Oyun Haberleri

25 yıl sürdü ama sonunda yeni bir Blade Runner oyunu alıyoruz

25 yıl sürdü ama sonunda yeni bir Blade Runner oyunu alıyoruz

PC’de bir Blade Runner oyunu çıkaralı epey zaman oldu; aslında Westwood Studio’nun 1997 aksiyon macerası Blade Runner çıkalı yaklaşık 25 yıl oldu. Bundan önce, Commodore 64 için yalnızca 1985’ten Blade Runner yandan kaydırıcı vardı.

Zilyon tane Star Wars ve Aliens oyunu varken sadece iki Blade Runner oyunu olması garip, değil mi?

Yayıncı Annapurna Interactive tarafından bugün duyurulduğu üzere, sonunda başka bir Blade Runner oyunu alacağız. Adı Blade Runner 2033: Labyrinth ve tarihinden de anlayabileceğiniz gibi orijinal filmdeki (2019’da geçen) olaylar ile Blade Runner 2049 arasında geçiyor. – Annapurna’nın evi de. Tanıtım fragmanına yukarıdan göz atabilirsiniz.

Teaser’dan Blade Runner 2033: Labyrinth’in aslında ne tür bir oyun olduğunu söylemek biraz zor, ancak Steam sayfası etiket olarak “macera” ve “soruşturmayı” listeliyor, oyunda yapmaktan hoşlandığım iki şey. 2022’de Los Angeles üzerinde bir nükleer savaş başlığının patlatıldığı ve replikant üreticisi Tyrell Corporation’ın sunucularını yok ettiği bir olay olan The Blackout’tan sonra geçiyor. Belki de fragmandaki Blade Runner’ı hatırlamamızın nedeni, yaptığı gibi kalan verileri gözden geçirmektir. 2030’lar, Wallace Corporation’ın kopya teknolojisinde yeni ilerlemeler kaydetmeye başladığı zamandır, bu yüzden belki de bazı kritik bilgileri bulması için işe alınmıştır. Ama bu sadece bir tahmin.

Listelenen bir çıkış tarihi veya aralığı da yok: Annapurna yalnızca “oyunla ilgili daha fazla ayrıntının önümüzdeki aylarda açıklanacağını” söylüyor.

Son zamanlarda çıkan tek Blade Runner haberi bu değil: Geçen yıl orijinal Blade Runner oyununun feci bir yeniden düzenlemesine, yeni bir Blade Runner masaüstü RPG’sine ve Amazon’a gelecek bir Blade Runner TV dizisinin duyurusuna tanık olduk. Tüm bu olanlardan sonra, sanırım sonunda yeni bir oyun almamız sürpriz olmadı.

OKU  İnsanlar RTX 3060 grafik kartlarını satın almaktan vazgeçmeyecek

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.