Oyun Haberleri

Pathfinder: Wrath of the Righteous’un geliştiricisi, Warhammer 40K RPG’sinin sıcak gelmesine rağmen bir büyük DLC daha çıkarıyor

Pathfinder: Wrath of the Righteous'un geliştiricisi, Warhammer 40K RPG'sinin sıcak gelmesine rağmen bir büyük DLC daha çıkarıyor

Baldur’s Gate 3 sonrası bir gün batımı sonrası parıltısında bile, Owlcat’in 2021 CRPG destanı Pathfinder: Wrath of the Righteous’ı seviyorum. O kadar iyi bir oyun ki, açılış sahnesini üç kez tekrarlamakta bir sakınca görmedim. Owlcat bir sonraki büyük sürümü olan Warhammer 40,000: Rogue Trader’a hazırlanırken bile stüdyo hâlâ Wrath of the Righteous’un beşinci DLC genişleme paketini hazırlıyor.

The Lord of Nothing, WotR’un Nisan 2022’de yayınlanan ikinci DLC’si Through The Ashes’ın devamı niteliğindedir. Through the Ashes, çok sevdiğim o kaotik ilk perdenin çevresinde geçen zorlu, düşük seviyeli bir maceradır. İblislerin istila ettiği Kenabre’leri kesip günü kurtarmak yerine, savaş bölgesinde hayatta kalmaya çalışan bir salaksınız.

Hiçbir Şeyin Efendisi, DLC’ye özel yoldaşlar Rekarth ve Sendri’yi merkeze alan bu hikayeyi sonlandıracak ve sizi WotR’ın sonraki eylemlerinde keşfedilen düşmüş barbar ulus Sarkoris’in donmuş çoraklarına götürecek gibi görünüyor.

Fragmanda ana oyunun savaş masasının, yoldaşlar Seelah, Lann ve Regill’in yanı sıra başta bir oyuncu karakterinin yer alması ilgimi kesinlikle artırdı. Benim tahminim, The Lord of Nothing’in ana oyunda yeni sahnelerin kilidini açacağı veya daha heyecan verici bir şekilde oyuncu grubunuzdan bir kamera hücresini NPC olarak öne çıkaracağı yönünde.

Hiçbir Şeyin Efendisi, Rogue Trader’ın 7 Aralık’ta gelmesinden iki haftadan biraz daha uzun bir süre önce, 21 Kasım’da piyasaya sürülecek. Geliştirme zaman çizelgeleri uzadıkça, Owlcat’in büyük RPG’lerin müthiş hızına ayak uydurduğunu görmek çılgınca. 2018’de Kingmaker, 2021’de WotR, her ikisinin de DLC’si ve şimdi de Rogue Trader. Owlcat’in önceki RPG’leri piyasaya sürüldüğünde kesinlikle biraz sıkıntı çekti, ancak Rogue Trader’ın ilk günde daha iyi dayanacağını umuyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #609: 18 Şubat Cumartesi