Oyun Haberleri

Rapora göre Valve’ın olağandışı kurumsal yapısı sorunlara neden oluyor

Valve

Valve’ın diğer oyun stüdyoları gibi çalışmadığı biliniyor. Valve’ın düz kurumsal yapısı, kendi Yeni Çalışan El Kitabı olarak (yeni sekmede açılır) “Bizim herhangi bir yönetimimiz yok ve kimse kimseye ‘rapor vermiyor’. Bir kurucumuz/başkanımız var ama o bile sizin yöneticiniz değil.” Bu özgürlüğün simgesi, ofisteki tekerlekli masalardır; bu masalar, herhangi biri başkalarını ilgilendiren bir proje önerdiğinde çalışanların birlikte hareket ederek geçici ekipler oluşturmasına olanak tanır ve onlar devam etmeye karar verir vermez oradan uzaklaşır.

Hiyerarşi ve bürokrasiden arınmış, çalışmak için harika bir yer gibi geliyor. Ancak, People Make Games tarafından yayınlanan yeni bir videoya göre (yeni sekmede açılır) (Chris Bratt ve Anni Sayers tarafından oluşturulan araştırmacı oyun gazeteciliğine adanmış bir kanal), hem eski hem de mevcut Valve çalışanları, bunun The Lord of The Flies’a kıyasla iki işyeriyle sonuçlandığını söylüyor.

Sorunun bir kısmı, Valve’ın bir Blizzard çalışanının yakın zamanda protesto ettiği için kovulduğu bir çalışan değerlendirme tekniği olan yığın sıralamasını kullanması gerçeğidir. Her yıl, Valve personeli, her çalışanın genel bir sıralaması ile sonuçlanan bir dizi toplantı yoluyla birbirlerini yargılar ve bu sıralama, gelecek yıl kimin daha yüksek maaş alacağını belirler. Yargıların nasıl yapılması gerektiğini veya sonuçta ortaya çıkan ücret değişikliklerinin nasıl kararlaştırılacağını tam olarak bildirecek hiçbir yönetici olmadığında – muhtemelen Valve’ın hala sahip olduğu yönetim kurulu tarafından – çalışan davranışı üzerindeki etkiler oldukça belirgin görünüyor.

People Make Games’in eski bir Valve çalışanı, “Sızdığını görebileceğiniz en ilginç yollardan biri, insanların özellikle yılın başında daha riskli projeler yaptıkları zamandı,” dedi. “Sonra, gözden geçirme süresi yaklaştıkça daha iyi bilinenlere geri dönerler çünkü yenilik önyargısı, insanların bu şeylere odaklanmasına neden olur.”

Diğer bir etki de Valve’ın çeşitlilik eksikliğini pekiştirmekti. Görüşülen birden fazla kişi, video oyunu endüstrisinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında bile Valve’ın son derece beyaz ve erkek bir şirket olduğunun altını çizdi. Diğer stüdyolarda çeşitli işe alma girişimleri yönetimden gelirken, Valve’da bunun çalışanların kendilerinden gelmesi gerekiyordu. Görüşülen bir kişinin dediği gibi, “Valve’nin yapısı, katma değerin belirli kişiler için hemen açık olmadığı herhangi bir şeyde ivme kazanmayı zorlaştıran şeydir ve bu kesinlikle ‘çeşitlilik’ kelimesinin geçtiği herhangi bir projeyi içerir.”

İyi niyetli işverenler bile kendileri gibi insanları işe alma konusunda bilinçsiz bir önyargıya sahiptir ve sKör seçmelere geçen senfoni orkestraları dizisi (yeni sekmede açılır) jürinin her bir müzisyenin cinsiyeti hakkındaki bilgisini ortadan kaldırmanın, işe alınan kadın sayısını önemli ölçüde artırdığını gösterdi. Valve zaten kendilerine karşı önyargılı olan bir sektörde iki beyaz adam tarafından kurulmuş bir şirket. Oyun endüstrisinin geri kalanı yavaş yavaş daha çeşitli hale gelirken, işe alma yöntemlerinde değişiklik yapmak için zorlayacak kimseden yoksun olan Valve, görünüşe göre ters yöne gitti.

OKU  Yapımı 15 yıl süren bu Maraton modu, pratik olarak tamamen yeni bir oyundur.

Eski bir çalışan, “Kritik bir noktayı geçmiş gibi hissediyorlar” dedi. “Eskiden geliştirme ekiplerinde %10 veya %15 oranında kadın vardı, bu nedenle odadaki tek kadın genellikle kimse değildi. Ama artık kesinlikle bu noktanın altına düştüklerini düşünüyorum.”

