Oyun Haberleri

Silent Hill: Ascension, direksiyon verildiğinde her şeyi o kadar hızlı bir şekilde hendeğe çarpan ve kapatmak zorunda kalan canlı sohbetin kabalığını hafife alıyor

An image of the protagonist from Silent Hill: Ascension, with a threatening message lingering behind her.

Silent Hill: Yükseliş birçok şeydir. Bu epizodik bir dram. Sonuçlara oy vermenize olanak tanır, ancak yalnızca bir sezon geçişiniz varsa. Teknik olarak yeni bir Silent Hill girişi. Özetle, Twitch Bandersnatch oynuyor ama bunu video oyunları haline getiriyor. Zaten pek iyi gitmiyor.

Temmuz ayında bu şeyi ilk duyduğumda şöyle yazmıştım: “Silent Hill: Ascension internete karanlık bir ayna tutarsa, başlı başına etkili bir korku filmi olacak.” Bu, insanların karmaşık duygusal travma yaşayan karakterler üzerinde yargıç ve jüri rolü oynayacağı fikrine gönderme yapıyordu. Oradaki çıkarımlar üzerinde çok düşündüm.

İşte Twitter kullanıcısının izniyle Season Pass aracılığıyla satın alabileceğiniz gerçek, gerçek bir ifade SmoughTown.

(Resim kredisi: Twitter/X’te @SmoughTown)

Bu konu hakkında çok fazla düşündüğüme inanmaya başlıyorum.

Dahası, sonuçların demokratikleştirilmesi sözü paraya çevrildi; eğer daha fazla para harcarsanız, daha fazla oy gücüne sahip olursunuz. Dolayısıyla, binlerce insanla birlikte bir yolculuğa katılma ideali olan temel önerme, açgözlülük yüzünden tamamen boşa çıktı. Eğer biri bunu bilimkurgu ortamında kapitalizmin hicvi olarak yazmış olsaydı, buna ağır el derdim.

Ancak en önemlisi, Twitch tarzı sohbet odasının ne kadar ciddiye alınmadığıdır. Moderasyon zayıf veya tamamen yok gibi görünüyordu ve yalnızca belirli kelimeler için mevcut olan otomatik filtreleri, yaklaşmakta olan dalgayı durdurmak için çok az şey yaptı. İşte birkaç örnek. Adil uyarı, onlar şehvetli.

(Resim kredisi: Twitter/X’te @Cyasashiku)

(Resim kredisi: Twitter/X’te @hydoutmusic)

(Resim kredisi: Twitter/X’te @DeinFerret)

Ancak bunların hepsi eğlence ve oyunlardan ibaret değil, çünkü zayıf denetim bazı gerçek eleştirilere yol açtı. Bir Twitter kullanıcısı olarak Kısa ve Özlü şunu belirtiyor: “İngiliz dilinin bildiği her hakaretten hemen etkileneceksiniz… ama Kojima’yı yayınlayamazsınız.”

OKU  Orijinal oyunun yaratıcılarından birinin yönettiği bir Hırsız fan filmini izleyin

Ayrıca “Silent Hill Oyuncularının” kredi kartlarını Pyramid Head’in davasına bağışlamalarını isteyen bir şaka da vardı. Ben de Piramit Kafa için üzerime düşeni yapıyorum. Mazeretin nedir?

Doğal olarak sohbet gerçekleşti bir süreliğine kapat. “Dün geceki prömiyerimiz sırasında beklenmedik yoğunluktaki sohbet nedeniyle, moderasyon sistemimiz standartlarımıza uygun performans göstermedi. Bunu düzeltmek için ekibimiz, sağlayıcılarımızla daha eğlenceli, güvenli ve saygılı bir sohbet ortamı yaratmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Sonuç olarak bu geceki canlı şovda yazılı sohbet kullanılamıyor.”

‘İşte bu yüzden güzel şeylere sahip olamıyoruz’ derdim ama bunun burada geçerli olup olmadığını gerçekten bilmiyorum. İnternet kültürü hakkında yeterli bilgiye sahip olan herkes bunun bir kilometre öteden geldiğini görebilirdi ama işte buradayız. Kahretsin, hala gökkuşağı rengindeki “Bu Travma!” çıkartması, “James Sunderland sikişmesi” gibi şeyler için artık zihinsel alanım yok. Hesaplanmayacak.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.