Oyun Haberleri

Keanu Reeves, Constantine Devam Filmi İle İlgili Şaşırtıcı Güncellemeyi Paylaştı

Keanu Reeves Shares Constantine Update

18 yıl geçti Konstantin sinemalardaydı, ancak franchise’ın hala biraz ömrü kalmış olabilir. Ünlü okült dedektif John Constantine rolündeki Keanu Reeves, hayranların sorularını yanıtlarken kısa bir süre önce devam filmi hakkında bir güncelleme paylaştı.


Konstantin aynı adlı DC çizgi roman karakterinin uyarlamasıdır. Geçen yıl Reeves ve Warner Bros.’un bir proje üzerinde çalıştıkları duyurulmuştu. Konstantin devam filmi, ancak proje hakkında çok az şey açıklandı. DC Studios’un CEO’su James Gunn, şirketin sinema tekliflerini canlandırmak için yakın zamanda DC’nin listesindeki birkaç projeyi yeniden düzenledi veya iptal etti. Ancak, bir Warner Bros. sözcüsü bunu doğruladı. Konstantin devamı geçen ay iptal edilmedi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Keanu Reeves, Warner Bros.’tan Constantine Devam Filmi İçin Dönüyor

Reddit’te yakın zamanda yapılan bir AMA sırasında, bir hayran Reeves’e Gunn ile bu konu hakkında konuşup konuşmadığını sordu. Konstantin devamı Hayran ayrıca filmi sonunda sinemalarda görmeyi umduklarını da belirtti. Reeves, “Evet ve ben de” yanıtını verdi. Konstantin 2 İlk filmin yapımcılığını da üstlenen yazar Akiva Goldsman, filmin senaryosu üzerinde çalıştığını belirterek Reeves’i övdü. Goldsman, karakterin “daha çok Keanu” olduğunu söyledi ve ilk filmin yönetmeni Francis Lawrence’ın filmin evreninin ahlakını yarattığını söyledi. Lawrence’ın ikinci film için de geri dönmesi ve yine yapım yönetmenliğini üstlenmesi bekleniyor.

OKU  The Elder Scrolls 6 'ön üretim' aşamasından çıktı ancak Pete Hines, bunu duymaya başlamamızın 'yıllar' alacağını söylüyor

Gerçek şu ki Konstantin 2 hala oluyor şaşırtıcı bir şey. Gunn, çeşitli Elseworlds projelerinin yapım aşamasında olması nedeniyle DCU’nun geleceğinin tek bir sürekliliğe sıkı sıkıya bağlı kalmayacağını belirtti. Bu nedenle, ilk filmin DCU’nun geri kalanı için kanon olması gerekmez. Konstantin bir kült klasik, ancak ilk çıktığında büyük bir başarı değildi, bu da onu yeniden canlandırılan franchise’lar için bir aykırı hale getiriyor.

Bununla birlikte, John Constantine karakterinin uyarlanacak pek çok hikayesi var. Constantine, son yıllara kadar DC’nin uyarlamalarından birinde parlama şansını her zaman bulamamış, hayranların favorisi bir DC karakteridir. Gunn’ın özel bir hayran kitlesine sahip eski bir franchise için risk almaya istekli olması muhtemelen iyi bir işarettir. Orijinal film, çizgi romanlara tamamen sadık değildi, ancak bir devam filmi, çizgi romanlardan çok daha fazla unsuru uyarlayabilir ve karakteri daha derinlemesine keşfedebilir.

Konstantin 2 Warner Bros.’ta geliştirme aşamasındadır.

DAHA: Keanu Reeves’in Constantine’i Yeni DCU’ya Ne Getiriyor?

Kaynak: Lionsgate/Reddit

OKU  Lionsgate gerçekten büyük bütçeli bir John Wick video oyunu yapmak istiyor: 'Etrafında tonlarca enerji var'

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.