Oyun Haberleri

Braid: Anniversary Edition nihayet 2024’te 15 saatlik geliştirici yorumlarıyla geliyor ve hayır şaka yapmıyorum

Braid: Anniversary Edition nihayet 2024'te 15 saatlik geliştirici yorumlarıyla geliyor ve hayır şaka yapmıyorum

Ünlü bağımsız oyunun “el yapımı” yeniden yapımı olan Braid: Anniversary Edition’ın duyurulmasının üzerinden üç yıldan fazla zaman geçti. O zamanlar 2021’de çıkması gerekiyordu ve bu oldukça büyük bir eksiklikti; ancak şimdi, iki yıl sonra, 30 Nisan 2024 olarak yeni bir çıkış tarihimiz var.

15 yaşındaki nispeten küçük bir bulmaca-platform oyununun yeniden yapılması için üç yıl çok fazla bir gecikme, ama – ve ben burada sadece spekülasyon yapıyorum – ama fazladan beklemenin şunun eklenmesiyle bir ilgisi olabilir: Braid’in yaratıcısı Jonathan Blow ve diğer geliştiricilerden 15 saatten fazla yorum. Doğru, 15 yıllık bir oyun hakkında 15 saat konuşmak; bunu perspektife koymak gerekirse, bu, yorum parçasının tamamını dinlemenin oyunu bitirmeye kıyasla yaklaşık üç kat daha uzun süreceği anlamına geliyor.

Blow, “Amaç, bunu şimdiye kadar bir video oyununa konan en çılgın, en derinlemesine yorum haline getirmek” dedi. “Belirli kavramların evrimini görmek için seviyeden seviyeye giden solucan delikleri aracılığıyla belirli yorum dizilerini mekansal olarak takip edebilirsiniz; yorumda çok sayıda işaretleme vardır, bu nedenle ekrandaki şeyleri daire içine alabilir, bahsettiğimiz görsel detay ne olursa olsun okları işaret edebiliriz , diyagramları gösterin, belirli bir seviyede şunu veya bunu yapmayı denediğinizde ne olacağını göstermek için oyun kayıtlarını oynatın ve diğer birçok özellik.”

Braid’i ilk çıktığında çok sevdim, ancak oyunun ilerleyen dönemlerindeki bulmacaları çözmede özellikle iyi değildim. Ancak yine de 15 saatlik (kutsal inek) yorum bana bir özellikten çok bir tehdit gibi görünüyor. Bazı anekdotları veya ilginç içgörüleri örneğin 15 dakika dinlemekten memnuniyet duyarım, ancak 15 saat? Belki dışarıda bu kadar derine dalmak için sabırsızlanan bazı fanatik Braid hayranları vardır, ama bu noktada gerçekten hala Braid hakkında söylenecek 15 saat (ciddi anlamda, vay be) var mı? Açık konuşmak gerekirse yok demiyorum ama kesinlikle merak ediyorum.

Neyse ki yorum bölümü zorunlu değil, bu yüzden isterseniz hemen içeri girip oyunu oynayabilirsiniz. Yıldönümü Sürümü, orijinal sürüme göre aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme vaat ediyor:

  • Martin Stig Andersen (Control, Inside) ve Hans Christian Kock tarafından geliştirilmiş ses ve yeni miksler ve film müziği çeşitleri
  • Orijinal sanatçı David Hellman’ın elle boyanmış grafikleri
  • Daha akıcı oyun içi hareketler için ekstra kareli animasyonlar
  • Eski ve yeni Örgü arasında anında geçiş yapabilme
  • Jonathan Blow, David Hellman, Marc ten Bosch (Miegakure), Brian Moriarty (Trinity, Loom, Alvin and the Chipmunks: The Squeakuel), Casey Muratori (1935; Handmade Hero; Computer, Enhance!), Cris’in yer aldığı 15 saatten fazla yorum Moore (oyuncu, Santa Fe Enstitüsü’nde asistan öğretim üyesi), Frank Cifaldi (Video Oyunu Tarihi Vakfı), Martin Stig Andersen, Hans Christian Kock ve Jakob Schmid.

Yeni fragmandaki yan yana klipler, iki oyun arasındaki görsel farkı ortaya koymuyor ancak ayrıntılarda oldukça fazla şey yapıldığını görebiliyorsunuz. Yine de, bunun özellikle önemli bir yeniden yapım olarak gelip gelmeyeceğini merak etmem gerekiyor: Orijinal Braid’i Steam’de çalıştırdım ve hala güzel bir oyun (ve 4K çözünürlüğü destekliyor, bu nedenle garip bir esneme veya en boy oranı sorunu yok) modern ekranlar) ve mükemmel bir şekilde çalıyor. Belki de hedefimi çok yüksek tutuyorum ya da oyun gerçekten çıktığında ve oynanabilir olduğunda farklılıklar daha belirgin olacaktır, ancak ilk izlenimlere göre, özellikle de geliştirme aşamasında bu kadar zaman geçtikten sonra, yeniden yapımdan biraz daha fazlasını beklediğimi düşünüyorum. .

OKU  Sessiz oyun PC'niz için mükemmel PSU gerçeğe dönüştü

Gelecek yıl göreceğiz, belki şaşırırım, öyle umuyorum çünkü orijinalinden gerçekten keyif aldım. Vitrinler henüz açıklanmadı ancak Braid: Anniversary Edition, Netflix aracılığıyla PC, konsol ve mobil cihazlarda satışa sunulacak.

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

(İmaj kredisi: Thekla Inc)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.