Oyun Haberleri

Deep Rock Galactic, gelecek yıl çıkacak yepyeni bir spin-off oyunuyla çılgına dönüyor

Deep Rock Galactic, gelecek yıl çıkacak yepyeni bir spin-off oyunuyla çılgına dönüyor

Açık konuşmak gerekirse Deep Rock Galactic’in başarısı benim için sürpriz oldu. “Uzay cücelerinin” uzayın en derinlerinde düşman uzaylılarla savaşırken kaynak madenciliği yapmasıyla ilgili bir oyun kulağa biraz niş geliyor, değil mi? Özellikle de Warhammer 40,000 lisansı eklenmeden. Yine de bu bir başarı: Steam’deki yaklaşık 200.000 kullanıcı incelemesinde “ezici derecede olumlu” bir puan aldı ve 2020’deki lansmanından üç yıldan fazla bir süre sonra (iki yıllık erken erişimin ardından geldi) hâlâ düzenli olarak binlerce eşzamanlı oyuncuyu kendine çekiyor.

Şimdi geliştirici Ghost Ship Games, aynı evrende geçen Deep Rock Galactic: Rogue Core adlı yeni bir oyunun 2024’te geleceğini duyurdu.

Deep Rock Galactic: Rogue Core bazı açılardan selefine çok benziyor. Bu, aynı zamanda “galaksideki en ölümcül gezegen” olan Hoxxes IV’teki kayıp derin madencilik operasyonlarının kontrolünü yeniden ele geçirmek için gönderilen cüce “Reclaimer”lardan oluşan bir ekibin prosedürel olarak oluşturulmuş, yıkılabilir mağaralarda geçen, bir ila dört oyuncu için ortak bir FPS’dir. şimdiye kadar keşfedilen en zengin kaynak yatağı ve dolayısıyla iş yeriniz olmak. Steam sayfası, Rogue Core’un temel oynanışının “Deep Rock Galactic üzerine inşa edildiğini” ve geçiş araçları, silah sinerjileri ve “lazer işaret sesleri” dahil olmak üzere aynı temel mekaniği içereceğini söylüyor.

En büyük fark, Rogue Core’un roguelite bir yapı etrafında inşa edilmiş olmasıdır. Ghost Ship, “Bu, her göreve yalnızca en temel bilgilerle başlayacağınız anlamına gelir, ancak her aşamada ilerledikçe yükseltmeler, ekipmanlar ve yetenekler elde edeceksiniz ve muhtemelen çok güçlü yapılara sahip olacaksınız” diye açıkladı. “Zorluğun görev başlangıcından görev sonuna kadar daha tutarlı olduğu Deep Rock Galactic’in aksine, bir görevde ilerledikçe zorluk da büyük ölçüde artacaktır.”

Stüdyo, “roguelike” yerine “roguelite” terimini kasıtlı olarak kullandığını çünkü Rogue Core’un “görevler arasında kalıcı ilerleme sağlayan meta oyun” sunacağını ekledi.

Teaser’dan da anlaşılacağı üzere bu noktada ayrıntılar zayıf ve Ghost Ship şunu söyledi: DRG: Rogue Core’un Kasım 2024’e kadar erken erişime girmesi beklenmiyor (ve evet, erken erişim olacak). Oyunu bu kadar erken duyurmak, dedi, çünkü “küçük başlamayı seviyoruz ve bu açık gelişim hissini gerçekten yeniden canlandırmak istiyoruz – bu, henüz gösterecek pek bir şey olmadan, bu alfa öncesi durumda duyurmak anlamına geliyor. “

OKU  The Sims 4, oyuncuların yıllardır talep ettiği at genişletme paketine nihayet kavuşuyor

Ayrıca Rogue Core’un bir devam filmi olarak tasarlanmadığını da belirtti. Ghost Ship oyun direktörü Mikkel Martin Pederson, “Deep Rock Galactic’i hâlâ canlı bir oyun olarak desteklemeyi hedefliyoruz” dedi. “Ancak hayranlara yalnızca bir yan oyunun sağlayabileceği oynanış formülüne yeni bir bakış açısı kazandırmak istiyorduk.”

Ne yazık ki DRG: Rogue Core üzerindeki çalışmalar Deep Rock Galactic’in gelişimini bir miktar yavaşlatacak. Ghost Ship’in Rogue Core için tematik bir “giriş” olacağını söylediği DRG 5. sezonu Haziran 2024’e ertelendi.

Deep Rock Galactic: Rogue Core, Steam’de istek listesine eklenebilir. Bir fiyat belirlenmedi ancak Ghost Ship, muhtemelen bir tür paket oluşturacağını ve böylece Deep Rock Galactic sahiplerinin bunu indirimli olarak alabileceğini söyledi.

(İmaj kredisi: Hayalet Gemi Oyunları)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.