Oyun Haberleri

Dispel Magic kim? Bir Baldur’s Gate 3 oyuncusu, iki perde boyunca düzinelerce saat boyunca büyü karşıtı bir çiçek kaçırarak doruğa ulaşan bir büyücü patronu etkisiz hale getirdi

Balthazar the necromancer in Baldur

İlk olarak GamesRadar tarafından tespit edilen, Baldur’s Gate 3 alt dizinindeki Kill-bray kullanıcısı, 2. Perde büyücü patronu Balthazar’ı punklamanın son derece karmaşık bir yolunu keşfetti: oyunun ilk perdesini asla fantezi durum sınırlarının ötesine geçirip kayması beklenmeyen bir büyü karşıtı çiçek kaçırmak kaba adamın cebine. Masaüstü D&D’nin tam Dispel Magic efektine sahip olmayabiliriz, ancak hâlâ bir büyücünün gününü mahvetmenin yolları var.

Sussur Bloom, söz konusu büyü karşıtı çiçektir. Act 1’in Underdark bölgesine dağılmış birkaç tane var ve bunlar hasta Arcane Tower yan arayışında bir bulmaca çözümü olarak yer alıyor. Küçük böcekler bir alan yayarlar. Sessizlik büyü etkisi, belirli bir yarıçap içinde büyü yapılmasını engelliyor ve çiçeklerin Karanlıkaltı’ndan ayrıldıktan sonra parçalanması gerekiyor.

Zavallı Balthazar r/BaldursGate3’ten hiçbir şey yapamadı

Tıpkı Shadowboxing hızlı koşu teknolojisinde veya oyun sonlarında kritik öneme sahip eşyaların elden çıkarılmasında ve bunun için tuhaf bir oyunun bitirilmesinde olduğu gibi, keseler veya sırt çantaları gibi envanter kapları Baldur’s Gate 3’ün olağan kurallarını bozuyor gibi görünüyor ve Kill-bray, Sussur Bloom’u itmenin bunu başardığını buldu. eşyayı böyle bir gemiye koyup Karanlıkaltı’ndan çıkarmalarına izin verin.

Kill-bray daha sonra Balthazar’la ilk karşılaşma için, muhtemelen Sussur Blooms’la ilk karşılaşmanızdan onlarca saat sonra ve oyunun ikinci perdesine kadar bu korunan çiçeği yedekte tuttu (muhtemelen kampta ve kişilerin üzerindeki büyüleri kalıcı olarak bozmadı). Bethesda tarzı sıcak patates bombası ters yankesici geleneğinde, hala koruyucu çantasında olan çiçeği, El Çabukluğu becerisiyle Balthazar’ın envanterine kaydırdılar. Artık o güçlü büyücü, kişisine lokalize edilmiş kalıcı bir büyü engelleyici etki alanına sahipti.

Eski Balth’la ilk karşılaştığınızda onu öldürmek ve bu işi bitirmek mümkün olsa da, Kill-bray ekstra yol kat etti ve en az birkaç saat sonra (özellikle uzun zindanı geçtikten sonra) uygun doruk dövüşünü bekledi. Shar Eldiveni). Baldur’s Gate 3, farklı karşılaşmalar için yüklenen ayrı örneklerin aksine, kalıcı NPC verilerini kullandığından, Balthazar’ın pantolonunda hâlâ o büyü karşıtı çiçek vardı. Büyük kötü konuşmasını yaptıktan sonra, parti onu sefaletinden kurtarana kadar ortalıkta koşturmak zorunda kaldı.

Bu, Baldur’s Gate 3’ün tüm sınırlarını zorlasanız bile ne kadar şekillendirilebilir olabileceğinin bir başka örneği. Sussur Bloom’ların hiçbir zaman doğal yaşam alanlarından çıkarılmaları amaçlanmamıştı, ancak yine de Baldur’s Gate 3’ün en uzak sınırlarına getirildiklerinde hâlâ tam olarak amaçlandığı gibi çalışıyorlar.

OKU  Nvidia'nın RTX 40 serisi kartları, Steam'deki oyuncularla henüz ilgi görmedi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.