Oyun Haberleri

Diablo 4’ün yaklaşan XP ve altın haftası, şimdiye kadarki en cömert sezonunda fazlasıyla abartılıyor, ama bunu memnuniyetle kabul edeceğim

Diablo 4 Sorceress wearing red metallic armor looking down at her hands

Diablo 4’ün 2. sezonu zaten ilk sezondan çok daha cömert ve şimdi Blizzard, 20 Kasım’dan 27 Kasım’a kadar XP ve altın kazanımlarını Ağustos ayındaki ilk Mother’s Blessing etkinliğinden daha fazla, %35 oranında artıracak.

Birkaç ay önce Diablo 4’te bir hafta boyunca artan XP ve altın görmek beni heyecanlandırırdı, ancak şimdi neredeyse gereksiz geliyor. 2. sezonda yeni bir karakteri 100. seviyeye çıkarmak zaten gülünç derecede hızlı ve bu kadar zamanı yalnız bir zindanda harcamanıza bile gerek yok. Yeni Blood Harvest açık dünya etkinlikleri üzerime o kadar çok ganimet ve XP yağdırıyor ki, neredeyse envanterimin nefes alabilmesi için biraz daha az cömert olmalarını diliyorum.

Bir RPG’nin birden fazla karakter oynamayı düşünmemi sağlayacak kadar akıcı oynamasının kötü olduğunu biliyorum. Seviye 1’den 100’e kadar olan eziyet temelde ortadan kalktığı için Diablo 4’te artık bu noktadayım. Oyunun artık çok kolay olduğunu söyleyenler olsa da, XP çubuğuna bakarak daha az, sistemimiz için mükemmel teçhizatı aramak için daha fazla zaman harcamayı takdir eden pek çok kişi var. Şu anda, beni zayıflatmayacağına söz vermesine rağmen Blizzard fikrini değiştirene kadar bir Büyücüye kafa tutuyorum.

İşte Diablo 4’ün 2. sezonundaki büyük değişikliklerin kısa bir özeti:

  • 100. seviyeye ulaşmak, çıkışta olduğundan %40 daha hızlıdır (bana güvenin, bunu söyleyebilirsiniz)
  • Zindan düzenleri geri izlemeyi en aza indirecek şekilde düzenlenmiştir (artık hızlı koşu hissi veriyor)
  • Ata binmek önemli ölçüde daha yumuşak ve biraz daha hızlıdır (bu, Atın resmi olmayan Sezonudur)
  • Tüm ünlü ödüller kalıcıdır (yine de sıkıcıdır, ancak bunu yalnızca bir kez yapmanız gerekir)
  • Grim Favours, bol miktarda altın ve ganimet ödüllendiriyor (artık hepimiz milyoneriz)
  • Vampir Güçleri inanılmaz derecede güçlüdür (bir yarasa bulutuna dönüşebilirsiniz)
  • Kampanyayı tamamlamadan atlayabilirsiniz (Diablo 4’ün en kötü kısmını göz ardı edin!)
OKU  Elder Scrolls Online, ölümsüz Lovecraft yengeç tentacle iblisinin bu yılki genişleme paketine dahil edilmesiyle dalga geçiyor

Tüm bunların üzerine daha fazla XP ve altın ekleyin (bu da diğer bonuslarla birlikte üst üste gelir) ve sizi denemeler yapmaya ve sınıfınızla eğlenmeye teşvik eden bir deneyime sahip olursunuz; bu, Diablo 4’ün piyasaya sürüldüğünde sizi temel olarak cezalandırdığı bir şeydir. Büyücülerin bile artık acı çekmesine gerek yok. Her sınıfta, Blizzard önümüzdeki ay Abattoir of Zir’i ekleyene kadar oyunun en zorlu oyun sonu etkinliği olan yüksek seviyeli Nightmare Zindanlarını aşacak en az bir yapıya sahiptir.

Diablo 4’e geri dönmenin tam zamanı. Blizzard defalarca oyunda herhangi bir şeyi zayıflatma planının olmadığını söyledi ve hatta bu hafta yapılan bir düzeltmeyle nadir boss çağırma malzemesi Living Steel’in düşme oranını iki katına çıkardı. Oyunun temel kısımlarını herkesin keyif alabileceği bir şeye dönüştürmek ve en sert grindy parçalarını en hardcore grindy oyunculara bırakmak konusunda ciddi görünüyor. Artık tek ihtiyacımız olan beni uyutmayacak bir hikaye. Nefret Gemisi, sana bakıyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.