Oyun Haberleri

Yaaas, AMD’nin FSR 2.2’si sonunda Baldur’s Gate 3’e eklendi

Dough Spectrum 4K

Ben şahsen Baldur’s Gate 3’ün tam sürümünden bu yana bu anı bekliyordum; FSR 2.2 artık grafik seçeneklerinde gayet güzel duruyor, size daha yüksek kare hızları ve ilk oyunun parlak takma ad kabusundan çok daha iyi bir görsel deneyim sunmaya hazır. gen FSR ile piyasaya sürüldü.

Yükseltme hakkında ne istediğinizi söyleyin; Moonrise Towers ve Reithwin’de dolaşırken istediğiniz kare hızlarını elde etmekte zorlanıyorsanız, bu kesinlikle bir fark yaratabilir. Ancak Baldur’s Gate 3’ü AMD grafik kartında, Steam Deck’te veya başka bir taşınabilir bilgisayarda oynuyorsanız, o zaman muhtemelen FSR 1.0’dan ve onun sunduğu berbat görüntü kalitesinden sıkıntı çekmiş olacaksınız.

Ultra Kalite ayarlarında bile FidelityFX Süper Çözünürlük 1.0 (tam adını vermek gerekirse) berbat. Ancak yeni FSR 2.2 güncellemesiyle birlikte, bugünkü Yama #4 ile oyunun en son sürümüne yama yapıldı.

İlginç bir şekilde, yama notlarında FSR 2.2 desteğinden bahsedilmiyor ve bunu yalnızca Steam Deck’teki Baldur’s Gate 3 ile uğraşmak için önyükleme yaparken fark ettim. Ama Allah kahretsin, artık heyecanlıyım. Günümü güzelleştirdi, öyle. Çünkü özellikle Steam Deck’te ve neredeyse yalnızca AMD grafik donanımını kullanan diğer oyun el bilgisayarlarında oyun, yerel çözünürlükte oynamadığınız sürece berbat görünüyor ve sonra da çuvallayabilir.

Daha önce Baldur’s Gate 3’te DLSS mi yoksa FSR mi kullanmanız gerektiğine bakmıştık ve cevap kesinlikle şuydu: Olumsuz O noktada FSR. Artık çok daha yakın olacak. Eğer Nvidia grafik kartı kullanıyorsanız yine de DLSS’yi tercih ederim, ancak FSR 2.2, AMD kullanıcıları için FSR 1.0’dan çok daha iyi görünüyor.

Kendi oyunumda kısa bir süreliğine bununla uğraştım, yeni keşfettim, ancak iki versiyonun eşdeğer Kalite modları arasındaki farkı anında görebilirsiniz. FSR 2.2 ile oyunum temiz görünüyor, ancak Steam Deck’in özel ayarları nedeniyle biraz takma adla sallanıyorum. Bununla birlikte, FSR 1.0’a geçtiğimde (ki bu muhtemelen yeni sürümün ne kadar daha iyi göründüğünü vurgulamak için hala oradadır) ve birdenbire, savaşta sertleşmiş mürettebatımı tuhaf grafiksel eserlerin çevrelediği pikselli ışıltı geri döndü.

OKU  Konami işleri daha da karıştırıyor, şimdi Metal Gear Solid koleksiyonunun 1080p ve 60 fps'de çalışacağını söylüyor

Aslında oynanamayacak kadar.

Büyütmek için sağ üst köşeye tıklayın. (İmaj kredisi: Larian)

Hareketsiz bir görüntüde, özellikle de onu havaya uçurmadan görmek zordur, ancak FSR 2.2 sürümü, yakından yerel olandan neredeyse daha iyi olduğunu söyleyebileceğim noktaya kadar önemli ölçüde daha iyi görünüyor.

Destemde, başka ayarlarla uğraşmadan, hem FSR 1.0 hem de FSR 2.2 ile hala yaklaşık 38 fps alıyorum. Daha fazla araştırma yapıldıkça, birinci nesil seçeneğin tek veya iki ekstra kare sunacağını umuyorum, ancak param ve gözlerim için kesinlikle görsel olarak kötüleşmeye değmez.

FSR 2.2’nin ekleneceğine dair en son duyduğumuzdan bu yana bir dakika geçti; Larian daha önce PS5 sürümünün piyasaya sürülmesiyle hemen hemen aynı zamanda geleceğini öne sürmüştü ancak bu Eylül ayındaydı. Ancak beklemeye değdi ve artık yerel Steam Deck, el bilgisayarı ve diğer tüm Radeon GPU kullanıcıları avantajlardan yararlanacak.

Ah, güzel haber hikayelerine bayılıyorum

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.