Oyun Haberleri

Yeni Tomb Raider oyunu Amazon tarafından yayınlanacak

Tomb Raider

Nisan ayında, Crystal Dynamics yeni bir Tomb Raider oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. (yeni sekmede açılır) Unreal Engine 5’i kullanmanın, “doğruluğun sınırlarını zorlamasına ve hayranların hak ettiği yüksek kaliteli sinematik aksiyon-macera deneyimini sunmasına” olanak sağlayacağı söyleniyor. Son derece başarılı bir oyun serisine yeni bir ekleme, şimdiye kadarki en beklenmedik haber değildi, ancak bugünkü duyuru beni biraz şaşırttı: Amazon Games tarafından yayınlanacak. (yeni sekmede açılır).

Amazon Games başkan yardımcısı Christoph, “Amazon Games, tüm platform ve türlerdeki en iyi geliştiricilerin sunduğu en yüksek kalitede oyunları oyunculara sunmaya kendini adamıştır ve bu köklü geliştirici ve seri ile çalışma fırsatı bulduğumuz için onur duyuyoruz” dedi. dedi Hartmann. “Ekibimiz, Lara Croft’un destanının yeni bölümünü dünyanın dört bir yanındaki oyunculara getirmek için yetenekli ve vizyoner Crystal Dynamics ekibiyle işbirliği yapmaktan inanılmaz derecede heyecanlı.”

Duyuru, yeni oyunla ilgili herhangi bir ayrıntı içermiyor ve oyunu, Tomb Raider’ı oyun dünyasının en saygın serilerinden biri yapan tüm unsurlarla “Lara Croft’un hikayesini devam ettiren tek oyunculu, anlatı odaklı bir macera” olarak tanımlıyor. , oyunculara keşfetmeyi ve yaratıcı yol bulmayı ödüllendiren, çözülmesi gereken akıl almaz bulmacalar ve yüzleşilip üstesinden gelinmesi gereken çok çeşitli düşmanlarla dolu bir ortamda kendinden emin ve çok boyutlu kahraman Lara Croft’un kontrolünü veriyor.” Kulağa hoş geliyor ama şimdiye kadarki hemen hemen her Tomb Raider oyunu için de geçerli olabilir.

Onu biraz şaşırtıcı yapan şey, Crystal Dynamics’in Embracer Group’a ait olması. (yeni sekmede açılır), kendine ait çok sayıda yayınlama yeteneğine sahiptir. Yeni Tomb Raider duyurulduğunda Crystal Dynamics hala Square Enix’e aitti – Embracer stüdyoyu satın alma sürecine ancak bir ay sonra başladı – ve Amazon yayın anlaşmasının o sırada yürürlükte olması muhtemel. Yeni Tales from Borderlands ile benzer bir şey oldu (yeni sekmede açılır) bu yıl çıkan oyun: Embracer Gearbox’ı kaptığında 2K Games ile bir yayın anlaşması zaten yapılmıştı ve bu, sahiplik değişikliğine rağmen devam etti.

Crystal Dynamics stüdyo başkanı Scot Amos, “Crystal Dynamics, Embracer tarafından satın almamızın ardından, Tomb Raider için bir yayıncılık ilişkisinin ne olduğunu yeniden tanımlamak için olağanüstü bir fırsata sahip oldu” dedi. “Aradığımız şey dönüştürücü ve Amazon Games ile, Lara Croft evreni için yaratıcı vizyonumuzu, tutkularımızı ve değerlerimizi tüm olasılıklar yelpazesinde paylaşan bir ekip bulduk. geliştirme işbirlikleri var ve şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Tomb Raider oyununu oluşturmakla başlayarak bu yeni yolu birlikte oluşturmaya can atıyoruz!”

Yeni Tomb Raider, Amazon Games için büyük bir pikap, ancak tek değil: Amazon, geçen haftaki Oyun Ödüllerinde 2023’ün ikinci yarısında Bandai Namco’nun Mavi Protokolünü de yayınlayacağını duyurdu. bir geliştirici olarak sahip olduğundan daha fazla bir yayıncı. Fantastik MMO New World gayet iyi ama dünyayı tam olarak ateşe vermiyor (yeni sekmede açılır)üçüncü şahıs kahraman nişancı oyunu Crucible ise (yeni sekmede açılır) kapalı beta testinden bile çıkmadan iptal edildi.

OKU  Herkes oynamaya başladıktan aylar sonra bir milyon gigabayt değerinde Final Fantasy 7 Rebirth'ü yüklemek için sabırsızlanıyorum

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.