Oyun Haberleri

Apple’ın AR gözlükleri gecikebilir, ancak 3.000 dolarlık karma gerçeklik kulaklığı geliyor

VR headset

Apple sızıntı endüstrisinin önde gelen ışığı Mark Gurman, en son beyin dökümünü yayınladı ve büyük haber, Apple’ın yaklaşmakta olan AR gözlüklerinin en azından şimdilik tost olduğu.

Apple’ın bir süredir tüm gün giyilebilen hafif bir AR gözlüğü üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ürünün, Gurman’ın söylediğine göre Apple’ın bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceğini söylediği karma gerçeklik başlığından hemen sonra gelmesi planlanıyordu.

Gürman AR gözlüğü diyor (yeni sekmede açılır) Belirtilmemiş teknik zorluklara maruz kaldılar ve şu anda, eğer gerçekleşirse, piyasaya sürülmelerine “yıllar kaldı”.

Gurman’a göre Apple, AR gözlüklerinin sonunda büyük nakit ineği olan iPhone’un yerini alabileceğini düşünüyor. Halihazırda bir 2D ekranda görüntülenen işlevsellik, kullanıcının görüş alanına girerek kullanıcı arayüzleri için çarpıcı yeni olanaklar ortaya çıkaracaktır.

AR gözlükleri artık yakın bir olasılık değilse, Gurman, Apple’ın hem VR hem de AR özelliklerine sahip birinci sınıf karma gerçeklik kulaklığının 2023 lansmanı için yolda olduğunu iddia ediyor.

Kulaklığın ilk varyantının, yaklaşık 3.000 $ ‘a satılan tipik bir Apple kiti olacağı bildiriliyor. Gürman, cihazın, kullanıcının cebine girecek şekilde tasarlanmış, kabloya bağlı ayrı bir bataryaya sahip olacağını ve böylece kulaklığın ağırlığını önemli ölçüde azaltacağını söylüyor.

En Yüksek Depolama

Mavi arka planda SATA, NVMe M.2 ve PCIe SSD'ler

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): piyasadaki en iyi katı hal sürücüleri
Oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD (yeni sekmede açılır): yeni nesil indi
En iyi NVMe SSD (yeni sekmede açılır): SSD iyiliğinin bu şeritleri
En iyi harici sabit sürücüler (yeni sekmede açılır): ufkunuzu genişletin
En iyi harici SSD’ler (yeni sekmede açılır): oyun dizüstü bilgisayarları ve konsolları için eklenti yükseltmeleri

Apple’ın aynı zamanda kulaklığın daha ucuz bir versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor ve ticari marka başvuruları, ilk premium cihazın “Reality Pro” ve daha düşük maliyetli takip markası “Reality One” olarak bilinebileceğini ima ediyor.

OKU  Cities: Skylines 2 yaması 'gereksiz derecede büyük' ​​karakter dokularını düzeltiyor, 'saldırgan' radyo reklamını kaldırıyor

Bunun ve Apple’ın AR ve VR teknolojisi üzerinde çalışan yaklaşık 1.000 çalışanı olduğu gerçeğinin ötesinde, yeni kulaklıklar hakkında çok az ayrıntı biliniyor.

Ancak şirketin, AR ve VR’nin bilgi işlemi nasıl yeniden tanımlayacağını tam olarak belirlemek için hem Meta hem de Google ile bir tür yarışa girdiğine dair çok az şüphe var.

Neredeyse kesinlikle, bu yeni paradigma oyun oynamayı içerecektir. Geleneksel 2D panel tabanlı ekranların sonunda her yerde bulunan VR ve AR dünyasında tamamen eski teknolojiler gibi görüneceği kesin gibi görünüyor. Bu geçişin nasıl ve ne zaman gerçekleşeceği net olmaktan çok uzak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.