Oyun Haberleri

Bungie, endemik Destiny 2 bağlantı hatalarını düzeltmek için Ağustos ayının sonunu hedefliyor: ‘Bu, bir gecede gerçekleşebilecek bir süreç değil’

Destiny 2 lost sector rotation - a warlock with an SMG in Salvage

En son This Week in Destiny gönderisinde Bungie, son zamanlarda arsız hayvan adlı bağlantı hatalarında artışa yol açan çevrimiçi mimari sorunlarını açıkladı. Bungie ayrıca oyuncuların neyi ne zaman bekleyebileceğine dair bir yol haritası sağladı, ancak kulağa umut verici gelen “büyük iyileştirmeler” Ağustos ayının sonunda 22. Sezonun başlangıcına kadar gelmeyecek.

Esasen Bungie, sunucu altyapısını daha fazla eşzamanlı oyuncuyu idare edecek şekilde ölçeklendirme çabalarının, bu altyapının “donanım arızaları, ağ aksaklıkları veya diğer hizmetlerle ilgili sorunlar” gibi küçük sorunlara nasıl yanıt verdiği konusunda sorunlar ortaya çıkardığını söylüyor. Yeni başarısızlık dalgası, görünüşe göre oyuncu verilerini Bungie’nin çeşitli sunucuları arasında yönlendiren “Talepler” hizmetinden kaynaklanıyor.

Bungie’nin Lightfall’da getirdiği değişiklikler, Claims’in daha fazla eşzamanlı oyuncuyla başa çıkmasına izin verirken, aynı zamanda daha önce olmayan bir kırılganlığı da beraberinde getirdiler ve eskiden düzeltilen küçük sorunlar artık “Baboon” veya “Weasel” kodlu bağlantı kopmalarına neden oluyor. Dahası, yakın zamanda bir rahatlama gelecek gibi görünmüyor: “Bu Hak Talepleri sorunlarını çözmek şu anda Hizmetler organizasyonumuzun en önemli önceliğidir, ancak bunu çok dikkatli bir şekilde yapmalıyız” diye açıklıyor TWID. “Yanlış yapılırsa, istemeden oyuncular için istikrarı daha da kötüleştirebilir veya yeni sorunlar yaratabiliriz. Bu bir gecede olabilecek bir süreç değil.

Bungie, bu düzeltmelerin ne zaman kullanıma sunulacağına dair madde işaretli bir zaman çizelgesi sağladı; [Bungie] Yol haritasının daha ilerisindeki düzeltmelerin etkinliğini doğrulamak için”, Ağustos ayının sonunda ise 22. Sezon, “Taleplerin ‘kendi kendini iyileştirme’ yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan ve olasılıkları azaltan büyük bir dizi iyileştirme içeren bir lansman yaması alacaktır. [Bungie] bir sorun oluştuğunda Destiny 2’yi geçici olarak çevrimdışı duruma getirme ihtiyacı.”

Bungie’den biraz daha takdire şayan bir şeffaflık, ancak iyileşmeye giden uzun bir yolu olan başka bir hayvan adlı bağlantı hataları dalgası, Destiny ile biraz ebedi bir tekrar gibi geliyor (tesadüfen, PCG kıdemli editörü Wes Fenlon bana “Ebedi Tekrar” olduğunu belirtti. Bir Destiny silahının adı gibi geliyor).

Paradoksal bir şekilde, en kötü sezonlarından biri olan 2020’nin başlarında, kendi sunucu istikrarsızlığı bölümü olan Season of the Worthy sırasında My Destiny’in en alçak, en ahlaksız derinliklerinde oynadığımı hatırlıyorum. Artık bağlantıma güvenemeyeceğimi hissettim, sürekli olarak kesiliyor ve o sevimli hayvan isimleriyle karşı karşıya kalıyordum, hatta bazen biraz daha rekabetçi olan çok fazla maçı “bıraktığım” için ceza olarak geçici bir yasağın ek yaralanmasıyla bile. Hayatta kalma çalma listesi.

OKU  AMD'nin yeni GPU'ları AMD'ye göre oldukça düşük değerde

İstikrarlı, sağlıklı bir Destiny 2, her zaman az ya da çok “devam ediyor” hissi verir ve Hak Talepleri sorunları için kulağa daha kesin gelen Sezon 22 lansman düzeltmeleri, Season of the Deep’in 22 Ağustos’ta öngörülen sona ermesine kadar gelmeyecek. bu şeyleri “bir gecede” düzeltemezsiniz, ama dostum, bu, diğer canlı hizmet tekliflerinden sıyrılacak şekilde Destiny’nin başına gelmeye devam ediyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.