Oyun Haberleri

Skywind ve Skyblivion’u beklerken, şu anda Skygerfall oynuyor olabilirsiniz

Skywind ve Skyblivion'u beklerken, şu anda Skygerfall oynuyor olabilirsiniz

Kısa bir süre önce Skyrim’de Morrowind’i yeniden yaratan mod olan Skywind’den 20 dakikalık tam bir görev incelemesi gördük. Yılın başlarında, 2025’te çıkacak olan Skyrim’de Oblivion’u yeniden yaratan mod olan dört saatlik Skyblivion’u gördük. Peki Skygerfall’ı biliyor muydunuz?

Adından da anlaşılacağı gibi Skygerfall, ilk olarak 1996’da piyasaya sürülen ikinci ana Elder Scrolls RPG olan Daggerfall’ın yeniden yaratılmış halidir. Daha yeni oyunları geri getiren modların aksine, bu yılın başlarında bazı ağları düzeltmek için küçük bir yama ile sonuçlandırıldı. 1.10 sürümüne kadar.

Skygerfall, Skywind veya Skyblivion’dan daha mütevazı bir moddur. Daggerfall’ın tamamını Skyrim’in motoruna getirmeyi amaçlamıyor, sadece ana görev dizisi. Yine de önemli olan, İmparator VII. Bazı derin Elder Scrolls irfanını alır, Sheogorath ve Mannimarco, King of Worms gibi karakterlerle tanışmanıza izin verir ve tamamen seslendirilmiştir.

Bununla birlikte, Daggerfall oynamanın nedeni sadece ana görev dizisi değildi. Loncalara katılarak, Karanlık Kardeşlik için suikastler gerçekleştirerek, vampir olarak, vampirizm için bir çare bularak, Tapınaklar ve Cadı Meclisleri için çalışarak, tüm Daedrik Prenslerle tanışarak ve dikkatinizin dağılacağı türden bir açık dünya RPG’siydi. genellikle Tamriel’de yolunuzu araştırır. Eğer aradığınız deneyim buysa, Daggerfall Unity ücretsiz ve modlanabilir olarak mevcuttur. Bugün en iyi Daggerfall deneyimini yaşamak için bir rehberimiz var.

Skygerfall daha çok alternatif bir başlangıç ​​modudur, başka bir oyuna başlamadan önce oyuncu karakterinize bir arka plan hikayesi veren türdendir. Skyrim başlamadan 200 yıl önce geçen bir olay. Bittiğinde, Skygerfall’daki ganimetlerinizi ve büyülerinizi Skyrim’e getirebilirsiniz ve buna serinin yol boyunca terk ettiği Levitate, Unlock, Mark ve Recall gibi büyüler dahildir.

Skygerfall oynamak için Skyrim Special Edition için indirmeniz gerekir. (yeni sekmede açılır) veya Skyrim vanilya (yeni sekmede açılır). Halihazırda yüklediğiniz alternatif başlatma modlarını devre dışı bıraktığınızdan emin olun veya dosyalar bölümünden bir eklenti alın. (yeni sekmede açılır) Live Another Life veya Realm of Lorkhan ile uyumluluk için. Ayrıca, harita menüsünü, Daggerfall’a dahil olan High Rock ve Hammerfell’in kağıt tarzı haritasına benzeyen bir menü ile değiştirmek için isteğe bağlı bir eklenti de var.

OKU  AGDQ'yu 13 yıl önce annesinin bodrumunda kuran adam, hayır işleri için 41 milyon dolar topladıktan sonra yoluna devam ediyor

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

Ayrıca, Skygerfall’ın zırhı onlarla uyumlu olmadığı için vücut değiştirme modlarını da devre dışı bırakmanız gerekecek. Tüm bunlara rağmen, ağır bir mod yükünüz varsa, yine de bazı küçük çakışmalarla karşılaşabilirsiniz. Bazı botları giydiğimde görünmez inciklerim var gibi görünüyor ve bir savaş asası kullandığımda arkamda bir yerlerde süzülüyor.

Muhtemelen ihtiyacınız olacak başka bir şey de Daggerfall ana görevi izlenecek yolu. (yeni sekmede açılır). Skygerfall orijinaline o kadar sadık ki, takılırsanız, Daggerfall’ın boş odalar ve rastgele boz ayılarla dolu zindanlarında yolunuzu bulmak için adım adım ilerleyişine güvenebileceksiniz. Yine de Skyrim konsol komutlarıyla ilgili hafızanızı da tazelemek isteyebilirsiniz.

Neyse ki, sizi oraya götürecek görevler aldıktan sonra ziyaret etmediğiniz yerlere hızlı seyahat edebilirsiniz, böylece Daggerfall’da geçmek neredeyse 70 saat sürebilen iki eyaleti baştan sona koşmak zorunda kalmazsınız.

Skyrena üzerinde çalışan birileri var mı?

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

Bir tapınak dansçısı, Skygerfall'da bir muhafızı eğlendirmeye çalışıyor

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

(İmaj kredisi: Oracus0/Bethesda)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.