Oyun Haberleri

South Park: Snow Day’in çıkış tarihi ve konuşan tuvalet kağıdı tutuculu 220 dolarlık özel sürümü geliyor

South Park: Snow Day'in çıkış tarihi ve konuşan tuvalet kağıdı tutuculu 220 dolarlık özel sürümü geliyor

(İmaj kredisi: THQ Nordic)

South Park: Snow Day ideal bir Noel oyunu olacağa benziyor. Trey Parker ve Matt Stone’un kurgusal Colorado kasabasında geçen üçüncü şahıs ortak macera, sizi buzlu sokaklarda savaşırken, evinizi sonsuz bir kıştan kurtarmak için Cartman ve ortaklarıyla bir araya geldiğinizi görüyor. Bu, uzun kış akşamlarını üç arkadaşımla geçirmek için ideal olurdu. Ama hepsini unutun çünkü önümüzdeki Mart ayında çıkıyor.

Oyun, bu yılki THQ Nordic etkinliğinde resmi olarak duyurulmadan önce ilk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında kar yığınından kafasını çıkardı. Bu oyun, ürkütücü çok oyunculu sürükleyici simülasyon The Blackout Club ile tanınan ve The Magic Circle’ın eski yaratıcıları olan Question tarafından geliştiriliyor. Question aynı zamanda South Park: The Fractured But Whole’da destek geliştiricisiydi ve Trey & Matt ile yakın ilişki içinde olduğundan tasarımcılar Kenny’lerini Kyle’larından tanıyor.

THQ Nordic’in açıklaması, bir nevi yağmacı nişancı oyunu olan oyuna yalnızca geniş bir genel bakış sağladı, ancak daha yeni bir fragman, oyun içi aksiyona biraz daha fazla odaklanıyor. Kesinlikle göründüğü gibi ve kulağa hoş geliyor; Question, South Park’ın meydan okurcasına düz estetiğini 3D’ye çevirme zorlu işini başarıyla tamamladı. Gösterilen oyun içi görüntülere henüz ikna olmadım, gerçi bunun nedeni kısmen çok az şey olması.

Ancak South Park maçları her iki yönde de sonuçlanabilir. The Stick of Truth, açıkçası bu günlerde hakkında yeterince konuşulmayan harika bir RPG iken, The Fractured But Whole gayet iyi bir devam oyunuydu. Öte yandan South Park, şimdiye kadar yapılmış en kötü oyunlardan biri olan ve 1998’de PC Gamer’da %8 puan alan korkunç nişancı oyununun da sorumlusudur.

Gelecek yıl 24 Mart’ta yağmurluğunuzun üzerinde patlayacak olan Kar Günü’nün South Park ölçeğinde nereye düştüğünü öğrenmek için çok beklememize gerek kalmayacak. Standart oyunun fiyatı 30$/25£ olacak. Ayrıca, ek bir oyun modu, ekstra kozmetik ürünler ve silahlar içeren 50 $/40 £ fiyatla lüks bir sürüm ve diğer şeylerin yanı sıra konuşan bir tuvalet kağıdı tutucusu içeren 190 £’luk bir fiziksel sürüm de var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  AMD nihayet yeni 7700 XT ve 7800 XT orta sınıf GPU'larını piyasaya sürüyor