Oyun Haberleri

Starfield’ın hizip görevleri, Fallout 4’ten çok Skyrim gibi oynayacak

Starfield'ın hizip görevleri, Fallout 4'ten çok Skyrim gibi oynayacak

Bethesda’nın Elder Scrolls RPG’lerinin temel unsuru, oyuncu olarak sizin oyundaki hemen hemen her organizasyonun başı olabilmenizdir. Cidden, oyunun sonunda sihirli loncanın, dövüşçüler loncasının, hırsızlar loncasının ve yerel cinayet kulübünün tepesinde oturmuyorsanız, gerçekten deniyor muydunuz?

Yaklaşan bilimkurgu destanı Starfield gibi geliyor (yeni sekmede açılır) benzer, ancak biraz daha ölçülü bir yaklaşım benimseyecek: En son Constellation Questions videosunda, baş görev tasarımcısı Will Shen, oyuncuların oyunun tüm gruplarını keşfetme ve etkileme fırsatına sahip olacağını, ancak ille de kontrolü ele alamayacaklarını söyledi. onlara.

Starfield’ın bir dizi onaylanmış fraksiyonu var (yeni sekmede açılır) bu noktada Birleşik Koloniler, Freestar Collective, Ryujin Industries, Crimson Fleet ve House Va’Ruun dahil. İdealleştirilmiş bir cumhuriyetten dini fanatizme kadar her birinin gelecekteki insanlığın benimsemesi gereken türden farklı bir fikri var ve bu rakip felsefelerden bazılarının çarpışmaya mahkum olduğunu varsaymak mantıklı. Ancak Shen, hepsini yapmak isteyen oyuncuların hiçbir şeyi kaçırmak konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacağını söyledi.

“Karar verdiğimiz ilk şeylerden biri, ana görevin aslında size yerleşik sistemlerde ve oradaki tüm büyük oyuncularda bir nevi küçük bir tur sağladığından emin olmaktı, böylece size ne yaptıklarının tadına bakabiliriz. Shen, yeni Takımyıldız Soruları videosunda, “dedi. Ayrıca çok erken tartıştık, ‘Tamam, bazı hizipleri birbiriyle çatışmaya mı sokacağız?’ Ve tüm hizip hatlarını birbirinden bağımsız olarak oynayabileceğinizden gerçekten emin olmak istediğimize karar verdik.

“Bu sefer, hikayelerin biraz daha kişisel olmasını gerçekten istiyoruz, değil mi – bu grubun gideceği yönü siz etkiliyorsunuz. Yani, Freestar Rangers’ın politikasını söyleyin, dahası önemli, bu adalet mi yoksa endüstri mi, değil mi? Onları bu yönde veya başka bir yönde nereye dürtmeye çalışacaksınız? Yani oyunun her fraksiyonunun başı olmanız gerekmiyor. Ama belli ki tüm ana karakterler ve her hizip görev dizisi, seçimlerinizi yansıtacak. Ancak, o hizbin ne olduğu ve neye önem verdiği konusunda geniş kapsamlı sonuçlara sahip olabilir.”

Bu kesinlikle, oyuncuların tüm gruplarla oyalanmasına izin veren ancak sonunda onları bir seçim yapmaya ve diğerlerini geride bırakmaya zorlayan Fallout 4’ten çok Skyrim’e benzeyen bir yaklaşım gibi geliyor. Aynı zamanda, daha çok Dünya’ya bağlı (oyunun yıldızlararası doğası göz önüne alındığında bu ironik): Skyrim’de kaderinde dünyayı kurtarmak olan doğaüstü bir kahramansın, oysa Starfield’da sadece yeni bir asker gibi görünüyorsun. Todd Howard’a göre “Indiana Jones and the League of Extraordinary Gentlemen” benzeri bir keşif grubu olan Constellation’a.

OKU  Superfan, Minecraft'ta Destiny 2'nin birkaç tam işlevli dilimini yeniden inşa ediyor; çalışan iki Strike göreviyle tamamlandı

Kararlarınızdan etkilenecek olan sadece gruplar olmayacak. Shen, Starfield’da tanıştığınız arkadaşların “ana hikaye boyunca hangi kararları alacağınız konusunda birçok fikir ve bakış açısına sahip olacağını” söyledi.

Starfield’ın şu anda 2023’ün ilk yarısında çıkması planlanıyor. Bazı hayranlar spekülasyon yapıyor (yeni sekmede açılır) tarih 23 Mart olacak ve bu, Todd Howard’ın görsel olarak çekici çıkış tarihleri ​​(03-23-23) için takdirine güzel bir şekilde uyuyor, ancak şu ana kadar hiçbir şey onaylanmadı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.