Sağlık

Ölçülü içmenin senin için iyi olmadığı ortaya çıktı

Ölçülü içmenin senin için iyi olmadığı ortaya çıktı

Pinterest’te paylaş
  • Yeni bir analiz, düşük içme seviyelerinin sağlığınız için hiç içmemekten daha iyi olabileceği fikrine meydan okuyor
  • Araştırma, uzmanların zarar azaltma merceğinden düşünmesini sağlıyor
  • Nispeten ılımlı miktarlarda içen kadınların da erken ölme riski arttı.

yeni bir analiz, tarafından yayınlanan Amerikan Tabipler Birliği Dergisi (JAMA), az miktarda alkol içmenin sağlığa hiçbir faydası olmadığını bulmuştur. 107 çalışmadan ve 4,8 milyondan fazla katılımcıdan elde edilen verileri içeren çalışması, belirli bir hastalık türünün neden olduğu ölümler yerine genel bir ölçüm olan tüm nedenlere bağlı ölüm oranlarını inceledi.

doktor RIA Health’in psikiyatri ve işbirlikçi bakım tıbbi direktörü Paul Linde (MD), bunun gibi araştırmaların bağımlılık alanında çalışanların alkol kullanımı hakkında değerli konuşmalar yapmalarına ve az içmenin hiç içmemekten daha iyi olduğu fikrini ortadan kaldırmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Linde çalışmanın bir parçası değildi.

Linde, “Bu tür araştırmaların, bir klinisyeni hastalara alkol kullanımları konusunda danışmanlık yapmak için ideal bir konuma getirdiğini düşünüyorum” dedi. “O zaman belki, belki, eğer bu bir hastanın ilgilendiği bir şeyse, içkiyi azaltmakla ilgili bir konuşma yapabiliriz.”

Alkol artık sağlıklı bir seçim olarak kabul edilemez

Bu yeni meta-analiz, artık halkın düşük alkol tüketiminin sağlıklı bir seçim olduğu algısına meydan okudu.

Çalışma, nispeten küçük miktarlarda içmenin, alkolden uzak duran insanlara göre daha düşük ölüm riskine eşit olmadığını buldu.

doktor Madde bağımlılığı odaklı İyileşme Eğitimi’nin baş tıp yetkilisi Eric Collins (MD), içki içmenin genel sağlık yararları olabileceğini tespit eden önceki araştırmaların hatalı veri analizinden kaynaklandığını söyledi.

Ona göre, alkolün sağlıklı bir seçim olduğu fikri, önceki çalışmalarda, çalışmalarda kullanılan tamamen alkolden uzak duranların tanımının, muhtemelen halihazırda aşırı içmenin etkilerini hissetmiş olan insanları içermesi nedeniyle ortaya çıktı.

OKU  Kuru Ocak Sizin için çok mu kuru? Bunun yerine ıslak Ocak'ı deneyin

“En büyük soru, sözde ömür boyu kaçınanların aslında daha önce içki içmiş olan ve belki de daha önce içki içmelerinin bir sonucu olarak önemli sağlık riskleri yaşamış olan eski ağır içiciler olup olmadığıydı.”

Araştırma ekibi, gelecekteki çalışmaların riskleri ve faydaları daha iyi anlamak için insanların yaşamları boyunca ne kadar alkol tükettiklerine bakması gerektiğini belirtti.

Bu makale, aynı Kanadalı araştırma ekibi tarafından oluşturulan bu analiz tarzının önceki iki versiyonunun güncellemesiydi.

Araştırmacılar ayrıca kadınların alkol tüketimine bağlı ölüm riskinin erkeklere göre daha yüksek olduğunu doğruladılar.

Ağırlaştırıcı faktörler

Yazarlara göre analizin sınırlamalarından biri, kendi kendine bildirilen verilerin – bir katılımcının belirli bir zamanda tükettiği alkol miktarını kendisinin bildirdiği – gerçeklikten daha düşük olma eğiliminde olmasıdır ve çoğu çalışma yalnızca bunu yakalar. veriler sınırlı aralıklarla Linde bunu muayenehanesinde sık sık gördüğünü söylüyor.

Klinisyenler arasında onlarca yıldır kullanılmaktadır. [been] Bir hasta size günde veya haftada kaç içki içtiğini söylerse, sadece içselleştirin ve ikiyle çarpın.

Linde, hastalara verilerini doğru bir şekilde paylaşmaları için kurtarma araçları sağlayarak yaptığımız temel varsayımları ve sunduğumuz tedavileri iyileştirmenin bir yolu olduğunu söylüyor. Ayrıca, bu tür çalışmaların, tamamen durdurmak isteseler de istemeseler de, müşterilerine alkol tüketiminin sağlıkları üzerindeki potansiyel etkileri hakkında daha kapsamlı bir görüş vermesi için ona “cephane” dediği şeyi vererek, zarar azaltma açısından yardımcı olabileceğini umuyor. veya alımını azaltın.

“Tabii ki insanları bulundukları yerden almak istiyoruz. Biz gaddar olmak istemiyoruz. Klinik ortaklığın işbirlikçi olmasını ve ortak kararlar almasını istiyoruz,” dedi Linde.

Collins için çalışmanın ana değeri, kendi hesap verebilirliklerine yardımcı olmasıdır.

“İnsanların kendilerini kandırmalarına izin vermemenizin sosyal açıdan faydalı olduğunu düşünüyorum. [into thinking] sağlıkları için iyi bir şey yaptıklarını [by drinking].”

OKU  Stres net düşünme yeteneğinizi bozabilir, araştırma bulguları

Şimdi ne var?

Çalışmanın araştırmacıları, çalışmalarının, yaş ve cinsiyetin iki risk faktörü olduğunu gösteren deşifre ettikleri verilerle birlikte, yüksek risk altında olabilecek insan gruplarını incelemek için gelecekteki projeler için bir başlangıç ​​​​noktası olacağını umuyorlar – HIV ile yaşayan insanları öneriyorlar – tüm nedenlere bağlı ölüm ve alkol tüketimi bulma.

Çalışmaları gençliğe odaklanan Collins, bu çalışmanın genç popülasyonlardaki risk faktörleri hakkında gelecekteki araştırmalara bilgi sağlamasını umuyor.

“Bu tür verilerin 12 ila 25 yaş arasındaki kişilerde ölüm riskine baktığını görmek isterim, çünkü özellikle orada ve ebeveynler için çocukları için risklerin ne olduğunu düşünmenin aydınlatıcı olabileceğini düşünüyorum.”

Bu arada Linde, araştırmacıların alkolle ilgili belirli ölüm risklerini, özellikle de şu anda şu kuruluşlar tarafından tavsiye edilenden fazlasını tüketen kişiler için daha fazla araştırmasını istiyor. Ulusal Alkol İstismarı ve Alkolizm Enstitüsü

“Örneğin kanser için, kanser riskinizin nasıl değiştiğini gerçekten aydınlatmak için bize daha iyi bir örnek veren araştırmalar istiyorum. Kanser riskiniz günde altı içkiden günde iki içkiye değişiyor mu?”

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

Düzenli egzersiz, madde kullanım bozukluğu olan kişiler için iyileşmeyi destekleyebilir

Sağlık

Kuru Ocak Sizin için çok mu kuru? Bunun yerine ıslak Ocak'ı deneyin

Sağlık

İşte 30 gün boyunca alkol almayı bıraktığınızda vücudunuzda neler oluyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir