açılır) LEASH gibi – birden çok sesli harf, ortak ünsüzler içeren ve tekrarlanan harfler içermeyen bir şey – başlamak için iyi bir yerdir. Enter tuşuna bastığınızda, kutular size hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa, o harf gizli kelimede hiç yok demektir. , harfin kelimede olduğu, ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. , doğru harfi doğru yerde tuttuğunuz anlamına gelir.

İkinci denemeniz, başlangıç ​​kelimesini iltifat etmeli, geçen sefer kaçırdığınız yaygın harfleri kapatmak için başka bir “iyi” tahmin kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında bulunmadığı için şimdi bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalıdır. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanma durumudur. Toplamda altı denemeniz var ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örn: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kontrol etmekten çekinmeyin. Wordle ipuçları (yeni sekmede açılır)ve daha önce hangi kelimelerin kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme kaydırabilirsiniz.

Başlangıçta, Wordle yazılım mühendisi tarafından hayal edildi Josh Wardle (yeni sekmede açılır), kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham verdi. Wordle benzeri oyunlar (yeni sekmede açılır), günlük numarayı müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi. New York Times’a yedi rakama satıldı (yeni sekmede açılır). Hepimizin sadece üç renkli kutularda iletişim kurması elbette an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.