Oyun Haberleri

Sherlock Holmes: The Awakened gecikme duyurusu, kısa bir savaş belgeseli olarak ikiye katlanıyor

Sherlock Holmes holding up a lamp in Sherlock Holmes: The Awakened.

İkonik dedektifi Lovecraftçı tuhaflıkla karşı karşıya getiren uzun soluklu dizinin yeni bölümü Sherlock Holmes: The Awakened “Mart veya en geç Nisan’a” ertelendi. eşlik eden video (yeni sekmede açılır) Ukraynalı geliştirici Frogwares, ülkedeki günlük hayatın kasvetli bir resmini çiziyor.

Video başlarken ekipten biri “İş yerinde yoğun bir gün geçirdik çünkü tahliye için hazırlanıyoruz ve eve yeni geldim, yine bir Rus bombalaması nedeniyle yine elektrik yok” diyor. “Yiyecek bir şeyler yapmak istiyorum ama bunun yerine karanlıkta oturup duvara bakacağım.”

Oyun, stüdyonun son birkaç oyunundan daha mütevazi bir proje olarak seçildi; ilk olarak 2007’de piyasaya sürülen bir oyunun yeniden çevrimi ve Sherlock Holmes: Chapter One gibi açık bir dünyadan ziyade lineer bir macera. (yeni sekmede açılır) ve Batan Şehir (yeni sekmede açılır) vardı. Ancak bununla birlikte, yakın tarihli bir demodan etkilendim (yeni sekmede açılır)zor koşullara rağmen bana küçük veya yetersiz görünmedi.

Rusya’nın elektrik altyapısına yönelik saldırıları nedeniyle, Ukrayna hükümeti planlı elektrik kesintileri başlatmak zorunda kaldı. Geliştiriciler, elektriğin nerede ve ne zaman alınabileceği konusunda çalışmaya zorlanıyor; gücün nerede olduğuna bağlı olarak uzaktan çalışma ile ofis arasında geçici olarak geçişler, bazı akşamlar ve hatta şebekenin daha az zorlandığı geceler.

Başka bir geliştirici, “Önümüzde hâlâ çok iş var: oyunu sonlandırmak, hataları düzeltmek ve sürümleri birden fazla platformda hazırlamak,” diyor başka bir geliştirici. “Bütün bu durum nedeniyle ekstra zorlaşan tüm karmaşık şeyler.”

(İmaj kredisi: Frogwares)

(yeni sekmede açılır)

Ekibin ofiste yoğun bir şekilde çalışmasının çekimlerinin arasına savaş görüntüleri serpiştirilmiş olarak izlemek gerçeküstü: yıkılan binalar, mayın tarlaları ve patlamalar. Frogwares, Rus stratejilerini “beyin ölüsü ve anlamsız” olarak nitelendirerek meydan okuyan ve yükseliş eğilimini sürdürüyor, ancak deneyimin çok büyük bir bedel ödediği açık.

OKU  Bugünün Wordle 565 yanıtı ve 5 Ocak Perşembe günü için ipucu

Hala karanlıkta oturan ilk geliştirici, “Dürüst olmam gerekirse, hepimiz yorulduk” diyor. “Bu savaş 8 yıl önce Kırım ve Donbass’ın ilhakı ile başladı. O zaman iki yıl şiddetli Covid kısıtlamaları yaşadık ve şimdi 2022’de topyekün bir istila yaşadık. Sanırım çoğumuz artık normalin ne hissettirdiğini hatırlayamıyor bile. beğenmek.”

(İmaj kredisi: Frogwares)

(yeni sekmede açılır)

Şubat ayındaki bir yayından Mart veya Nisan ayına geçmek pek de dramatik bir adım değil ve hayranlar, videonun destek dolu yorumları ile beklemekten açıkça mutlular.

Oyun radarınızda olmasa bile, video izlemeye değer. Sıradan insanların olağanüstü bir durumdaki olağanüstü dayanıklılığına ve sebatına dair gerçek bir pencere ve Frogwares için projenin başka bir dedektif oyunundan çok daha fazlasını ifade ettiği açık.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.