Oyun Haberleri

Yaklaşan bağımsız RPG, hazine sandıklarını yağmalamayı unutun diyor; artık siz de onlardan birisiniz

Yaklaşan bağımsız RPG, hazine sandıklarını yağmalamayı unutun diyor; artık siz de onlardan birisiniz

RPG hayranları yemek yiyor iyi bu yıl. Baldur’s Gate 3, Starfield ve Johnny Silverhand’in ikinci gelişi gibi canavar sürümlerini bir kenara bıraksak bile, Steam’de kalan ilgimizi çekmek için yarışan tonlarca harika oyun var. Ancak bunlardan yalnızca biri hazine sandığı olarak oynamanıza izin veriyor.

42TeaParty adlı küçük bir Çinli geliştiricinin hazırladığı Just a Chest’te, Issac adında bir baş kahraman yer alıyor (şimdiye kadar standart bir şey), ancak Isaac yiğit bir şövalye ya da sinsi bir iblis lordu değil. Isaac mütevazı bir hazine sandığıdır. Bazı kaçık arkadaşlarının da katıldığı bir yolculuğa çıkıyor… yani, tam olarak emin değilim. Muhtemelen karnına koyacak altın falan bulmak için.

Pişmanlık duymayan bir ganimet goblini olarak, kahramanların seçimini onaylıyorum. Just a Chest, çeşitli anime mecazlarının ve oyunlarının bir karışımı gibi görünüyor; bana That Time I Got Reincarnated’ı hatırlatan bir slime arkadaşı (Campfire Cooking’den sonra slime bağlantılı en iyi ikinci anime, hadi bana), düz görünen bir hazine sandığı hazırlama ekranı Stardew’den, Final Fantasy: Crystal Chronicles’ı anımsatan bir dünya haritası. Bir hazine sandığı olarak oynamanın yeniliği göz önüne alındığında, diğer unsurların tanıdık olmasının mutlaka kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum ve Tokyo Games Show’un fragmanı kesinlikle göz kırpıyor ve ilhamlarına bir selam veriyor.

Hazine sandıklarının bir kez olsun iyi adam olma şansını yakaladığını görmek güzel. Geçmişte onları görmek bizi heyecanlandırırdı ama her zaman biraz tereddüt yaşadık. Peki ya bu, Dark Souls 3’ün başlangıcındaki, ilk oyunun büyük bir bölümünde kullandığım derin savaş baltasını öksürmeden önce beni yarım düzine kez öldüren, tanrıların unuttuğu taklitçiye benziyorsa? Tam bir pislik.

Just Sandık’ta insanlar ve canavarlar arasında bir taraf seçmeniz gereken bir savaş vardır. Steam sayfası şu soruyu sorar: “İnsanların uysal bir dostu olmak, canavarlara karşı durmak veya katı tarafsızlığı korumak (ve onlar tarafından ezilme riskini almak) İki taraf da)?” Ana hikayeyi oynamanın en az üç yolu var, bu yıl tıka basa tükettiğimiz Chicago derin yemek RPG’lerinden biraz daha hafif bir yemek olmasını umuyoruz.

Just a Chest hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Steam sayfasına göz atın ancak ne yazık ki henüz bir çıkış tarihi bulamayacaksınız. Bulacağınız şey, ancak aşırı ciddi bir animenin olabileceği kadar sevimli olan, çok gevşek çevirilerin olduğu başka bir fragman. Ve kediler. Ayrıca sandığın tek başına sizi bağlamaya yetmemesi ihtimaline karşı sevimli bir kedicik de bulacaksınız.

OKU  Gözlerime inanamıyorum! Razer Synapse çok ihtiyaç duyulan yaşam kalitesi güncellemesini alıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.