Oyun Haberleri

CCG şirketi, Disney’in bir sonraki büyük kart oyununa ‘kasıtlı’ IP soygunu iddiasıyla dava açtı, mahkemeden oyunun serbest bırakılmasını engellemesini ve kitabı kendilerine atmasını istedi

Mickey Mouse in full mage gear.

Hey, ağustos ayında piyasaya sürülecek olan ve size “Sihirli mürekkepleri ve Lorcana’nın Disney karakterlerinden oluşan ekibinizi bir araya getirmek için gücünü kullanma” şansı veren yaklaşan Disney Lorcana koleksiyon kart oyunu için heyecanlı mısınız? düellolar? Belki bir saniyeliğine jetlerinizi soğutun, çünkü Upper Deck adlı bir şirket, yaratıcısını mahkemeye veriyor.

Lorcana, Harry Potter ve Minecraft gibi devasa serilere dayalı ürünler de yapan Ravensburger tarafından yapılan lisanslı bir Disney ürünüdür, ancak Upper Deck, Ravensburger’ı “Upper Deck’in orijinal oyununu çalmak ve kopyalamakla” ve daha sonra “yeniden paketlenip pazarlanmakla” suçluyor. Lorcana”.

Upper Deck özellikle, şu anda Ravensburger’de çalışan eski tasarımcılarından biri olan Ryan Miller’ın Upper Deck’te üzerinde çalıştığı bir kart oyunu olan Rush of Ikorr’dan fikri mülkiyeti çaldığını ve bunu doğrudan Disney Lorcana’ya koyarak Disney’in oyununa avantaj sağlamak ve kendi fikirleriyle pazarlamak için Ikorr’u yenmesine izin vermek.

Upper Deck, “Bir yılı aşkın bir süredir Upper Deck ile birlikte Rush of Ikorr’u geliştirdikten sonra Miller, Upper Deck ile olan sözleşmesini feshetti ve fesihten önce veya hemen sonra Davalı Ravensburger için çalışmaya başladı” ve bu noktada şirket, onun taşındığını iddia ediyor. Upper Deck için geliştirdiği fikirler. Şirket, Ravensburger’ın soygunda olduğunu ve Miller’ın “artık çalınan fikri mülkiyetten kar elde etmeye çalışan Ravensburger tarafından yardım edildiğini ve cesaretlendirildiğini” bile söylüyor.

Bu konuda hem Ravensburger hem de Upper Deck’e ulaştım ve yanıt alırsam bu yazıyı güncelleyeceğim.

Upper Deck gerçekten zor durumda. Mahkeme dosyasında, tazminatın ödenmesini, Disney Lorcana’nın serbest bırakılmasını önlemek için ihtiyati tedbir, Miller’a ödediği paranın iadesi ve “Miller ve Ravensburger’ı cezalandırmak ve diğerlerini benzer suistimallerde bulunmaktan caydırmak için uygun miktarda cezai tazminat” istiyor.

OKU  Puma x Final Fantasy 14 İşbirliği Kıyafetleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Ravensburger şu ana kadar durum hakkında pek bir şey söylemedi. Şirketin bir sözcüsü ComicBook’a yaptığı açıklamada, yalnızca “Ravensburger’e bir şikayette bulunulmadı ve bu nedenle olası yasal konular hakkında spekülasyon yapamayız. Ravensburger olarak ekibimizin bütünlüğünün ve ürünlerimizin orijinalliğinin arkasındayız” dedi. Uzman değilim ama bu bana, arka bahçesinde az önce patlayan yasal bir bombayla nasıl başa çıkacağını anlamaya çalışan bir şirket gibi geldi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.