Valve’ın düz yapısının karar vermeyi etkilediği bir başka durum da, Valve’ın Black Lives Matter konusundaki sessizliğini eleştiren bağımsız geliştiricilerin oyunlarını Steam’den çekmesine verdiği yanıttı. Bratt, “bu karar için Valve’ın liderliğini doğrudan suçladığım birkaç çalışandan” bahsetse de, daha fazlası bunun bir sorun olduğu görüşündeydi. eksiklik “aylarca süren tartışmanın” herkesi memnun eden bir açıklama ve onu nasıl yayınlayacağına dair bir planla sonuçlanmasını engelleyen liderlik.

Valve'ın personeli, aynı arabayı kullanan beş kişi ve bir kedi olarak tasvir edilmiştir.

(İmaj kredisi: Valf Basın)

Sonunda Valve herhangi bir açıklama yapmadı, bunun yerine Game Devs of Color Expo da dahil olmak üzere iki etkinliğe sponsor oldu ve şu anda Valve’de çalışan bir görüşmeci, “Nihayetinde ortaya çıkan şey, Valve’ın her çalışana 10.000 $ vermesiydi. sahip oldukları hayırsever arzu ne olursa olsun yapmak için.”

Görünüşe göre en tepede bir karar verildi ve bu, Valve’ın artık Steam’de ne olduğunu denetlememe politikası. Eski bir çalışan, “Gabe’in [Newell] Bir video dükkanı olsaydık, kişisel zevkine göre The Sopranos’u taşımak istemezdi, ama bunun son derece başarılı ve popüler bir televizyon programı olduğunun farkında olduğunu söylemek isterim. Ve bu yüzden, toplumsal bir değeri olmadığını düşünse de yasaklanması gereken bir şey değil. Bir şeyin sahip olduğunu düşünmekle aramızda bir fark olduğunu tartışırdık. biraz toplumsal değer ve sahip olduğu düşüncemiz olumsuz toplumsal değer.”

Newell’in The Sopranos hakkındaki popüler olmayan yaklaşımını göz ardı edersek, görünüşe göre bu, şirketin geri kalan kurucusunun son sözü söylediği bir olaydı. Bir röportaj konusu, “Onun ifade özgürlüğü mutlakiyetçi duruşuna katılmadım,” dedi, “ama aynı zamanda ekibimizin de duruşu benimsemesi için demir atıldı. Ağzımda gerçekten ekşi bir tat bıraktı.”

OKU  Creepy Resident Evil 4 Demo Modu Leon'u Yetişkin Boyunda Bir Bebeğe Dönüştürüyor

Valve’in personeli kontrolden çıkmadığında, masalarını özgürce ve kolayca döndürdüklerinde, gerçekte ne yaptıklarını merak etmek kolaydır. Elbette devam eden Steam Deck projesinin etrafında kümelenmiş çok sayıda masa olmalı, ancak Valve’ın çok fazla oyun yapmadığı devam eden bir şaka. Son büyük sürümü Half-Life: Alyx idi, Steam Deck’in teknoloji demosu Aperture Desk Job’u saymazsak.

Aperture Desk Job Grady size tuvaletleri öğretiyor

(İmaj kredisi: Vana)

“Bana, Valve’ın neredeyse kesinlikle daha fazla oyun göndereceği söylendi, ille de değil. daha iyi olanlar ama kesinlikle daha fazlaBratt, çalışanların projelerden bu kadar kolay yürümesine veya yuvarlanmasına izin vermeyen geleneksel bir şirket yapısını benimsemiş olsaydı, diyor. uzun zaman.”

İşte bu yüzden Valve’ın yakın zamanda değişmesi pek olası değil. Zor veya nankör görevler, üstesinden gelerek kek puanları kazanmak isteyenlere bırakılmış gibi görünüyor – videonun en şaşırtıcı ifşaatlarından biri, işten çıkarmaların onları yapmaya gönüllü olanlar tarafından gerçekleştirildiği – ve Steam’in forumlarını dolduran denetlenmemiş nefret söylemi gibi sorunların üstesinden gelinmesi. kimsenin bir masayı etrafında döndürmesi muhtemel olan türden eğlenceli bir proje değil. Steam ne olursa olsun avuç dolusu kazanmaya devam ediyor ve Valve’ın kurumsal kültürünün değişmesi için hiçbir motivasyon yok.

People Make Games’in video raporu 45 dakikadan uzun ve bundan çok daha fazlasını içeriyor. Valve taraftarlarının söyleyeceği şeye rağmen, bu bir “hit parça” değil ve PC oyunlarının en etkili şirketlerinden birinin perde arkasında olup bitenlerle ilgileniyorsanız, izlemek için harcanan zamana değer. Roblox’un genç oyun geliştiricilerini nasıl sömürdüğüne dair videoları (yeni sekmede açılır) başka bir değerli saat.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir