Oyun Haberleri

Trajik: Skyrim’in ultra sinsi kova numarası Starfield’da çalışmıyor

Starfield bucket trick

2011 yılında çok sayıda Skyrim oyuncusu, basit bir açığın keşfedilmesi sayesinde bir gecede usta hırsızlara dönüştü. Skyrim’in piyasaya sürülmesinden sadece bir gün sonra keşfedilen kova numarası, herhangi bir NPC’nin sadece görüş hattını bloke ederek hırsızlıktan tamamen habersiz olmasını sağladı. Numara? Kafalarına kova koyun. Yankesiciliği ve gizliliği önemsizleştiren bir istismarın bir noktada ortadan kaldırılacağını düşünebilirsiniz, ancak kova numarası Skyrim’in birçok yeniden sürümünde hayatta kaldı ve aynı numara Fallout 4’te bile işe yaradı.

Bu yüzden kova numarasının Starfield’da işe yaramadığını bildirmekten üzüntü duyuyorum. Starfield’da bir NPC’nin görüşünü engellemenin hiçbir yolu olmadığını kesin olarak söyleyemem ama mütevazı bir kovanın artık bu iş için uygun olmadığını biliyorum.

Hala NPC’lerin kafalarına kovalar koyabiliyor olmanız ve onların hala hiçbir şey yapmamışsınız gibi davranmaları bir teselli. Çeşitli kafa boyutlarında ve çeşitli “kova” türlerinde (standart silindir, bir karton kutu, plastik kutular, bir çöp kutusu) neredeyse bir düzine izole Starfield NPC’sini kovaladım. Hepsi farklı moda açıklamaları yapıyor ama ne yazık ki hiçbiri NPC’nin hırsızlığımı tespit etmesini engellemedi. NPC görüş konileri, gözlerinin önündeki plastikten tamamen etkilenmemiş gibi görünüyor.

Starfield kova numarası

Nasıl manevra yaparsanız yapın, Starfield NPC’leri kafa aksesuarlarını görmezden geliyor gibi görünüyor. (İmaj kredisi: Bethesda)

Görünüşe göre Bethesda sonunda taktiklerimizin farkına vardı. Bu keşif beni beklediğimden daha çok üzdü. Bethesda’nın etkileşimli dünyalara olan bağlılığını düşündüğümde aklıma gelen ilk şeylerden biri Skyrim kova hilesi; bunun başlı başına bir hata değil, iki harika sistemin (fiziksel nesneler ve dinamik) mantıksal sonucu olmasını sevdim. görüş hattı) kesişiyor. Elbette gerçekçi değildi, ancak Skyrim’in dünyasının her şeyin takip ettiği tek bir kurallar dizisine göre işlediğinin kesin bir kanıtıydı ve her şeyin bir “kova” çözümü olup olmadığını merak etmeme neden oldu.

Starfield’daki o masum beceriksizlik duygusunu özlüyorum. Bethesda’nın uzay destanının kesinlikle bir mizah anlayışı var (en iyi örneği Oblivion’un Adoring Fan’ının geri dönüşüdür) ve şaşırtıcı hata eksikliği memnuniyetle karşılanıyor, ancak tüm komik hataları bir şekilde özlüyorum. Ekibimiz kesinlikle bazı tuhaf şeyler fark etti; oldukları yerde titreyen karakterler, kıyafet giymeyi unutan şehir muhafızları ama özellikle akılda kalan hiçbir şey yok. Henüz vücudunun 250 metre havaya uçacak kadar sert darbe aldığını ya da geriye doğru uçan bir uzay gemisini fark eden birini görmedim. En yakın bulduğum şey, iki kutunun çıldırıp havaya uçana kadar birbirine çarpmasıydı, bu da beni bir süreliğine gülümsetmişti.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Warzone 2 helikopterleri rastgele patlıyor