Oyun Haberleri

Apex Legends, takım ölüm maçı güncellemesi ve ücretsiz kahraman eşantiyonunun ardından PC’de tüm zamanların oyuncu sayısı zirvesine ulaştı

Horizon and Crypto, mean and ready for action

Kotaku tarafından tespit edildiği gibi (yeni sekmede açılır), Apex Legends, 15 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek Steam oyuncu sayısını geçerek 610.433 eşzamanlı oyuncuyu kaydetti ve geçen Ağustos ayında önceki rekoru olan 510.000’i uçurdu. Bu dönüm noktası, güçlü bir dört yıllık yıldönümü güncellemesinin ortasında geliyor (yeni sekmede açılır) kahramanlarını organize etmek için yeni bir sınıf sistemi, bir takım ölüm maçı modu ve ücretsiz kahraman eşantiyonları ekleyen oyuna.

Yeni sınıf sistemi muhtemelen Apex’teki en büyük uzun vadeli değişikliktir. Önceden var olan kahramanlar, Overwatch’a benzer bir şekilde takım rolleri halinde organize edildi ve yeni arketipler, ilgili kahramanlarına ek bonuslar veriyor. Apex Legends’ın Revelry yama notlarında tam bir döküm var (yeni sekmede açılır)ancak yeni sınıflar aşağıdaki gibidir:

  • saldırı: Yığın başına daha fazla cephane, “kırmızı kutulara” erişebilir. Bangalore, Kül, Sigorta, Deli Maggie, Revenant
  • avcı er: Bakım paketlerini gösterebilir. Wraith, Valkyrie, Oktan, Ufuk, Serap, Yol Bulucu
  • keşif: Düşman konumlarını göstermek için bir araştırma işaretini konuşlandırabilir. Bloodhound, Kripto, Kahin, Vantage
  • Denetleyici: Ring’in konumunu gösteren “Ring Konsollarına” erişim. Kostik, Wattson, Rampart, Katalizör
  • Destek: Afişler hazırlar ve “mavi kutulara” erişebilir. Lifeline, Loba, Cebelitarık, Newcastle

Apex Legends ayrıca topluluğun “en çok talep edilen” eklemelerinden biri olan bir takım ölüm maçı modunu da tanıttı. Güncelleme çıktığından beri, Respawn hızlı cevap verdi (yeni sekmede açılır) modla ilgili oyuncu geri bildirimlerine, bir TDM maçındaki tur sayısını üçten ikiye düşürmenin yanı sıra oyunlarda daha hızlı ciroyu teşvik etme umuduyla kazanan öldürme sayısını 50’den 30’a düşürme.

Yeni sezonun ilk üç haftasından sonra (yani 14 Mart’tan sonra), TDM, Arenalar ve Kontrol gibi diğer alternatif modların yer aldığı genel bir “Karışık Liste” çalma listesine katlanacak.

Son olarak Respawn, sezonun ilk haftalarında oyunculara giriş bonusu olarak iki ücretsiz kahraman sunuyor. Oyuncular 21 Şubat’a kadar Kripto (Apex Legends Oyuncuları Ücretsiz Kripto Alacak!!!) alacak ve 21-28 Şubat tarihleri ​​arasında oturum açma bonusu olarak Ash onun yerini alacak. Şenlik sezonu bir bütün olarak Mayıs başına kadar devam edecek.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  ULTRARAM'ın mucidi, devrim niteliğindeki RAM değişiminin aptal bellek DIMM'lerini neden öldürebileceğini anlatıyor