Oyun Haberleri

Warhammer Quest’in Steam’de listeden kaldırıldığını duyurmasıyla bir Warhammer oyununun lisansı daha sona erdi

Warhammer Quest'in Steam'de listeden kaldırıldığını duyurmasıyla bir Warhammer oyununun lisansı daha sona erdi

Sıra tabanlı zindan tarayıcısının yakın tarihli bir haberinde “Warhammer Quest’in yeni satışları kısa süre içinde Steam’de sona erecek” yazıyordu. “Yıllardır bu oyuna verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.” 2015 yılında piyasaya sürülen Warhammer Quest, Games Workshop’un aynı isimli masaüstü oyununun uyarlamasıdır. Bir tür Gelişmiş Gelişmiş Heroquest, kasvetli, tehlikeli bir yeraltı dünyasını, kasabada iyileştiğiniz ve hikayenin oynandığı, biraz daha az kasvetli bir üst dünyayla birleştiren, masa oyunu ile RPG arasında bir yarı adımdır.

Ne yazık ki, pek çok lisanslı oyun gibi, ömrü de bir zamanlayıcıya bağlı. Steam forumundaki oyuncuların hayal kırıklığı yaratan yorumlarına yanıt veren resmi Chilled Mouse hesabı şöyle dedi: “Lisansın ayrıntılarını tartışmanın uygun olduğunu (veya muhtemelen onlarla yaptığımız anlaşma uyarınca buna izin verildiğini) düşünmüyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki Games Workshop bizim için bu oyunda harika ortaklar oldu, anlaşmanın yorumlanmasında çok cömert davrandılar ve sizin onlara gerçekten haksızlık ettiğinizi düşünüyorum. Her güzel şey eninde sonunda sona erer.”

Chilled Mouse ayrıca Warhammer Quest 2’nin “bu duyuruya bağlı olmadığını” ve satışta kalacağını açıkladı ancak satışların ne zaman biteceğini, o zamandan önce indirime alınıp alınmayacağı veya Warhammer Quest’in kaldırılıp kaldırılmayacağını söylemedi. GOG’dan da geldi ve yorum taleplerine yanıt vermedi.

Warhammer Quest’in listeden çıkarılması, Warhammer 40.000: Space Wolf’un 12 Ekim’de kaldırılmasının ardından geldi ve geçen yıl Warhammer 40.000: Regicide ve Age of Sigmar: Champions’ın da listeden çıkarıldığı görüldü; sonuncusu yayınlandıktan yalnızca üç yıl sonra. Lisanslı oyunlar için orada acımasız.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sound Blaster yapımcısı Creative Labs'ın kurucusu Sim Wong Hoo öldü