Oyun Haberleri

Ah canım, ChatGPT bir kez daha internete göz atabilir

Bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesi yapay zeka destekli yeni bir asistanla birlikte geliyor ancak Not Defteri güncellemesi beni daha çok heyecanlandırıyor

OpenAI, Twitter’da ChatGPT’nin internete göz atma yeteneğini geri getirdiğini, böylece popüler chatbot’un size “güncel ve güvenilir bilgiler” sağlayabileceğini duyurdu. Sorulara verilen yanıtlar, kaynaklara doğru bağlantıyı verirken daha güncel bilgilere sahip olacaktır. Haber, yakın zamanda yapılan bir güncellemenin ChatGPT’ye sizinle ileri geri sohbet etme yeteneği vermesinden sonra geldi.

Bunun ChatGPT kullanıcıları için anlamı şu; artık “En iyi oyun bilgisayarı hangisi?” gibi bir soruyu sorabilirsiniz. Yanıt olarak, size bilgiyi nereden aldığını gösteren bir liste vermeli ve sorunuzu yanıtlamak için kullandığı sitelere uygun şekilde atıfta bulunmalıdır; bu daha önce uğraştığı bir şeydi.

Güncellemeden önce ChatGPT’nin bilgi havuzu Eylül 2021’den önceki verilerle sınırlıydı, dolayısıyla güncel bilgiler gerektiren yanıtlar arıyorsanız şansınız yaver gitmiyordu. Yeni özelliğe ‘Bing ile Göz At’ adı veriliyor ve ChatGPT-4’te etkinleştirilebiliyor.

Güncellemenin yalnızca ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcıları için ChatGPT-4 için geçerli olduğu görülüyor. ChatGPT-3.5’i kullanan ücretsiz sürüm hâlâ eski, modası geçmiş modelle çalışıyor. OpenAI, özelliğin yakında tüm kullanıcılara genişletileceğini söyledi.

Daha fazla gör

Temmuz ayında OpenAI, ChatGPT’nin internet tarama özelliklerinin beta sürümünü başlattı ancak chatbot’un bir şekilde web sitesi ödeme duvarlarını atlayabileceğinden korkan çeşitli çevrimiçi yayıncılardan gelen çok sayıda olumsuz geri bildirime dayanarak bu özelliği geri çekti. Şirket, “içerik sahiplerinin hakkını vereceğine” söz verdi.

ChatGPT’nin yeni keşfedilen internet erişimiyle ilgili en önemli endişelerden biri, botun, modelini eğitmek için telif hakkıyla korunan veya korunan materyalleri çevrimiçi olarak kazımaya başlamasıdır.

Ağustos ayında OpenAI, ChatGPT-4 ve gelecek ChatGPT-5 dil öğrenme modellerine dahil edilecek veriler için tüm interneti kullanan bir araç olan GBTbot’u piyasaya sürdü. Amazon ve The New York Times, verilerinin OpenAI araçları tarafından kazınmasını kısıtladı. Aslında en iyi 1000 web sitesinin yaklaşık %25’i GPTBot’un işini yapmasını engelledi.

OKU  Chonk grafik kartınızın sarkmasına izin vermeyin, yoksa gerçekten ölebilir

ChatGPT’nin modlanmış versiyonlarının bu korkuluklardan bazılarını aşmak için kullanıldığını zaten görmüştük. Ama eminim bu sefer her şey yoluna girecek ve tamamen güvende olacak. Sağ? Yani ne ters gidebilir ki?


En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.