Oyun Haberleri

Sizi etkilemek güzel: Paladin, Baldur’s Gate 3’ün en popüler sınıfıdır

A Baldur

Baldur’s Gate 3’te Paladin’imi yaptığımda farklı olduğumu düşündüm. Elbette diğerleri daha havalı Baldur’s Gate 3 sınıflarından birini seçecek – mesafeli düzenbazlar veya kendi kendine hizmet eden büyücüler – ve ilahi erdemin sıkıcı bir adananı değil, değil mi?

Hayır. Baldur’s Gate 3’ün ilk haftasındaki büyük bir istatistik dökümünde Larian, Paladin’in şimdiye kadar en çok seçilen sınıf olduğunu açıkladı. İşte en çok seçilenden en az seçilene doğru tam liste:

 1. paladin
 2. Büyücü
 3. Falcı
 4. haydut
 5. ozan
 6. Barbar
 7. savaşçı
 8. korucu
 9. Sihirbaz
 10. keşiş
 11. Druid
 12. Din adamı

Sanırım ben özel değilim ama Fraser bize Bard’ın en iyisi olduğunu söylemesine rağmen kaç PC Gamer çalışanının da Paladin olduğunu fark ettikten sonra bunu çoktan anlamıştım.

Düşüncelerimin benzersiz olduğuna inanma bilişsel hatasına düştüm, ancak seçimimden pişman değilim: Paladinler kıç tekmeliyor. Yüksek AC tanklama, destek meraklıları, iyileştirme ve büyük hasar sunan her türlü yoldaş karışımına iyi uyum sağlarlar. Bir yemin seçmenin rol oynamayı nasıl basitleştirdiğini de seviyorum: Bir kararın benim veya karakterler için iyi mi yoksa kötü bir sonuca mı yol açacağı konusunda endişelenmek yerine, Oath of Adanmışlık için doğru olanı seçiyorum. Erdem etiği kasvetli, hesapçı faydacılıktan çok daha eğlencelidir. Bazen insanlar ölür ama bu bozulmamış ahlaki sicile sahipken bunun için suçlanmam pek mümkün değil.

Yine de daha fazla baharat istiyorsanız, yemininizi bozabilir ve tamamen yeni bir Paladin alt sınıfı olabilirsiniz ki Lauren bunun da çok eğlenceli olduğunu söylüyor. Bir Paladin ile kaybedemezsin.

Sorcerer, Warlock, Rogue, Bard ve Barbarian sonraki en çok seçilen sınıflar gibi görünüyor. Pek çok insanın partilerinde Gale ve Shadowheart ile birlikte olduğunu varsayarsak, Wizard ve Cleric’in pek sevilmemesi bana mantıklı geliyor. Yine de Monk’un hafife alındığını hissediyorum. Kimse insanları yumruklamak istemez mi? Oyunu bununla bitirmeyi başarabilirsem, bu benim ikinci özel karakterim olacak. (Belki de herkesin düşündüğü şey budur.)

OKU  AMD nihayet yeni 7700 XT ve 7800 XT orta sınıf GPU'larını piyasaya sürüyor

Oyuncuların büyük çoğunluğunun, %93’ün üzerinde bir Origin karakteri seçmek yerine kendi karakterlerini yaratması da ilginç. Larian CEO’su Swen Vincke, Baldur’s Gate 3’ü ilk kez oynamanızı bu şekilde önerdi ve lansmandan önce Origin karakterlerinin “oyunu zaten bir kez oynadıysanız daha iyi çalıştığını çünkü o zaman oyunu onların gözlerinden görüyorsunuz” dedi. iyi, yardımsever bir seyirci oluyorsunuz.

Kimler vardır Origin karakterleri olarak oynamak Gale’i tercih ediyor, ardından Karlach, Astarion, Shadowheart, Wyll ve Lae’zel geliyor. Kişisel olarak Gale muhtemelen son seçimim olurdu, ama başka birini düşünmek bile istemiyorum. üçüncü pdüzenleme.

Bu istatistikler, kapatılabilen (bilmiyorsanız başlatıcıda bir ayar vardır) anonimleştirilmiş veri toplamadan gelir, bu nedenle Baldur’s Gate 3’teki her oyuncuyu temsil etmezler, ancak muhtemelen çok büyük bir oranı temsil ederler. Larian’ın birinci hafta istatistiklerinin dökümünü Steam’de görebilirsiniz. Geliştirici, ilk hafta sonu “Baldur’s Gate 3’ün toplam 1225 yılını” oynadığımızı söylüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.