Oyun Haberleri

Microsoft, Oyuncu İçin Minecraft Oynatan Yapay Zeka Yapıyor

A Minecraft image showing some villagers wandering around the place.

Görünüşe göre Microsoft, AI için yapay zeka geliştirmiş gibi görünüyor. minecraft Bu, hayranların ne yapacaklarını söylemek için komutlar girmesine izin vererek oyunu oynayacak, ancak teknoloji devi henüz piyasaya sürmeyi planlamıyor olabilir. Rahatlatıcı madencilik oyun mekaniği ve sınırsız yaratıcılık fırsatlarıyla ünlü Mojang’ın açık dünya sanal oyunu, oyun endüstrisindeki sıfırdan zenginliğe giden hikayenin en iyi örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. dünyaya hakim.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Yıllar boyunca, pek çok versiyonu olmuştur. minecraft, çoklu platform uyumluluğu sayesinde onu hemen hemen herkes için erişilebilir kılıyor. 2011’de piyasaya sürülen tam sürümden bu yana yüz milyonlarca kopya satmış olması hiç de şaşırtıcı değil. Yıllar geçtikçe, pek çok hayran oyunun mekaniğinde çok bilgili hale geldi ve akla gelen hemen hemen her şeyi inşa edebiliyor. Ama bazı yapay zekalar görebilir minecraft oyunun çehresini bir kez daha değiştiriyor.

İLGİLİ: Doom Fanı Minecraft’ta Doom Kalesi’ni Yeniden Yaratıyor

Semafor’dan Kotaku tarafından tespit edilen bir rapora göre Microsoft, oyuncuların kontrol etmesine izin veren bazı yeni AI’ları gösteriyor. minecraft karakterlerini manuel olarak taşımak zorunda kalmadan. Yazılımda kazmaktan malzeme toplamaya ve silah üretmeye kadar her şeyin mümkün olduğu iddia ediliyor, bu da yapay zekanın oyunu neredeyse bir insan kontrol ediyormuş gibi oynamasına neden olabilir. Ancak rapor, Microsoft’un oyunun genel sürümleri için piyasaya sürmek için “acil planları” olmadığını söylemeye devam ediyor. Bu yapay zeka, yakın zamanda kullanıma sunulan en yeni Bing sohbet hizmetinde kullanılan teknoloji olan Prometheus’ta da yerleşik değildi.

OKU  ConcernedApe Daha Fazla Haunted Chocolatier Oynanış Ayrıntılarını Açıklıyor

Minecraft logosunun altında Minecraft'ta çiçekli tepelerin ekran görüntüsü

Bu aynı zamanda makine öğrenimi ile Mojang’ın sanal alan IP’sinin ilk kez bir araya gelişi değil. 2022’nin sonunda Nvidia, performansıyla iki ödül kazandı. minecraft MineDojo adlı yapay zeka, bilgisayarın oyunda bir dizi karmaşık komutu yürütmesine izin veren yazılımla, bu komutlar, Microsoft’un örneğine çok benzer şekilde, oyuncunun yapay zeka görevlerini vermesiyle elde edilir.

Teknoloji dünyası şu anda bir yapay zeka patlamasının ortasında ve ChatGPT şu anda önemli bir konuşma konusu. Özellikle deepfake videoların yükselişiyle teknolojinin ne kadar ileri gideceği konusunda endişeler olsa da, görevleri yerine getiren algoritmalara sahip olmanın avantajlarını gören başkaları da olacaktır. Örneğin Kotaku, aşağıdaki gibi oyunlar yapabileceğine inanıyor: minecraft Bir makine, denetleyiciler gibi standart oyun çevre birimlerini kullanmakta zorlanan oyuncular için komutları yürütebiliyorsa daha erişilebilir.

minecraft Mobil, PC, PS3, PS4, Switch, Xbox 360 ve Xbox One’da mevcuttur.

DAHA: Minecraft Cüce Kalesinden Hala Ne Öğrenebilir?

Kaynak: Semafor, Kotaku

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.