Oyun Haberleri

Factorio’nun dev Uzay Çağı genişlemesi 2024’te geliyor

Factorio'nun dev Uzay Çağı genişlemesi 2024'te geliyor

Fabrika sirenlerini çalın millet, Wube Software, Factorio: Uzay Çağı genişleme paketinin 2024’te geleceğini duyurdu. Wube daha önce, genişlemenin son derece popüler olan Factorio’nun boyutunu kabaca iki katına çıkaracağını söyledi ve konsept o zamandan beri üzerinde çalışılıyor. en azından 2016.

Factorio: Space Age, mühendisin uzay yolculuğuna devam edecek ve Factorio’nun roket fırlatılmasıyla biten ana harekâtını sürdürecek. Yeni genişleme, yörünge endüstrisi ve keşif için uzay platformları inşa etmek amacıyla birçok roketin ilkini uzaya gönderecek şekilde bunu yeniden dengeleyecek. Bu, oyuncuları her biri “kendi benzersiz temasına, kaynağına, zorluklarına ve oyun mekaniğine” sahip olacak dört yeni gezegene getirecek.

Genişlemenin yapısı, üç yeni gezegenin her biri için bir tane olmak üzere üç yeni bilimsel araştırma türü etrafında dönüyor gibi görünüyor ve Factorio’daki “bilim paketlerini” toplam ona kadar genişletiyor. Bu üç gezegen herhangi bir sırayla ziyaret edilecek ve Wube, onları hangi sırayla kullanacağınızın anlamlı bir seçim olacağını söylüyor.

Factorio blogunda geliştirici Kovarex, Factorio’nun orijinal tasarımında uzay platformları fikrinin yer aldığı 2016 tarihli bir gönderiye bağlantı vermeden önce, “Bundan sonra ne yapacağımızın her zaman oldukça açık olmasını bekliyordum” dedi. “Fakat bildiğiniz ya da bilmediğiniz gibi, ‘WUBE’ adı Wszystko będzie’nin kısaltmasıdır, bu da ‘Eninde sonunda her şey yapılacak’ gibi bir anlama gelir. Biz plandan vazgeçmedik, sadece bunun da öyle olacağını fark ettik. bunu 1.0 Factorio sürümüne sığdırmak konusunda hırslıydı, bu yüzden sonunda genişlemeye ertelendi. Geriye dönüp baktığımızda bunun açıkça iyi bir fikir olduğunu görüyoruz.”

Factorio: Space Age’in “bundan yaklaşık bir yıl sonra” yayınlanacağını söyledi Wube. Hala düzeltilmesi gereken çok şey var ve onların tarafında yapılacak çok sayıda oyun testi var. Ancak artık en büyük değişiklikler yapıldığına göre Wube, genişletme özellikleriyle ilgili ayrıntılarla birlikte her hafta Factorio Friday Facts güncellemelerini yayınlamaya başlamayı planlıyor. Bu durum piyasaya çıkana kadar sürecek çünkü Wube’un da açıkça söylediği gibi genişleme ana oyunun boyutuyla ilgili.

Factorio: Space Age, oyun motoruna yönelik bir güncellemeyle birlikte gelecek daha büyük bir güncellemeyle birlikte yayınlanacak. Bu, yalnızca genişletmeyi satın alanlar için değil, Factorio’ya sahip olan herkes için pek çok iyileştirmenin olacağı anlamına geliyor. Bunlar arasında trenler için daha iyi kontroller, daha iyi planlar ve daha iyi uçan robot davranışları yer alacak.

OKU  Blizzard'ın hayatta kalma oyunu ekibi 'iki katına çıktı' ve BlizzCon geri dönüyor

Factorio: Uzay Çağı duyurusunun tamamını okuyabilir ve oyunla ilgili gelecekteki duyuruları Factorio’nun blogundan takip edebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.