Oyun Haberleri

Zelda Efsanesi: Geçmişe Bir Bağlantı Tersine Mühendislik Yapıldı

link-to-the-past-cover

için kod Zelda Efsanesi: Geçmişe Bir Bağlantı potansiyel olarak birçok olasılığa kapıları açan tersine mühendislik yapılmıştır. Yirmi yıl boyunca milyonlarca birim ve birden fazla sistem satmak, Zelda Efsanesi: Geçmişe Bir Bağlantı birçok kişi tarafından franchise’da bir başyapıt olarak kabul edilir.


İlk olarak 1991’de Super Nintendo için piyasaya sürülen, Geçmişe Bir Bağlantı önceki NES oyunlarına göre büyük gelişimi nedeniyle birçok hayranın dikkatini çekti. Çapraz olarak yürüme yeteneği, envanter optimizasyonu ve birçok sır gibi küçük özellikler ekleyen oyun, serinin tarihindeki en başarılı oyunlardan biri haline geldi – hatta bir devam oyunu ortaya çıkardı. dünyalar arasında bir bağlantı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Zelda: Geçmiş Hayranın Bağlantısı, Dünya Haritasının İnanılmaz Kanaviçe İşlerini Gösteriyor

Programcı xander-haj, şu kod için tersine mühendislik yaptı: Zelda Efsanesi: Geçmişe Bir Bağlantı. Kullanıcı, süreci GitHub’ın hakkında sayfasında açıklıyor; burada kodu klonladılar ve yeniden uyguladılar – baştan sona oynanabilir bir oyun yarattılar. Kullanıcı anahtarcılığından yararlanarak süreci gerçekleştirdiklerini belirtmişlerdir. Zelda 3 Çeşitli değişkenleri ve işlev adlarını belgeleyen diğerleriyle birlikte JP sökme. Tersine mühendislik, karmaşık bir teknik süreçtir, ancak olası resmi olmayan bağlantı noktalarından gelişmiş işlevselliğe sahip diğer sistemlere giden yolu açmaya yardımcı olur; Mükemmel Karanlık.

OKU  Valve, Dota 2'den 90.000 smurf hesabını yasakladı; ardından ana hesapları da aldı

xander-haj, kodu kullanarak piksel gölgelendirici desteği, geliştirilmiş en boy oranları, daha yüksek kaliteli dünya haritaları ve diğer yaşam kalitesi özellikleri gibi kullanışlı yükseltmeler ekleyen bir PC bağlantı noktası oluşturabildi. Bu tür değişiklikler yasal olarak uygun görülmese de, oyuna olan ilgiyi artırmaya da yardımcı olur. Özellik eklemek, heyecan yaratır ve eski oyunlar gibi yenilenir. minecraft modder, bu oyuna yeni mafya varyantları ekledi. Bu şu anlama gelir Geçmişe Bir Bağlantı kitle bilincinde bir canlanma yaşayabilir – özellikle de oyunun şimdiye kadar ne kadar tantana aldığı düşünülürse.

Tabii ki, programcının herhangi bir yasal soruna dikkat etmesi gerekebilir – özellikle Nintendo durdurma ve vazgeçme emirlerinden çekinmediği için. Limanın yasallığı kamuoyunda endişelere neden olabilir. Ancak bu, hayranların 20 yıldan daha eski bir klasiği SNES dışında bir sistemde nasıl oynamak istediklerine dair tartışmayı da gündeme getiriyor. Belki de Nintendo, Nintendo Switch Online üzerinden resmi bir öykünme deneyimi sağlamak yerine oyunu modern sistemler için güncellemeyi düşünebilir.

DAHA FAZLA: Geçmişe Bir Bağlantıda Usta Kılıcı Yükseltmek İçin Adım Adım Kılavuz

Kaynak: xander-haj/GitHub

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.