Oyun Haberleri

Sega 70 dolar istiyor, lütfen

old sonic gasping

Nisan ayında Sega yöneticileriyle yapılan bir Soru-Cevap’ın yeni yayınlanan İngilizce çevirisi, bazı önsezili haberler içeriyor: Görünüşe göre takım elbise, şirketin oyunlarının fiyatını 60 dolardan 70 dolara çıkarmaya hazırlanıyor ve yayıncıların geride bırakacağı en sonuncusu oluyor. uzun süredir video oyunlarında standart olan 60 dolarlık fiyat noktası.

Gelecek mali yılda oyunların “gerçekten birim satış fiyatını artırmayı planlayıp planlamadıkları” sorulduğunda, Sega başkanı Haruki Satomi ve kıdemli başkan yardımcısı Koichi Fukazawa (özellikle hangisinin yanıtı verdiği belli değil) ” küresel pazarda, konsol için AAA oyun başlıkları uzun yıllardır 59.99 dolardan satıldı, ancak geçen yıl 69.99 dolardan satılan oyunlar ortaya çıktı”.

Devam eden ikili, Sega’nın “fiyat artışlarıyla orantılı olduğuna inandığımız oyunların fiyatlarını gelecekte gözden geçirmek istediğini” söyledi. Yine de “piyasa koşullarına göz kulak olacaklarını” söylediler, bu da “bunu yalnızca insanlar gerçekten öderse ücretlendireceğiz” anlamına gelen ticari bir konuşmadır. Ve çift özellikle konsol oyunlarını kontrol ederken, onlarla devam ederlerse bu fiyat artışlarını PC’den uzak tutacaklarını hayal edemiyorum.

Yöneticiler ne yapmadı Özellikle hangi oyunların fiyatlarının yükselebileceğini söyleyelim, ancak tahmin etmenin çok zor olduğunu düşünmüyorum. Sega devam ederse, bunun etkilenecek olan Persona, Like a Dragon ve Sonic gibi ikonik seriler olacağını hayal etmeliyim (bir C-suite’te akla gelebilecek “AAA” olarak adlandırılabilecek diğer herhangi bir oyunla birlikte) beyaz tahta). Satomi ve Fukazawa, farklı bir sorunun yanıtında, Persona, Like a Dragon ve Sonic Frontiers’ın popülaritesini ve başarısını bile özellikle belirtiyor.

Final Fantasy 7 Remake ve Call of Duty gibi gişe rekorları kıran oyunlarla son birkaç yıldır 70 $’lık oyunlar PC’ye gelişigüzel geliyor. Bir yandan, yeterince adil: Oyunlar her zamankinden daha gülünç bir şekilde karmaşık, büyük bütçeli ve hantal hale geliyor ve yapımcıları bir şekilde ışıkları açık tutmak zorunda. Ama içinde yaşadığımız ekonomik olarak çalkantılı zamanlarda yutulması hala zor bir hap. Belki de bu, daha önce hiç olmadığı kadar çok satış için bekleyeceğimiz anlamına geliyor?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  IO Interactive, James Bond'a ve yeni fantezi RPG'sine odaklandığından, Hitman 'biraz ara veriyor'