Oyun Haberleri

WoW Klasik Zorlu ekibi, lonca liderlerinin kahramanca fedakarlığının ardından Naxxramas’tan dünyada ilk kez kurtulmayı başardı

A heroic raid leader, slain in a World of Wacraft Classic raid, lies dead in the centre of the arena while their guildmates pay tribute on the throne of Kel

World of Warcraft Classic’in hardcore sunucularında güzel hikayeler yaratan bir şeyler var. Başka bir gün, oyunun en zorlu baskınlarından birinde yüz dikmek dikkatlerden kaçmazdı; ancak burada tek bir hata her şeye mal olabilir ve zaten kötü olan bir karşılaşmayı bir ölüm kalım meselesine dönüştürebilir.

Deneyimsiz olanlar için, bu zorlu sunucularda ölüm nihaidir; eğer karakteriniz onu ısırırsa, geri kalan günlerinizi bir hayalet olarak yaşamakla lanetlenirsiniz (yine de yeni bir tane yaratabilirsiniz). Herhangi bir hatanın art arda ölümlere ve takımın tamamının silinmesine yol açabileceği göz önüne alındığında, bu durum özellikle bu oyun sonu baskınlarında daha da sıkıntılı bir hal alıyor. Normalde koşup tekrar gidersiniz; ancak grubunuzda çok sayıda alternatif bulunmuyorsa, tam teçhizatlı karakterlerden oluşan bir orduyu kaybetmek çok büyük bir olaydır.

Ancak klasik bir hardcore baskın loncası olan Frontier, bu zorluğun üstesinden gelmeye devam etti ve bu haftanın başlarında dünyanın ilk hardcore Naxxramas’ını resmi hardcore sunucularında açıkça yakaladı (teşekkürler, GamesRadar). Bu önemli anı baskın liderinin Twitch kanalından kendiniz izleyebilirsiniz.

Etkileyici olan, grubun hiçbir tempoyu atlamamasıdır. Lonca lideri Amphy hatalı bir buzlanma vuruşuyla toprağa vururken kimsenin sesinde sıfır dalgalanma var – yani biraz küfür var, ama burada tam bir silme düşünüldüğünde herkesin toplanıp eve gitmesi gerektiği anlamına geliyor, bu beklenen bir şey. Hatta Amphy, muhtemelen şifacıların daha kolay erişmesini sağlamak için baskın penceresini açmak ve bazı oyuncuları hareket ettirmek için biraz zaman ayırıyor; sonuçta bu cesetler iyileşmeyecek.

Beş oyuncu geride kaldı ve grup onu yakaladı. Bir oyuncu “Anladık çocuklar, önemli olan tek şey bu – iyi iş çıkardınız çocuklar,” diye kutlarken bir diğeri Amphy’nin yurttaşları buzdan düşmüş yaralıların yanında diz çökerken bir diğeri “sohbette o7’ler” (selamlamayı temsil eden bir emoji) çağrısında bulunuyor vücut.

Bunların hepsi şimdiye kadar gördüğüm en iyi baskınsız zafer fotoğraf çekimlerinden birine yol açıyor – Amphy arenanın ortasına düştü, bu da arkadaşlarının Kel’thuzad’ın tahtının önünde sıraya gireceği ve ölenleri uygun bir şekilde anacağı anlamına geliyor . Bu şehit askerlerin asla elde edemeyeceği ganimetlerle birlikte orada duruyoruz.

OKU  Deepfake dolandırıcılığı çağı, yapay zeka tarafından üretilen Joe Rogan'ın TikTok'ta penis haplarını zorlamasıyla başlıyor

Gönderide şunlar yazıyor: hardcore KT düştü ama beni de yanına aldı.  Cinayeti kurtardıkları için çocuklarla gurur duyuyorum.  Bu metnin altında @ampher'ın karakterinin, arenanın ortasında ölü halde, lonca arkadaşlarının taht boyunca saygı duruşunda bulunduğu bir resmi var.

(Resim kredisi: Twitter/X’te @ahmpers)

Bırakın taşların kalıcı ölümle acı çekmesini, World of Warcraft’a geri dönecek kadar bile boş zamanım yok, ama bu organik kahramanlık hikayelerini izlemeyi seviyorum. Oyun dünyasındaki en iyi hikayelerden bazıları, oyuncuların kendilerinin yarattığı hikayelerdir; deri bir kemer için yapılan dramatik ölümüne düello gibi. Tanrı aşkına Amphy, gerçekten önden liderlik ettin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.