Oyun Haberleri

‘Blizzard’ın kendine özgü sanat tarzının oluşmasına yardımcı olan’ Samwise Didier, şirkette 30 yılı aşkın sürenin ardından emekli oluyor

Samwise Didier headshot from Warcraft 25th anniversary

32 yılı aşkın bir kariyerin ve Blizzard’ın şimdiye kadar yaptığı hemen hemen her oyunun ardından, kıdemli sanat yönetmeni Samwise Didier işi bırakıyor. Didier açıkladı heyecan emekli olduğunu ve bugünün “sevgili Blizzard Entertainment”taki son günü olduğunu söyledi.

Didier, “Blizzard benim için hiçbir zaman sadece bir iş olmadı” diye yazdı. “Şirkete 1991 yılında katıldım ve orası hemen ikinci evim oldu. Sahip olduğumu bile bilmediğim bir ailem olduğunu öğrendim!

“Orada büyüdüm. Sanat hakkında bildiğim neredeyse her şeyi orada öğrendim. Bilgisayar kullanmayı öğrendim (sadece Atari 2600 ve Nintendo’yu biliyordum), Photoshop kullanmayı öğrendim, kullanıcı arayüzü oluşturmayı ve binlerce kullanıcı arayüzü oluşturulacağını öğrendim. düğmeleri. Sanatımın 3 boyutlu modellerini nasıl oluşturacağımı, onları nasıl dokulandıracağımı ve canlandıracağımı ve hatta ateş topları veya lazerler fırlatmasını bile öğrendim. Sanatımın hayata geçtiğini görme fırsatım oldu! Hatta Blizzard’daki ilk grubuma bile katıldım. Ve hepsinden önemlisi, bu dünyanın şimdiye kadar gördüğü en harika oyunlardan bazıları üzerinde çalışmam gerekti.”

Mobygames sayfasına göre Didier’in Blizzard’daki ilk kredisi The Lost Vikings’deki sanat eserleriydi. Oradan Blackthorne, Warcraft: Orcs and Humans, Diablo, StarCraft, tüm devam filmleri ve tabii ki World of Warcraft’ın da aralarında bulunduğu kıskanılacak bir oyun listesine geçti. Sanat onun ana oyunuydu ama tek yeteneği değildi: Warcraft 3 ve WoW’da seslendirme çalışmaları da vardı ve The Death and Return of Superman, Justice League: Task Force ve Warcraft 2: Tides of Darkness’ta yapımcı olarak görev yaptı. .

Aynı zamanda toplulukla olan etkileşimleriyle de tanınıyordu: 2020’de, Kovid-19 salgınının en yoğun olduğu dönemde Didier, pandaren, cüce ve ork çiziminin nasıl yapılacağına dair “yeni başlayanlar için rehber” videolar yayınladı. ABC With Samwise YouTube kanalında, Blizzard’ın evrenlerinden alınan karakterleri çizerken sanatından (ve diğer konulardan) bahsettiğinden beri bu alışkanlığını sürdürüyor.

OKU  Hogwarts Legacy Şömine Gizli Geçit Olarak İkiye Katlanıyor

(İmaj kredisi: Samwise Didier (Twitter))

Blizzard başkanı Mike Ybarra, Didier’in Blizzard oyunlarının farklı görünümü üzerindeki etkisine saygı duruşunda bulundu. “Blizzard için yaptığın her şey için çok teşekkürler Sammy!” Ybarra yazdı. “Yeteneğiniz, Blizzard’ın kendine özgü sanat tarzının oluşmasına yardımcı oldu ve sanatçılarımızın çoğunun yıllar içinde sizden çok şey öğrendiğini biliyorum. Onlar ve dünyanın her yerindeki oyuncular ve sanatçılar için yaptıklarınız için teşekkürler. Emekliliğiniz için tebrikler!”

BioWare’in yürütücü yapımcısı Michael Gamble Kendisi de içten bir övgüde bulundu: “Sektörde seviliyorsunuz. Hem hayranlar hem de meslektaşlarınız tarafından.”

Didier veda mesajında ​​Blizzard’a son bir sanatçı tavsiyesi bıraktı. “Her zaman büyük omuz pedleri çizin” diye yazdı. Ve sonra onun çok iyi bilinen sloganına bir gönderme: “ABC, dostlarım.” Daima yaratıcı olun.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.