Oyun Haberleri

Valve, Steam Deck OLED ‘pil ömrü iyileştirmelerini LCD modellerine de getirmeye kararlıdır’

Opening the Steam Deck up for an SSD upgrade.

Şimdi, yeni Steam Deck OLED’in duyurulmasından dolayı biraz üzgün olabileceğinizi biliyorum. Küçük LCD Steam Deck’inizin, parlak yeni Valve şeyiyle aynı oyunları hala aynı hızlarda oynayabildiğini biliyorsunuz, ancak avuçiçi bilgisayarınızdan biraz parlaklık aldı, değil mi?

Belki bu kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır: Valve sadece normal Steam Destelerini desteklemeye devam etmekle kalmayacak (aslında 256 GB’lık versiyonu 399 dolara satmaya devam edecek), aynı zamanda tüm yazılım tabanlı pil ömrü iyileştirmelerini de getirecek. OLED versiyonu için de LCD tabanlı versiyonunuz için yaratılmıştır.

Valve donanım mühendisi Yazan Adehayyat, “Şu anda bile LCD modeli için pil ömrünü optimize etmeye devam ediyoruz” diyor ve ekliyor: “LCD modeli için optimize etmeye devam edeceğiz.

“Aslında, OLED modeli için yaptığımız donanım yazılımı ve yazılım geliştirmelerinin çoğu LCD modellerine taşınacak. Yani OLED Steam Deck’i piyasaya sürdüğümüzde – lansman tarihinde değil, kısa bir süre sonra – biz de Pil ömrü iyileştirmelerinden bazılarını LCD modellere de getiren bir BIOS güncellemesi yayınlıyoruz.”

Ancak OLED modeli için en büyük pil ömrü iyileştirmesi, Olumsuz normal güverteye çıkacağım; daha büyük pilin kendisi. Bu, daha büyük, daha parlak OLED panelinin kendi kendini yayan pikselleri nedeniyle arka ışığa ihtiyaç duymaması ve dolayısıyla arkasında kelimenin tam anlamıyla daha kalın bir pil için daha fazla alan bulunmasıyla mümkün oldu.

Yani, yeni OLED modellerinde 50 Wh’lik bir pil alırsınız, orijinal Steam Deck’lerinde ise yalnızca 40 Wh’lik bir pil vardır ve muhtemelen Dremel’inizi çıkarmadan yenilerinden birini eski kasanıza sıkıştıramayacaksınız. .

Bununla birlikte, temel çıkarım, Valve’ın sizinle ve eski tarz Steam Destelerinizle ilgilenmeye devam edeceğidir. Valve’den Lawrence Yang, “Tüm donanım cihazlarımızı desteklemeye devam etmekte gerçekten iyiyiz” diyor ve “bu, Steam Deck LCD ürünü için de devam edecek.”

Steam Deck incelemesi: Valve’ın el cihazı hakkındaki kararımız.
En iyi Buhar Güverte aksesuarları: Giyin.
Steam Deck pil ömrü: Gerçek pil ömrü nedir?
En iyi taşınabilir oyun bilgisayarı: En iyi seyahat arkadaşı hangisi?

OKU  Dungeons & Dragons'ın son indirimi oyuna girmenin ucuz yollarını sunuyor; işte almanızı tavsiye ettiğim şey

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.